عمل زیبایی

جراحی بینی با انحراف داخلی

در این نوع از جراحی بینی با انحراف داخلی بینی های پیچ خورده یعنی بینی توانایی بر مبنای طولی خود پیچیده است. این نوع بینی قاعدتا بر اثر آسیب های تروماتیک همچنین شکستگی استخوانی و صدمه غضروفی در دوران کودکی و سبب رشد ایجاد میشود. انحراف شدید بینی یکی از اصلی ترین معضللات پایه ایی این مدل بینی است که پیش از هر اقدامی باید بازسازی شود.

بینی های پیچ خورده ، مجموعه ایی از غضروف استخوانی هستند که همه قسمت های آن را درگیر می کند.  و دلیل اصلی آن اهمیت باسازی این انحراف در این است که همه ی نقص های خارجی بینی به طور مستقیم با  دیواره نازک بینی در ارتباط است.

همینطور احتمال رخداد پیامدها نیاز به عمل جراحی مکرر در بینی پیچ خورده بیش از بعضی موارد است.

جراحی بینی با انحراف داخلی در سپتوم  یا همان تیغه بینی ، که دیواره های ایست تشکیل شده از استخوان ها و غضروف ها ، که دارای دو مسیر است و بینی را از هم جدا می کند. هنگامی که از انحراف بینی صحبت میکنیم اصل مطلب در این است که این انحراف در دیواره های نازک بینی مد نظر مان است و هنگامی که این اتفاق می افتد که این تیغه بینی به یک مسیر حرکت کرده باشد.

بعضی افراد با بیماری انحراف دیواره بینی به دنیا می آیند. ولی در بعضی از موارد این بیماری میتواند به صورت ثانویه در طول یک آسیب رخ بدهد. بیشتر افرادی که به انحراف بینی مبتلا هستند یک روش بینی دارند که کوچکتر از مسیر دیگه است.

حتما بخوانید
جراحی بینی بسته

این مورد می تواند منجر به معضل در نفس کشیدن شود. دیگر نشانه انحراف دیواره نازک بینی شامل خونریزی کردن از بینی و درد در قسمت صورت است. جراحی تنها راه بهبود انحراف تیغه بینی است. سپتوپلاستی اسم جراحی باسازی انحراف دیواره نازک بینی است.

 

آمادگی جراحی بینی با انحراف داخلی

در بینی کلینیک با توجه به شرایط هایی که در جراحی تیغه های بینی به اشتراک گذاشته می شود می توان دو هفته قبل از عمل جراحی از مصرف برخی از دارو های خاص صرف نظر کرد.

این دارو ها شامل آسپیرین ، ایبوپروفن و دیگر دارو های شل کننده خون هستند. این عمل به منظور کم شدن ریسک خونریزی اضافه در طول عمل های جراحی و بعد از آن است. در صورتی که به داروی خاصی حساسیت دارید حتماً پزشک خود را در جریان قرار دهید.

در بعضی از موارد طی عمل جراحی بیماران تحت بی حسی مکانی قرار می گیرند. به همین ترتیب تنها ناحیه بینی و دور و اطراف آن بی حس می شود. با این حال در بیشتر موارد بیمارانی که در تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرند بدان معناست که در تمام طول جراحی کاملاً خواب هستند.

در صورتی که بیمار تحت بیهوشی قرار گرفته شود ، شب پیش از عمل جراحی بعد از نیمه شب هیچ نوع مواد غذایی و آشامیدنی نباید مصرف شود. به همین خاطر چنانچه در طول طی عمل جراحی و مدت زمان بیهوشی بیمار حالت تهوع داشته باشد ، از تهوع  و خفه شدن فرد پیش گیری می شود.

حتما بخوانید
جراحی ترمیمی بینی

همینطور در حین عمل یکی از اعضای خانواده خود را همراه با خود به مکان عمل جراحی ببرید تا بتوانید پس از عمل با او به منز برگردید . بیهوشی همگانی می تواند منتهی به گیج شدن شخص شود و فرد توانایی راندن یا همان رانندگی را ندارد و تا از بین رفتن کامل اثر مواد بیهوشی کلا نباید رانندگی کنید.

پیش از عمل جراحی قاعدتاً از بینی بیمار حتما عکس بگیرید . که  این عکس ها برای مقایسه های قبل و بعد از جراحی است تا به بیمار کمک می کند که تغییراتی که ایجاد شده را مشاهده کند.

جراحی سپتوپلاستی

سپتو پلاستی تقریبا به موقعی که بین سی تا نود دقیقه نیاز است . و مدت زمان عمل جراحی وابسته نیاز به حجم پیچیدگی زمانی و شرایط آن را مهیا دارد. و فردی که تحت بیهوشی کامل و یا بی حسی مکانی قرار می گیرد و این مورد بستگی به تصمیم پزشک و خود بیمار را دارد.

در عمل جراحی سپتو پلاستی برش هایی وجود دارد که در یک طرف بینی ایجاد می شود تا به دیواره نزدیک بینی دسترسی پیدا شود. سپس بافت های آب بینی که نقش محافظتی دیواره نازک بینی را دارند ، به سمت بالا کشیده می شوند.

سپس دیواره نزدیک بینی یا همان سپتوم در وضعیت درستی قرار می گیرد. هر گونه استخوان و یا غضروف شکسته شده و خرد شده مجزا می شود و در آخرین مرحله موقعیت بافت آب بینی تغییر می کند.

و شاید هم نیاز به بخیه زدن در قسمت دیواره نزدیک بینی و بافت های داخلی باشد. بعد از آن بخیه هایی که برای بستن نهایی زده شده روی بینی کاملاً پوشیده شده تا موقعیت جدید بینی ثبت شود.

حتما بخوانید
جراحی بینی با قالب کنترلی

و در بعضی از موارد نتیجه عمل جراحی راضی کننده نیست و لازم به انجام عمل جراحی دومی است. که از دیگر خطرات احتمالی مربوطه با این عمل جراحی که البته بسیار عجیب هستند می توان به این موارد اشاره کرد:

  • خونریزی
  •  جای بخیه
  • ایجاد سوراخ در دیواره نازک بینی که شکل یک گودال در دیواره نزدیک بینی است.
  • تغییر در شکل بینی

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
×