لوگو سایت دکتر حامد عباسی
عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی (در سال ۱۴۰۲) 👃 + فیلم و عکس

جراحی بینی دکتر عباسی

جراحی بینی گوشتی یکی از انواع جراحی زیبایی بینی است که بر روی بینی‌های گوشتی انجام می‌شود. روش‌های قدیمی عمل بینی تاثیر مثبتی در نتیجه جراحی بینی گوشتی نداشته‌اند، چراکه با تراشیدن غضروف‌ و نازک کردن پوست بینی با گذشت زمان، بینی به حالت قبل خود باز می‌گردد.

جراحی برای بینی گوشتی ویژگی‌های خاص با حساسیت‌های زیادی دارد و قصد ما آشنایی شما با مشخصات و جراحی بینی گوشتی است .اگر شما هم جزو افرادی هستید که این مدل بینی را دارید و می‌خواهید بدانید آیا راه حلی برای تغییر فرم آن وجود دارد و آیا شما می‌توانید کاندید خوبی برای این جراحی باشید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

عمل بینی گوشتی مردانه

عمل بینی گوشتی مردانه آیا واقعا نتیجه می‌دهد؟

عمل بینی گوشتی طبیعی

عمل بینی گوشتی طبیعی؛ از دروغ تا واقعیت؟

عمل بینی گوشتی زنانه

عمل بینی گوشتی زنانه، آیا برمی‌گردد؟

عمل بینی گوشتی خیلی بزرگ

عمل بینی گوشتی خیلی بزرگ ممکن است نتیجه ندهد؟

عمل بینی گوشتی با لیزر

عمل بینی گوشتی با لیزر، حقیقت دارد؟

عوارض عمل بینی گوشتی

عوارض عمل بینی گوشتی ممکن است خطرناک باشد؟

جراحی بینی گوشتی 

جراحی بینی گوشتی نوعی از عمل بینی است که مهم‌ترین هدف در آن ایجاد فرم و تغییر از طریق کاهش بافت یکی از قسمت‌های بینی، به ویژه نوک آن است. در هر عمل بینی با توجه به معیارهایی از عمل بینی که برای پزشک و بیمار مشخص شده است، تغییرات روی چهره انجام می‌شود. در بینی‌های گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست بینی تغییرات حاصل روی غضروف، استخوان بینی، زوایا و خطوط آن به خوبی دیده نمی‌شود و زیر این بافت ضخیم پنهان می‌ماند. در این عمل دستکاری استخوان و غضروف باید به گونه‌ای باشد که فاصله و فضای خالی بین استخوان بینی و پوست ایجاد نگردد و از ایجاد اسکار یا گوشت اضافی جلوگیری به عمل آید.

با توجه به خصوصیاتی که برای بینی گوشتی بیان کردیم، عمل آن باید توسط بهترین جراح بینی حاذق که به تکنیک‌های مختلف جراحی بینی وارد است، انجام گیرد. بهترین جراح بینی تهران در این عمل سعی می‌کند چربی‌های زیر پوستی را حذف کند تا پوست بینی کمی نازک شود. این عمل بسیار حساس است. زیرا در صورت نازک کردن بیش از حد پوست، آسیب‌های جدی (مثل سیاه شدن پوست بینی) ممکن است اتفاق بیفتد. پس حتما در انتخاب بهترین جراح بینی تهران دقت کافی را داشته باشید.

پزشک در حین جراحی بینی گوشتی غضروف‌ها را تقویت می‌کند که این امر کاملا دائمی و برگشت ناپذیر است. با تقویت غضروف استحکام بینی بالا می‌رود و ظاهر بینی به مراتب زیباتر می‌شود که در این صورت دیگر شاهد افتادگی نوک بینی نخواهیم بود. از آنجا که در طی جراحی بینی از نوع گوشتی با برداشتن چربی‌های اضافی، پوست بینی نازک می‌شود، در بعضی موارد دیده شده که جراح با تزریق کورتون بعد از جراحی بینی از افتادگی آن جلوگیری کرده و به کاهش تورم ناحیه نوک بینی کمک می‌کند.

نتیجه جراحی بینی بعد از یکسال
عمل بینی دکتر عباسی

روش‌های جراحی بینی گوشتی

جراح بعد از معاینه دقیق نوع پوست، وضعیت استخوان و غضروف بینی بهترین روش را برای جراحی انتخاب می‌کند. 

