مقالات

اسکن سه بعدی بینی چه مزایایی دارد؟

اسکن سه بعدی بینی چیست؟

امروزه بسیاری از افراد برای افزایش زیبایی چهره خود به سراغ عمل های زیبایی می روند که یکی از محبوب ترین آن ها جراحی بینی می باشد. در این میان برخی از افراد می ترسند که نتیجه جراحی با خواسته آن ها مطابقت نداشته و یا بینی جدید به چهره شان نیاید اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید باید بدانید که با وجود پیشرفت علم جای هیچ گونه نگرانی نیست و شما می توانید از تکنیک اسکن سه بعدی بینی استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

طراحی سه بعدی بینی چه مزایایی دارد؟

یکی از مراحل جراحی بینی شرکت در جلسه مشاوره می باشد ، در این جلسه پزشک پس از معاینه بینی درباره تمامی تغییراتی را که می تواند بر روی بینی تان انجام دهد با شما صحبت می کند شما هم می توانید خواسته هایتان را با وی در میان بگذارید. اما ممکن است شما و یا پزشک درک درستی از صحبت های یکدیگر نداشته باشید و این امر موجب نارضایتی از نتیجه عمل خواهد شد. 

اما در طراحی سه بعدی بینی پزشک می تواند تمامی تغییراتی که قرار است حین جراحی بینی انجام دهد را بر روی عکس شما که از قبل تهیه شده اجرا کرده سپس می توانید فرم بینی بعد از عمل خود را مشاهده کنید. اگر از نتیجه کار راضی نبودید می توانید عکس را آن قدر تغییر دهید تا به فرم بینی ایده آل خود دست یابید.

نکته مهم در طراحی سه بعدی این است که تصویر ایجاد شده از برنامه های نرم افزاری بدست می آید و عمل جراحی بر روی بافت زنده انجام می شود و بعد از عمل فرآیند ترمیم هم وجود دارد که باعث تورم بینی می شود که برای رسیدن به نتیجه مورد نظر نیاز به گذشت زمان دارد.

عمل جراحی طراحی کامپیوتر نیست و این طراحی یک ایده کلی به جراح و بیمار می دهد و به این معنی نیست که بینی بیمار به طور دقیق مطابق نمونه طراحی شده جراحی شود.

نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که این طراحی را می توان بر اساس عکس های استاندارد قبل از عمل از بیماران بدست آورد.

در واقع بیمار با ارسال عکس های خود در نماها رخ و نیم رخ دو طرف قبل از حضور در مطب درخواست طراحی سه بعدی نمایید و حین حضور در مطلب تغییرات بینی خود را قبل از انجام جراحی مشاهده کند.

اسکن سه بعدی بینی
اسکن سه بعدی بینی

جراحی بینی با قالب کنترلی :

در نهایت پزشک عکس آماده شده را به آزمایشگاه میفرستد تا متخصصان با استفاده از آن یک قالب مخصوص برای متقاضی بسازند. پزشک حین جراحی از این قالب استفاده می کند تا علاوه بر افزایش سرعت عمل خواسته های متقاضی را فراموش نکند.

حتما بخوانید
علت گرفتگی بینی چیست؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
tannaz
tannaz

سلام ببخشید با این روش میشه بینیمون شبیه بینی یه شخص دیگه ای بشه؟

دکمه بازگشت به بالا
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
×