مقالات

آموزش نحوه چسب زدن بینی

آموزش نحوه چسب زدن بینی :

آموزش نحوه چسب زدن بینی به شما کمک می کند تا با استفاده صحیح و اصولی از چسب های مخصوص ورم تمامی قسمت های بینی خود را به صورت یکسان و سریع کاهش دهید تا بینی تان فرم بهتری بگیرد. برخی از بیماران تصور می کنند که هر چه قدر چسب را محکم تر و طی مدت زمان طولانی تری بزنند از افتادگی بینی شان جلوگیری شده و به نتیجه دلخواهشان دست می یابند در حالیکه با این طرز فکر نه تنها به نتیجه مطلوب نمی رسند بلکه ممکن است نتیجه عکس به همراه داشته باشد. در ادامه مطالب با روش صحیح چسب زدن بینی همراه ما باشید.

چسب زدن بینی پس از جراحی بینی چگونه است؟

چسب زدن پس از جراحی بینی به دو دسته تقسیم می شود :

۱ _ سه هفته اول پس از جراحی بینی :

در سه هفته اول که چسب زدن با کمک به بخیه های داخلی باعث می شود تا بینی فرم بهتری بگیرد برای مثال در نوک بینی بخیه های زیادی برای سربالا نگه داشتن بینی زده می شود و استفاده از چسب باعث می شود تا بینی به همان حالت سربالا فرم بگیرد. هرگز چسب را خیلی محکم نزنید چرا که این کار نه تنها به کاهش ورم و فرم دهی بینی کمک نمی کند بلکه باعث افزایش شدت ورم می شود همچنین با ایجاد خط روی پوست بینی زخم می گردد. برای گرفتن نتیجه دلخواه حتما آموزش نحوه چسب زدن بینی را مطالعه کنید.

۲ _ چسب زدن پس از سه هفته اول بعد از عمل بینی :

چسب زدن پس از سه هفته اول هیچ تاثیری بر فرم دهی بینی ندارد و بیشتر به خاطر اینکه اطرافیان حواسشان باشید تا ضربه ای به بینی تان وارد نکنند استفاده می شود. طبق نظر بسیاری از پزشکان استفاده از چسب تا دوماه پس از عمل کافی است چرا که پس از این مدت هیچ تاثیری در کاهش ورم و فرم دهی بینی و همچنین محافظت از بینی ندارد.

آموزش نحوه چسب زدن بینی
آموزش نحوه چسب زدن بینی

روش صحیح چسب زدن بینی :

۱ _ پوست خود را تمیز کنید :

پس از تهیه چسب مناسب پوست خود را با آب و صابون به خوبی شست و شو دهید سپس با استفاده از پنبه آغشته به الکل روی بینی و گونه های خود راتمیز کنید.

۲ _ چسب را برش بزنید :

چسب را در ابعاد زیر برش بزنید :

  • ۶ الی ۸ قطعه چسب هر کدام به اندازه ۳ الی ۴ سانتی متر
  • ۲ قطعه چسب هر کدام به اندازه ۱۰ الی ۱۲ سانتی متر

۳ _ قطعه های برش خورده را روی بینی بچسبانید :

از بالا به پایین شروع به چسباندن قطعه های ۳ الی ۴ سانتی متری کنید دقت کنید که هر قطعه باید دقیقا قطعه بالایی خود قرار بگیرد پس از اتمام این کار به آرامی روی چسب ها فشار دهید تا به خوبی روی پوستتان بچسبد.

حال نوبت به چسباندن قطعه های های ۱۰ الی ۱۲ سانتی متری در زیر بینی می رسد. چسب را در زیر بینی به گونه ای که وسط چسب زیر نوک بینی قرار بگیرد بچسبانید و ادامه آن را به سمت بالا بدهید به صورتیکه که تا زیر چشم هایتان بیاید دقت کنید که چسب جلوی سوراخ های بینی تان را نگیرد.

در این مرحله مجدد شروع به چسباندن قطعه های ۳ الی ۴ سانتی متری اینبار از پایین به بالا کنید.

نکات مهم در آموزش نحوه چسب زدن بینی :

۱ _ چسب را از برند معتبر تهیه کنید.

۲ _ هنگام چسباندن چسب به بینی خود فشار وارد نکنید.

۳ _ اگر پوستتان چرب است یک روز درمیان و اگر پوست خشکی دارید هر سه روز یکبار چسب را تعویض کنید.

۴ _ برای راحت جدا شدن چسب این کار را زیر دوش آب گرم انجام دهید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
×