ابزارهای کوچک کننده بینی

آیا استفاده از دستگاه های کوچک کننده بینی توصیه میشود و صحت کارکرد این دستگاه ها مورد تایید است؟

 

امروزه در بازارهای داخلی تبلیغات زیادی در مورد انواع دستگاه های کوچک کننده بینی میشود ، که عمدتاً بسیار وسوسه برانگیز هستند. انواع بسیاری از قبیل دستگاه کوچک کننده الکتریکی ، چسب کوچک کننده ، گیره بینی ، کرم کوچک کننده و غیره در ایران به فروش میرسند.

چند نکته در این زمینه وجود دارد که قابل بررسی هستند:

اولا: در هیچ مرجع علمی قابل استنادی استفاده از چنین دستگاه هایی پیشنهاد نشده است و هیچ منبع یا حتی مقاله معتبری در زمینه استفاده از این قبیل دستگاه ها وجود ندارد.

دوما: تبلیغ این دستگاه ها اکثراً در شبکه های ماهواره ای انجام میشود ، که بدلیل عدم نظارت قانونی بر محتوای تبلیغ آنها ، مطالب خلاف واقع بسیاری را با هدف سودآوری و بدون در نظر گرفتن اصول اخلاقی عنوان میکنند و اگر چه در بسیاری مواقع حرف هایی از تضمین کارکرد کالای مورد نظر عنوان میشود ، ولی در عالم واقع کسی پاسخگوی مصرف کننده این کالاهای تقلبی نیست.

سوما: به اقرار تمام کسانی که جراحی زیبایی انجام میدهند ، جراحی زیبایی بینی پیچیده ترین جراحی زیبایی بدن انسان است و حتی ماهرترین جراحان زیبایی بینی در دنیا نیز نمیتوانند ادعا کنند که همه انواع بینی ها را میتوانند با موفقیت بالایی عمل کنند ، چه رسد به اینکه کسی بخواهد با استفاده از یک وسیله پیش پا افتاده یکی از بغرنج ترین مسایل جراحی زیبایی بینی را حل کند!

در نهایت اینکه: اگر جراحان بینی نتیجه خوبی برای جراحی بینی شما پیش بینی نمیکنند ، لطفاً عمل نکنید ، هیچ معجزه ای در کار نیست.

 

 

زمان انتشار: يكشنبه 29 آذر 1394 (2 سال قبل)
تعداد بازدید: ۴۸۸۰