روش بسته

در این روش از جراحی پزشک فقط در داخل سوراخ بینی برش‌ها را ایجاد می‌کند. در نتیجه به طور مستقیم و از روی بینی امکان عمل نیست و پزشک باید تمامی تغییرات را از داخل اعمال کند. زمانی از این روش استفاده می‌شود که فقط نیاز به انجام تغییرات جزئی روی بینی باشد چراکه برای تغییرات بزرگ و اساسی باید از روش‌های دیگر استفاده کرد.

تکنیک باز

برای استفاده از تکنیک باز نیاز است که پزشک اشراف کامل داشته باشد، به همین دلیل برش‌ها را اطراف سوراخ‌های بینی ایجاد می‌کند تا بتواند پوست روی بینی را بردارد. با این کار دید پزشک کاملا گسترده‌تر است و می‌تواند تغییرات لازم را اعمال کند. در این تکنیک می‌توانید مشکلات تنفسی خود را هم برطرف کنید، اما دقت کنید که جراحی بینی گوشتی به روش باز معمولا دوران نقاهت بیشتری خواهد داشت. در مواردی که نوک بینی بسیار بزرگ و پهن باشد، نیاز به ایجاد تغییرات گسترده دارد و جراح معمولاً تکنیک عمل باز را انتخاب خواهد کرد.

بهترین روش جراحی بینی گوشتی

به طور کلی اگر بینی پوست ضخیم و نوک پهن و افتاده داشته باشد بینی گوشتی خطاب می‌شود. برای شکل گیری بینی گوشتی می‌بایست روی بافت سخت عملیات خاصی صورت پذیرد. در این نوع بینی اصولا هیچ دستکاری در پوست اتفاق نمی‌افتد. در صورت نازک شدن پوست رفع بدشکلی بسیار دشوار خواهد شد. عمل بینی گوشتی به روش رینوپلاستی یکی از روش‌هایی است که برای درمان این نوع بینی توسط جراحان در نظر گرفته شده است. از آنجایی که در بینی‌های گوشتی بافت غضروفی بسیار ضعیف‌تر است، باید در عمل جراحی غضروف حفظ شده و و در صورت نیاز غضروف‌های کمکی به آن اضافه شود. در صورت رعایت اصول جراحی، احتمال بازگشت حالت این نوع بینی بسیار کم خواهد بود، بنابراین نگرانی در این بخش اغلب غیر قابل قبول است.

جراحی بینی گوشتی
جراحی بینی گوشتی

مشخصات ظاهری بینی گوشتی

 • اصلی‌ترین تفاوت بینی‌های گوشتی با استخوانی در ضخامت پوست است. بهترین حالت پوست بینی با ضخامت متوسط است که به راحتی به سمت چارچوب بینی منقبض می‌شود و هنرنمایی جراح بر روی اسکلت بینی را نمایان می‌کند. به دلیل زیاد بودن ضخامت پوست در بینی‌های گوشتی، تورم این بینی‌ها بعد از عمل بیشتر طول خواهد کشید.
 • یکی از مشخصه‌های بینی گوشتی، چرب بودن پوست آن است. پوست بینی از لایه‌های مختلفی از جمله چربی تشکیل شده است. گاهی جراح بینی برای نازک کردن پوست بینی چربی را آن به مقدار کمی تخلیه می‌کند. اما از آن جایی که پوست بینی بسیار حساس است، نازک کردن زیادی ممکن است به عروق آن آسیب بزند و منجر به سیاه شدن پوست بینی بعد از عمل شود . 
 • نوک بینی پهن و بافت ضعیف غضروفی یکی دیگر از مشخصه‌های بینی گوشتی است.

بهترین مدل برای بینی گوشتی

همانطور که می‌دانید، مدل‌های جراحی بینی به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که هریک ویژگی‌های خاص خود را دارد و شامل  انواع زیر است:

 1. بینی طبیعی
 2. بینی فانتزی
 3. بینی نیمه فانتزی

این مشاوره رایگان است

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
شماره شما با موفقیت ارسال شد!
شماره خود را مجددا ارسال کنید.
دکتر-حامد-عباسی-جراح-بینی-

افراد کاندید عمل بینی گوشتی

از نظر سن معمولا دختران در ۱۴ سالگی و پسران در ۱۶ سالگی می‌توانند بینی گوشتی خود را جراحی کنند. اما بهتر است که برای دریافت نتایج بهتر تا ۱۸ سالگی صبر کنید. ممکن است تا ۱۸ سالگی فرم بینی شما ثابت نشده باشد و امکان ایجاد تغییرات هنوز وجود دارد.

