سلامت

ترکاندن جوش روی بینی و آسیب های آن

ترکاندن جوش روی بینی و آسیب های آن موضوعی است که در این مطلب به آن می پردازیم .

ترکاندن جوش روی بینی و آسیب های آن برای سلامت عمومی بدن و زیبایی پوست صورت به دلیل قرار داشتن بینی در محدوده مثلث مرگ صورت از اهمیت زیادی برخوردار است .

واژه جوش برای بسیاری از ما یادآور خاطرات بد است ، مخصوصا زمانی که خود را آماده یک جشن و مهمانی می کنیم و یک جوش سرزده در حساس ترین جای صورت یعنی بینی ، سبز می شود . 

خیلی از خانم ها تبحر زیادی در ترکاندن جوش دارند و این روش را یک روش مطمئن برای از بین بردن جوش می دانند ، شاید شما هم امتحان کرده باشید ولی حتما فهمیده اید که ترکاندن جوش نتیجه عکس دارد . 

اینکه چرا جوش می زنیم دلایل زیادی دارد ولی اینکه درست قبل از یک مهمانی مهم جوش می زنیم یعنی استرس در این موضوع دخیل است . 

ما در مقاله ای جدا به روش های درمان جوش روی بینی پرداخته ایم تا راه حل های مطمئن و نتیجه بخش را برای رهایی از جوش روی بینی به شما بدهیم . 

ترکاندن جوش روی بینی و آسیب های آن

 • وقتی سعی در ترکاندن جوش روی بینی می کنید باعث پارگی پوست می شوید و این یعنی باز شدن یک راه برای انتقال باکتری های دست به زخم ، که می تواند موجب عفونت شود
 • آیا در مورد مثلث مرگ یا مثلث خطرناک صورت چیزی می دانید ؟ منطقه ای در نواحی اطراف بینی وجود دارد که مثلث مرگ نامیده می شود . قاعده این مثلث در ناحیه لب ها و راس آن بین دو چشم است .
  ترکاندن جوش روی بینی و آسیب های آن
  ترکاندن جوش روی بینی و آسیب های آن

   

  عفونت در این منطقه می تواند به طور مستقیم به مغز و مرکز عصبی انسان منتقل شود و خطر مرگ را به دنبال داشته باشد .
  رگ های خونی مثلث خطرناک صورت (اطراف بینی ، دهان و چشم ها) به پشت سر و پایه مغز متصل هستند و باکتری هایی که وارد صورت می شوند می توانند به راحتی به مغز راه پیدا کنند و خطرآفرین شوند .

 • خالی کردن جوش روی بینی با دست باعث ایجاد زخم می شود و این زخم ممکن است به یک لک تبدیل شده و روی پوستتان جا خوش کند .
حتما بخوانید
روش های خانگی درمان کک و مک
برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
×