لوگو سایت دکتر حامد عباسی

اسکن سه بعدی بینی چه مزایایی دارد؟

 باتوجه به پیشرفت علم که در انجام جراحی زیبایی بینی پیش آمده است، در حال حاضر اسکن سه بعدی بینی قبل از عمل به سادگی امکان پذیر است در این روش و در جلسه ی مشاوره می توان در مطب و ظرف چند دقیقه این طراحی را انجام داد. البته این این طراحی نه تنها برای جراحی بینی بلکه برای سایر اجزای صورت مانند لب، چانه و ابرو هم کاربرد دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

طراحی-سه-بعدی-بینی

اسکن سه بعدی بینی چیست ؟

امروزه بسیاری از افراد برای افزایش زیبایی چهره خود به سراغ عمل های زیبایی می روند که یکی از محبوب ترین آن ها عمل بینی می باشد. در این میان برخی از افراد می ترسند که نتیجه جراحی با خواسته آن ها مطابقت نداشته و یا بینی جدید به چهره شان نیاید اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید باید بدانید که با وجود پیشرفت علم جای هیچ گونه نگرانی نیست و شما می توانید از تکنیک اسکن سه بعدی بینی استفاده کنید.

طراحی سه بعدی بینی چه مزایایی دارد؟

یکی از مراحل جراحی بینی شرکت در جلسه مشاوره می باشد، در این جلسه جراحتان پس از معاینه بینی درباره تمامی تغییراتی را که می تواند بر روی بینی تان انجام دهد با شما صحبت می کند شما هم می توانید خواسته هایتان را با وی در میان بگذارید. اما ممکن است شما و یا پزشک درک درستی از صحبت های یکدیگر نداشته باشید و این امر موجب نارضایتی از نتیجه عمل خواهد شد. 

اما در طراحی سه بعدی بینی پزشک می تواند تمامی تغییراتی که قرار است حین جراحی بینی انجام دهد را بر روی عکس شما که از قبل تهیه شده اجرا کرده سپس می توانید فرم بینی بعد از عمل خود را مشاهده کنید.
اگر از نتیجه کار راضی نبودید می توانید عکس را آن قدر تغییر دهید تا به فرم بینی ایده آل خود دست یابید.

نکته مهم در طراحی سه بعدی این است که تصویر ایجاد شده از برنامه های نرم افزاری بدست می آید و عمل جراحی بر روی بافت زنده انجام می شود و بعد از عمل فرآیند ترمیم هم وجود دارد که باعث تورم بینی می شود که برای رسیدن به نتیجه مورد نظر نیاز به گذشت زمان دارد.

نکته: عمل بینی طراحی کامپیوتر نیست و این طراحی یک ایده کلی به جراح و بیمار می دهد و به این معنی نیست که بینی بیمار به طور دقیق مطابق نمونه طراحی شده جراحی شود.نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که این طراحی را می توان بر اساس عکس های استاندارد قبل از عمل از بیماران بدست آورد.

در واقع بیمار با ارسال عکس های خود در نماهای تمام رخ و نیم رخ دو طرف قبل از حضور در مطب می تواند درخواست طراحی سه بعدی نمایید و حین حضور در مطلب تغییرات بینی خود را قبل از انجام جراحی مشاهده کند.

اسکن سه بعدی بینی
اسکن سه بعدی بینی

جراحی بینی با قالب کنترلی

در جراحی بینی با قالب کنترلی پزشک عکس آماده شده توسط اسکن سه بعدی را به آزمایشگاه میفرستد تا متخصصان با استفاده از آن یک قالب مخصوص برای متقاضی بسازند. پزشک حین جراحی از این قالب استفاده می کند تا علاوه بر افزایش سرعت عمل خواسته های متقاضی را فراموش نکند.
همچنین جراح در حین عمل بینی بر اساس آنالیزهای انجام شده متوجه می‌شود که برای رسیدن به طراحی نهایی چه تغییراتی باید بر بینی اعمال کند و در مرحله آخر از قالب‌های کنترلی برای سنجش درستی تغییرات استفاده می‌کند.
لازم به ذکر است که در این روش جراحی تنها زمانی به پایان می‌رسد که قالب‌های مورد نظر به طور کامل با بینی جدید تطبیق پیدا کند.

هزینه جراحی سه بعدی بینی

هزینه این بخش، جزئی بوده و معمولاً تغییر قابل ملاحظه ای را در هزینه نهایی عمل، ایجاد نمی کند. عواملی از قبیل تکنولوژی مورد استفاده، دامنه تغییرات مورد نیاز، مرکز اجرای فرایند و برخی فاکتورهای دیگر، می تواند به عنوان عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه نهایی جراحی سه بعدی بینی، مورد اشاره قرار گیرد.

کلام آخر

در پایان بهتر است بدانید که در اسکن سه بعدی تصوير ايجاد شده از برنامه های نرم افزاری بدست می آید و عمل جراحی بر روی بافت زنده انجام می شود و بعد از عمل فرآیند ترمیم هم وجود دارد که باعث تورم بینی می شود. بنابراین ممکن است نتیجه نهایی جراحی با تصویر بدست آمده کمی متفاوت باشد و نتیجه نهایی نیاز به گذشت زمان دارد به این خاطر عمل جراحی طراحی کامپیوتری نیست و این طراحی ایده کلی را به جراح و به بیمار می دهد.

دکتر حامد عباسی

حامد عباسی

دکتر حامد عباسی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی، از جراحان شناخته شده در عرصه جراحی پلاستیک بینی و صورت، فعالیت تخصصی دکتر عباسی از سال ۱۳۸۷ شروع شده است. اشتیاق ایشان به علم پزشکی و هنر و قرار گرفتن در کنار اساتید بزرگ و نام آشنا تلاش بی وقفه ایشان، مطالعات و جراحی های متعدد، حضور در سمینارها و کنگره های جراحی زیبایی در سراسر دنیا سبب شد در زمره جراحان صاحب نظر در این رشته قرار گیرند.

2 پاسخ
    1. سلام ساختمان بینی افراد با یکدیگر متفاوت است بنابراین بینی شما دقیقا به بینی شخص دیگری تبدیل نمی شود اما ممکن است شبیه آن دربیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...