لوگو سایت دکتر حامد عباسی

جراحی رفع غبغب

در این بخش از جراحی رفع غبغب که این زیر زنخ به لایه چربی زیر چانه گفته می شود که با وجود این چربی حداکثر به دلایلی اضافه وزن ، شل شدن پوست و یا خصوصیت های ژنتیکی است.

جراحی رفع غبغب با چند شیوه مختلف انجام گرفته می شود که این شیوه های تزریقی سبب خراب شدن سلول های چربی می شوند و در روش لیزری سبب ضخیم شدن پوست و از افتادگی پوست جلوگیری می کند و در روش لیپوماتیک چربی ها  بیرون ریخته می شوند.

هر چه روحیه و انگیزه آدم ها شاد تر باشد ، حالت همه آن ها در صورت زیبا تر نشان داده می شود . و هر چه نگرانی‌ ها و ناراحتی‌ های فردی بیشتر باشد ، می‌ توان نشانه‌ های آن را در چهره شخص مشاهده کرد. پس هر چه ظاهر ما به دیگران نشان داده شود ، نشانه‌ ایی از درون گرایی ما است.

گاهی اوقات خصوصیت های ظاهری در افراد ، سببمی‌ شود تا صورت آن‌ ها همیشه محزون ، متاثر یا ناراحت به‌ نظر برسد. همین موضوع باعث همین می‌ شود که نا رضایتی و نا خوشایندی از صورت ایجاد شود. وجود غبغب در پهنای صورت انسان نیز ، چنین شرایط و ضوابطی ایجاد می‌ کند.

بعضی از افراد در حیطه زیر چانه ، پوست و چربی گزافی را دارند و به عبارتی دیگه ایی ، چنان چه آن‌ ها دوبل یا دو تایی است. و در چنین شرایطی طبیعتا ظاهر صوررت چندان مطلوب به‌ نظر نمی‌ رسد و زیبایی‌ های آن به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است.

عمل جراحی برداشتن غبغب با بی حسی موضعی انجام گرفته می شود . قبل از هر کاری ، باید پوست حتما به طور کامل تمیز شود تا خطر عفونتی ایجاد نشود این جراحی با لیپوساکشن آغاز می‌ شود. و در نظر داشته باشید که یک وسیله برای جراحی لیپوساکشن کانولا نام دارد.

قبل از عمل رفع غبغب

در بینی کلینیک قبل از هر چیزی جراح وضعیت چانه و گردن شخص را بررسی دقیق می‌ کند تا تثبیت شود این جراحی چگونه باید صورت گرفته شود. کلیه ی خطر ها و انتظاراتی که خود فرد بیمار باید از این عمل داشته باشد حتما به او توضیح داده شود.

بیمار نیز باید مورد های متداول زیر را باید پیش از عمل در نظر بگیرد:

 • قبل از عمل آسپرین ، دارو های ضد بر افروختگی و هر نوع داروی گیاهی دیگه ایی را قطع کنید چرا که احتمال این را دارد منتهی به خونریزی شود
 • دست کم دو روز قبل از عمل سیگار نکشید
 • اگر به دارویی حساسیت مطلق دارید به پزشک خود حتما اطلاع دهید
 • آزمایشات ممکن قبل از عمل را مورد انجام قرار دهید
 • روز جراحی آرایش بر رو صورت خود نداشته باشید

نحوه عمل رفع این مشکل برای صورت

در عمل جراحی رفع غبغب جراح چند برش ریز در پوست گردن شخص ایجاد می‌ کند و همانطور که در مقاله پیش گفته شد وسیله مخصوص لیپوساکشن را که کانولا نام دارد از این نوع برش‌ ها وارد پوست می‌ کند تا چربی اضافه را ساکشن شده را به بیرون بکشد.

و وقتی مقدار لازم از چربی برداشته شد ، جراح کانولا را از پوست به طور کامل خارج کرده و محل برش را به طور دقیق بخیه می‌ زند.

اگر غبغب خیلی زیاد موندگار شده باشد ، ممکن است پوست زیر گردن احتمالا دچار افتادگی می شود. در این صورت ، لیفت گردن نیز باید در کنار این عمل انجام شود تا نتیجه بهتری گرفته شود.

جراح اول نقطه هایی از چانه و گردن را که قرار است پوست اضافه آن برداشته بشود آن را با خط های مشخص می‌ کند. برای بالا بَری پوست گردن ، قاعدتا چند برش کوچولو در خط مو یا پشت و یا طواف گوش ایجاد می‌ شود.

برای همین جراح پوست را طولانی و محکم می‌ کند تا ظاهری صاف و یک دست به خود بگیرد. بنابراین پوست اضافه برداشته شده و جایگاه برش با بخیه بسته می‌ شود. این بخیه‌ ها کششی هستند و هیچ تالیفی از آن‌ ها باقی نخواهد ماند.

همچنان نیاز به بستری شدن در بیمارستان عمومی و تخصصی بعد از عمل جراحی برای برداشتن غبغب نیاز نیست. بیمار می‌ تواند بعد از عمل به خانه خود بر گردد. 

مراقبت های لازم

 • از کسی بخواهید دست کم 24 ساعت بعد از اتاق عمل همراه شما باشد
 • گردنبند به خصوصی که پزشک توصیه می‌ کند را بپوشید تا برآمدگی جایگاه جراحی کم بشود
 • روی گردن خود یخ نگذارید چرا که احتمال این را دارد سبب آسیب رسیدن به پوست و اختلال در گردش خون شود
 • موقع خواب گردن خود را کمی بالاتر قرار بدهید
 • دست کم چند روز بعد از جراحی گردن خود را به دو سمت نچرخانید
 • از پوست گردن تان در مقابل آفتاب محافظت کنید
 • چند روز بعد از جراحی غذا های نرم و ولرم بخورید
 • لباس راحت تنتان بکنید که به موقع عوض کردن لباس با گردن خود اصطحکاک نکند
 • پُماد های آنتی بیوتیک روی داده شده توسط پزشک را حتما استفاده کنید
 • دست کم تا 3 هفته شروع به ورزش نکنید
دکتر حامد عباسی

حامد عباسی

دکتر حامد عباسی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی، از جراحان شناخته شده در عرصه جراحی پلاستیک بینی و صورت، فعالیت تخصصی دکتر عباسی از سال ۱۳۸۷ شروع شده است. اشتیاق ایشان به علم پزشکی و هنر و قرار گرفتن در کنار اساتید بزرگ و نام آشنا تلاش بی وقفه ایشان، مطالعات و جراحی های متعدد، حضور در سمینارها و کنگره های جراحی زیبایی در سراسر دنیا سبب شد در زمره جراحان صاحب نظر در این رشته قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...