علاوه بر این مورد برای جراحی نباید سابقه ابتلا به بیماری‌های خاص داشته باشید و اگر از سیگار استفاده می‌کنید، باید حتما آن را ترک کرده و سپس نسبت به جراحی بینی خود اقدام کنید. فراموش نکنید مهم‌ترین عامل برای گرفتن نتیجه عالی از این جراحی این است که انتظارات غیر واقعی خود از جراحی را از بین ببرید و فقط به پزشک خود اعتماد کنید.

۰۰:۱۴
truncate dir-rtl

بلافاصله پس از جراحی بینی با دکتر حامد عباسی

کلام آخر

بینی‌های نژاد ایرانی ترکیبی از بینی‌های گوشتی و استخوانی و دارای پوست ضخیم هستند. به همین دلیل استفاده از تکنیک مناسب در جراحی‌های بینی برای آن‌ها بسیار اهمیت دارد. در بینی‌های استخوانی هدف کاهش حجم بینی و شکل دهی به استخوان بینی است در مقابل در بینی‌های گوشتی غضروف نوک بینی و پل بینی اهمیت دارد. با توجه به شرایط و فرم کلی صورت شما جراح بهترین مدل عمل را به شما پیشنهاد می‌دهد که همه جوانب در آن سنجیده شده است. پس اصرار بیش از حد برای فرم و نوع بینی خاص نداشته باشید تا بتوانید عملی موفقیت‌ آمیز را تجربه کنید.

مطالب مرتبط
6 پاسخ
 1. سلام آقای دکتر من شش ماه از عمل بینیم گذشته بود اما هنوز ورم داشت و به همین دلیل دکتر واسم کورتون تزریق کرد اما این باعث شد تا نوک بینیم فرو رفته بشه خواستم ببینم مشکل از چیه؟ آیا درست میشه؟؟

  1. فرورفتگی نوک بینی یکی از عوارض تزریق کورتون که البته بعد از مدتی خود به خود رفع می شود و جای هیچ گونه نگرانی نیست. در صورت تمایل می توانید از تزریق فیلر بینی برای رفع موقتی این مشکل انجام دهید.

 2. سلام آقای دکتر من بینیم گوشتی حدود ۴ ماه هم هست که عمل کردم اما نوک بینیم تغییری نکرده یعنی خیلی پهنه دکترم هم میگه ورم باید حداقل یکسال صبر کنم تا ورمش بخوابه خواستم بدونم نظر شما چیه؟

 3. سلام دکتر جان من الان ۱ سال و چند ماه بینی عمل کردم. بینیم گوشتی بوده. حتی ۵ ماه بعد از عمل کردن بینی از آمپول کورتن استفاده کردم (روی بینیم تزریق شد) ولی هنوز ورم داره و وقتی صبح از خواب بیدار میشم ورمش دو براره. جوش های ریز و لکه های سیاه هم روی بینی هست.
  ۱- دکتر علت این ورم چیه؟؟
  ۲- بازم باید از آمپول استفاده کنم؟
  ۳- چرا صبح ورمش بیشتره؟
  ۴- قرص باید مصرف کنم برای از بین رفتن ورم؟
  ۵- برای از بین بردن جوش و لکه های سیاه چی کار باید بکنم؟
  دکترجان خواهشا به همه سوالات جواب بدید
  مرسی

  1. درود، بینى گوشتى رو نمیشه زیاد کوچک کرد، اگر از غضروف و استخوان زیاد برداشته بشه، به این امید که بینى کوچک بشه، به مرور زمان پوست روی بینى حالت خمیر بی شکلى به خودش میگیره که فقط هم با بازسازى غضروف و استخوان از دست رفته بهبود پیدا می کنه. پیشنهاد می کنم مقاله درمان جوش روی بینی رو در سایت مطالعه بفرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *