جراحی بزرگ کردن بینی
جراحی بزرگ کردن بینی
جراحی بینی استخوانی
جراحی بینی استخوانی
جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی به دلیل ویژگی های خاص این نوع بینی با حساسیت همراه است .

قصد ما از تهیه این مقاله آشنایی و آگاهی شما با مشخصات بینی گوشتی و برطرف کردن شبهات بسیاری است که در مورد بینی های گوشتی گفته می شود . 

از کجا بفهمیم بینی گوشتی داریم

فقط متخصص جراحی بینی صلاحیت تشخیص نوع بینی شما را دارد . اگر هنوز نمی دانید که بینی شما گوشتی است یا استخوانی ،می توانید به صفحه پرسش و پاسخ دکتر حامد عباسی مراجعه کنید و عکس بینی خود را برای دکتر ارسال کنید .

مشخصات بینی گوشتی

  • پوست ضخیم : اصلی ترین تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در ضخامت پوست بینی است . بهترین حالت پوست بینی با ضخامت متوسط است زیرا به راحتی به سمت چارچوب بینی منقبض می شود و هنرنمایی جراح بر روی اسکلت بینی را نمایان می کند . به دلیل زیاد بودن ضخامت پوست در بینی گوشتی،  تورم این بینی ها بعد از عمل بیشتر بوده و مدت بیشتری طول خواهد کشید.
  • پوست چرب به همراه منافذ بزرگ غدد چربی : یکی از مشخصه های بینی گوشتی ، چرب بودن پوست بینی است . پوست بینی از لایه های مختلفی تشکیل شده که چربی یکی از این لایه ها است . قبل از عمل بینی به دکتر پوست مراجعه کنید تا چربی پوست بینی شما را کنترل کند زیرا هم باعث جوش در این ناحیه می شود و هم باعث ضخیم شدن پوست بینی می شود .
    گاهی جراح بینی برای نازک کردن پوست بینی (در بالا به معایب پوست قطور اشاره کردیم) چربی را آن هم به مقدار کمی تخلیه می کند . زیرا پوست بینی بسیار حساس است و نازک کردن پوست ممکن است به عروق پوست آسیب بزند و منجر به نکروز پوست بینی شود . 
  • نوک بینی پهن و بافت ضعیف غضروفی

 

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

آیا جراحی بینی های گوشتی مشکل تر است؟ 

با توجه به خصوصیاتی که برای بینی گوشتی بیان کردیم ، عمل بینی گوشتی باید توسط جراح با تجربه و حاذق که به تکنیک های جراحی بینی گوشتی وارد است ، انجام گیرد . 

جراح در این عمل سعی میکند چربی های زیر پوستی را حذف کند تا پوست بینی نازک شود .این کار بسیار حساس است زیرا در صورت نازک کردن بیش از حد ، پوست بینی آسیب های جدی (مثل سیاه شدن پوست بینی) می بیند .

اگر شما متقاضی جراحی بینی باشید حتما به فرم بینی مورد نظر خود فکر کرده اید . بعضی از مراجعه کننده ها به مطب دکتر عباسی درخواست مدل فانتزی را دارند و بعضی دیگر طبیعی ، اما در مورد بینی های گوشتی انتخاب مدل بینی کمی محدودیت دارد.

عمل بینی گوشتی فانتزی در بسیاری از موارد امکان پذیر نیست زیرا در فرم فانتزی ، بینی تا حد زیادی کوچک می شود و اگر این اتفاق در بینی گوشتی بیافتد پوست ضخیم بر روی اسکلت به درستی منقبض نمی شود و حتی اگر بینی کوچک هم شود ظاهر زیبایی نخواهد داشت . 

عمل بینی گوشتی طبیعی انتخاب مناسبتری است و جراح در این روش سعی می کند در کنار کوچک کردن بینی (در حد امکان)، ساختار بینی را تقویت کند و فرمی زیبا به آن ببخشد . 

 

لطفا به این مقاله رای دهید
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]