دلایل خارش بینی
دلایل خارش بینی
جراحی بینی بسته
جراحی بینی بسته
جراحی بینی باز

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز اصطلاحی است که مقالات مربوط به عمل بینی به آن اشاره کرده و ما در این مقاله به توضیح آن می پردازیم . 

رینوپلاستی ویژگی های عملکردی و زیبایی بینی را از طریق دستکاری پوست ، غضروف، استخوان و بافت بینی اصلاح می کند . نوع برش که جراح استفاده می کند ، تکنیک عمل رینوپلاستی را به دو دسته باز و بسته طبقه بندی می کند .

در رینوپلاستی باز ، جراح یک برش کوچک بین سوراخ های بینی ایجاد می کند که پوست بینی از روی بافت بلند می شود و سپس برش های بیشتری در داخل بینی ایجاد می کند . در رینوپلاستی بسته برش ها فقط در داخل بینی می باشد .

مراحل رینوپلاستی به روش باز

 1. بیهوشی : داروها برای راحتی شما در طول عمل جراحی تجویز می شوند . انتخاب هایی شامل آرامبخش داخل وریدی یا بیهوشی عمومی است . دکتر شما بهترین گزینه برای شما را توصیه می کند.
 2. برش : در جلسات مشاوره تصمیم گرفته می شود که رینوپلاستی به روش باز انجام شود یا بسته .
  در روش باز به دلیل جدا شدن پوست بینی ، جراح تسلط کافی بر اسکلت و بافت بینی دارد و می تواند تغییرات را دقیق تر اعمال کند . همه این عوامل بر نتیجه کار با کیفیت بیشتر تاثیر می گذارد . 
 3. تغییر شکل ساختار بینی : دماغ های خیلی بزرگ با برداشتن استخوان و غضروف ممکن است کوچک شوند . گاهی برای دستیابی به فرم مناسب نیاز به پیوند غضروف باشد .
 4. اصلاح انحراف تیغه بینی : اگر سپتوم بینی انحراف داشته باشد امکان ترمیم آن و بهبود کانال بینی برای تنفس طبیعی وجود دارد .
 5. بستن برش : هنگامی که ساختار زیرین بینی به شکل مورد نظر تراش داده می شود، پوست و بافت بینی روی اسکلت می نشیند و برش ها بسته می شوند .

 

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز

 

 فواید و عوارض عمل بینی به روش باز

 • همانطور که در تصویر بالا می بینید با یک برش کوچک ، پوست بینی به سمت بالا هدایت می شود (مانند باز کردن کاپوت خودرو) . با اینکار علاوه بر مشاهده مستقیم تقریبا کل چارچوب بینی، کج و کولگی غضروف بینی نیز به حداقل می رسد .
 • بنابراین از فواید رینوپلاستی باز این است که سطح دسترسی و اشراف در جراحی به خاطر برش و پوست جدا شده ، بسیار بهبود یافته است .
 • در جراحی های درمانی بینی که پزشک کار دشواری را برعهده دارد معمولا انتخاب پزشک ، جراحی به روش باز است .
 • از عوارض این روش می توان به باقی ماندن جای بخیه در بینی اشاره کرد . اما در صورتی که پزشک ماهر و باتجربه باشد ، جای زخمی باقی نمی ماند .
Please rate this article
[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از