لوگو سایت دکتر حامد عباسی

آیا عمل بینی با عوارض همراه است؟

آیا عمل بینی با عوارض همراه است ؟

آیا عمل بینی با عوارض همراه است ؟عوارض جراحی بینی در همه افراد بعد از عمل جراحی اتفاق می افتد . ممکن است این عوارض جراحی بینی در هر فردی به صورت مختلف نمایان شود ؛ که مهمترین آن‌ها التهاب و ورم بینی و خونریزی پس از جراحی بینی می باشد .

همه بیماران باید بعد از عمل برای کاهش عوارض جراحی بینی به مدت چند ماه با جراح بینی خود در ارتباط باشد و از دستورات او پیروی کنند.

جراحی بینی

امروزه افراد بسیاری در تمامی نقاط جهان جراحی بینی  انجام می دهند که اکثر آن‌ها به دلیل مشکل تنفسی می باشد . در کشور ما این جراحی در درجه اول به منظور زیبایی انجام می گیرد و می توان گفت تعداد عمل های زیبایی بیشتر از جراحی های ناشی از مشکل تنفسی است .

البته هرکسی نمی تواند جراحی بینی انجام دهد و به همین دلیل قبل از عمل از بیمار آزمایش ها و عکس برداری های متعددی گرفته می شود و وقتی که جراح مربوط از نبودن هیچ گونه خطر جانی برای بیمار خود تشخیص نداد اقدامات لازم مربوط به جراحی را شروع می کند .

جراحی بینی حدود ۴ الی ۸ ساعت زمان بر می باشد ؛ که بیمار در اتاق عمل بیهوش می شود و بعد از گذشتن این ساعات جراحی اتمام می یابد .

جراحی بینی به همان اندازه که باعث زیبایی افراد می شود ، باعث ایجاد عوارض و خطرهای جدی برای بیمار نیز می شود و گاهی ممکن است برای بیمار خطر جانی داشته باشد .

بهتر است درباره عوارض جراحی بینی اطلاعاتی داشته باشید.

زیبایی بینی

زیبایی بینی از جمله زیبایی های شایع در بین عموم افراد شده است ؛ که اولین جراحی ها مربوط به جراحی بینی بازیگران و افراد مشهور از تمام نقاط جهان بود .

عمل بینی عملی پرهزینه می باشد که اگر توسط  بهترین جراح بینی انجام شود ، هزینه های بیشتری را نیز خواهد داشت . هرچند که عمل بینی از عمل های کم خطر است اما باید افراد در مورد عوارض جراحی بینی آگاهی کامل داشته باشند تا بتوانند با مشکلات بعد جراحی بینی به راحتی کنار بیایند .

از عوارض رایج آن می توان به آسیب دائمی بر اعصاب افراد و پارگی رگ های خونی در سطح پوست و ایجاد ورم در پوست اشاره کرد .

علاوه بر عوارض سلامتی امکان دارد برخی عوارض روحی نیز برای افراد به وجود آید ؛ مثلاً وقتی که بعد از عمل خود را در آینه می بیند و از جراحی خود احساس رضایت و خوشنودی نداشته باشد یا از اطرافیان خود واکنش های منفی ببیند . ممکن است دچار مشکلات روحی شود که تمام این ها از عوارض جراحی بینی می باشد .

 

آیا عمل بینی با عوارض همراه است
آیا عمل بینی با عوارض همراه است

عوارض جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی به شمار می رود که باید در مراکز درمانی مجهز و به دست جراحان متخصص در این زمینه صورت بگیرد در غیر این صورت عوارض بسیاری بیمار را تهدید خواهد کرد .

عوارض جراحی بینی نسبت به بقیه جراحی ها شایع تر است . از عوارض جراحی بینی می توان به

  • واکنش معکوس به بیهوشی
  • خون ریزی های داخلی شدید
  • سرگیجه و سردردهای بلند مدت و مزمن
  • اختلال در خواب و تکلم
  • بی اشتهایی
  • استفراغ
  • درد شدید در قسمت عمل شده
  • متورم شدن بینی
  • آبریزش بینی
  • تنفس های سنگین

و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد . البته اگر بیماران بعد از عمل دستورات جراح خود را عمل کنند ممکن است از عوارض جراحی بینی خود به طور قابل توجهی بکاهند . هم چنین بعد از عمل ، جراح قرص هایی را تجویز می کند که بیمار باید حتماً آن‌ها را استفاده کند ؛ و به مدت چند ماه باید از چسب مخصوص برای بینی خود استفاده کند . این چسب می تواند از برخی عوارض جراحی بینی بکاهد .

دکتر حامد عباسی

دکتر حامد عباسی

دکتر حامد عباسی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی، از جراحان شناخته شده در عرصه جراحی پلاستیک بینی و صورت، فعالیت تخصصی دکتر عباسی از سال ۱۳۸۷ شروع شده است. اشتیاق ایشان به علم پزشکی و هنر و قرار گرفتن در کنار اساتید بزرگ و نام آشنا تلاش بی وقفه ایشان، مطالعات و جراحی های متعدد، حضور در سمینارها و کنگره های جراحی زیبایی در سراسر دنیا سبب شد در زمره جراحان صاحب نظر در این رشته قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...