لوگو سایت دکتر حامد عباسی
تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی با طبیعی

تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی و طبیعی در چیست؟

تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی و طبیعی در میزان تغییرات نتیجه جراحی و هدف آن است. در هر صورت انتخاب بین این دو عمل نیاز به مشورت با یک جراح پلاستیک دارد تا بهترین گزینه برای نیازها و اهداف شما مشخص شود. از این رو تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی با طبیعی نیاز به توجه و آگاهی دارد. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. ما در این مطلب قصد داریم در مورد تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی و طبیعی با شما صحبت کنیم. چنانچه به زودی قصد انجام هر نوع عمل برای بینی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مطلب را از دست ندهید.

مهم ترین نکته در تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی و طبیعی را بدانید!

مهم ترین نکته در “تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی و طبیعی” اندازه فاصله بین لب و نوک بینی است. معمولا این فاصله در جراحی بینی نیمه فانتزی ۹۵ الی ۱۰۰ درجه برای بیمار در نظر گرفته می‌شود و برای بینی طبیعی ۹۰ الی ۹۵ درجه است. این میزان از فاصله تاثیر زیادی بر روی فرم بینی افراد دارد. همچنین می‌تواند چهره آن‌ها را به طور کلی تغییر دهد.

انتخاب بین این دو مدل بینی بستگی زیادی به سلیقه و خواست افراد و همچنین شرایط و نوع بینی فرد دارد. مورد دیگر از تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی و طبیعی، امکان انجام عمل‌های زیبایی بعدی بر روی بینی طبیعی است. بینی هایی که به صورت طبیعی عمل می‌شوند، غضروف بینی بیش از اندازه تراشیده نشده و بافت بینی برداشته نمی‌شود. بنابراین امکان انجام دوباره عمل وجود خواهد داشت.

اما افرادی که بینی خود را به شکل نیمه فانتزی عمل کرده‌اند، این امکان را نخواهند داشت. زیرا در این عمل مقدار زیادی از غضروف بینی و بافت بینی برداشته می‌شود. اندازه بینی، مورد دیگری از تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی و طبیعی است. اندازه بینی‌های نیمه فانتزی، بسیار کوچکتر از بینی‌های طبیعی است.

شباهت ها و تفاوت های عمل بینی نیمه فانتزی و طبیعی چیست؟

به طور کلی بینی‌های طبیعی دارای اندازه‌ای استاندارد و متناسب با سایر اجزای صورت هستند. اما بینی نیمه فانتزی بسیار کوچک است. البته در مواردی کوچک بودن بینی می‌تواند منجر به پیامدهای منفی مانند مشکل در تنفس و خس خس کردن ایجاد کند.

در بینی طبیعی بیشتر به از بین بردن ایرادات بینی مانند قوز، انحراف و غیره پرداخته می‌شود. بینی‌های طبیعی دارای سوراخ‌های متقارن و نوک بینی کمی به سمت بالا هستند. اما در بینی نیمه فانتزی تغییرات اساسی‌تری در ظاهر و شکل بینی ایجاد خواهد شد. این تغییرات گاهی بسیار زیاد است به عنوان مثال ممکن است فرد قوس بسیار زیاد، سوراخ های بسیار کوچک و نوک سر بالا را انتخاب کند.

معمولا هدف افراد از انجام عمل برای بینی طبیعی از بین بردن ایرادات کوچک و مختصر در بینی است. مانند از بین بردن قوز بینی، قرینه‌سازی پره‌های بینی، رفع گرفتگی و کوفتگی بینی، از بین بردن افتادگی بینی در حد طبیعی و غیره. این نوع از عمل بدون ایجاد تغییرات اساسی در شکل بینی، انجام می‌شود. اما در عمل نیمه فانتزی افراد به دنبال تغییرات کلی در شکل بینی خود هستند و تغییر چهره آن‌ها بعد از عمل بسیار زیاد خواهد بود.

دیگر تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی و طبیعی، روش‌های جراحی و استفاده از تکنیک‌های مختلف است. معمولا از تکنیک‌هایی مانند قرار دادن پروتز بینی، مواد پر کننده مانند فیلر و غیره بیشتر استفاده می‌کنند. در انجام عمل به شکل طبیعی، ایجاد تعادل و تقارن بین اجزای صورت و بینی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی و طبیعی در کاندیداهای آن‌ها!

درست است که برخی افراد برای انجام اصلاحات و رفع ایرادات بینی خود اقدام به انجام عمل جراحی می‌کنند. اما در نهایت ظاهر و شکل زیبای بینی نیز برایشان اهمیت بالایی دارد. بعد از نظر فرد، پزشک باید نظر تخصصی خود را در این زمینه بیان کند. هر بینی شرایط، مشخصات و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد. برخی از بینی‌ها به هیچ عنوان شرایط عمل به شکل نیمه فانتزی را ندارند.

بنابراین باید پزشک متخصص جراحی، ویژگی‌های بینی را بررسی کرده تا متوجه شود فرم دلخواه بیمار با ویژگی‌های بینی وی همخوانی دارد یا خیر. سرانجام این که آیا این فرد کاندید عمل جراحی به شکل طبیعی و یا نیمه فانتزی است، توسط پزشک تشخیص می‌شود.

اما به طور کلی می‌توانیم بگوییم افرادی که دارای بینی استخوانی هستند، کاندیداهای بهتری برای عمل بینی نیمه فانتزی خواهند بود. در مقابل افرادی که بینی گوشتی با پوست ضخیم دارند، بهتر است بینی خود را به شکل طبیعی عمل کنند.

چرا باید تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی و طبیعی را قبل از عمل بدانید؟

بهتر است قبل از انجام عمل زیبایی بر روی بینی خود تحقیقات لازم را انجام داده و چند جلسه با پزشک خود مشورت کنید. همچنین نکات مهم در مورد تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی و طبیعی را به دست بیاورید. این امر در انتخاب آگاهانه نوع بینی به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

همانطور که گفتیم کسانی که بینی خود را به شکل نیمه فانتزی عمل کرده‌اند، در صورت عدم رضایت از فرم نهایی بینی خود امکان انجام دوباره عمل را نخواهند داشت. در خوشبینانه‌ترین حالت این افراد نمی‌توانند عمل مجدد برای بینی به شکل طبیعی داشته باشند. بنابراین در انتخاب نوع بینی به تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی و طبیعی دقت زیادی داشته باشید و سعی کنید با آگاهی دست به انتخاب بزنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *