عمل زیبایی

جراحی نوک بینی

جراحی نوک بینی یکی از انواع عمل های بینی است که امروزه افراد بسیاری تمایل به این جراحی دارند. افرادی که از بینی خود راضی هستند و تمایل دارند که فقط نوک بینی خود را تغییر دهند و با توجه به فاصله ی لب بالایی میتوان نوک بینی را به سمت بالا برد. جراحی و عمل بینی عوارضی نیز دارد و افرادی که تمایل به جراحی دارند از عوارض آن آگاهی دارند ولی زیبایی برای این نوع افراد اولویت دارد.

این جراحی در واقع برای اصلاح افتادگی نوک بینی و داشتن بینی عروسکی و امروزی است، فرم دهی به نوک بینی برای کسانی که نوک بینی انها بیش از حد معمولی به سمت پایین است توصیه می شود.

مزایای عمل نوک بینی

خوبی این جراحی این است که از داخل بینی انجام می شود و دکتر بدون بریدن بینی از داخل بینی تغییرات لازمه را بر روی استخوان و غضروف بینی انجام می دهد و بخیه های جذب را از داخل بینی زده و از بیرون بینی اصلا دیده نمی شوند و این باعث شده افراد بیشتری به جراحی نوک بینی تمایل نشان دهند. در بعضی از بینی ها که غضروف های ضعیفی دارند دکتر برای ترمیم غضروف های قوی به نوک بینی وصل می کند تا باعث شود استحکام نوک بینی شود و همچنین باعث زیباتر شدن نوک بینی می شود.

شرایط انجام جراحی بینی

  • شب قبل شام سبک بخورید و از ساعت ۱۲ شب به بعد چیزی نخورید حتی آب هم نخورید.
  • در زمان گفته شده در بیمارستان حاضر شوید و قبل از عمل فرمی به شما میدهند برای پر کردن مشخصات کامل خود.
  • برای این جراحی بیهوش کامل می کنند و تقریبا به مدت ۴۵ دقیقه شما بیهوش هستید.
  • باز کردن جراحی بعد از ۵روز و فردای عمل میتوان شروع به فعالیت های روزانه عادی کرد.
حتما بخوانید
جراحی بینی با لیزر

جراحی بینی به روش باز یا بسته

یکی از مشکلات بینی افتادگی بینی است که بسیاری از افراد به جراحی نوک بینی روی می آورند. افرادی که افتادگی نوک بینی دارند بینی آنها در نیم رخ بلندتر به نظر می رسد.

جراحی بینی به روش باز یا بسته صورت می گیرد که با توجه به شرایط بیمار و همچنین بستگی به راحتی بهترین جراح بینی دارد. برای عمل نوک بینی از قبل طول بینی، زاویه پایین بینی با لب بالایی، میزان افتادگی نوک بینی و زاویه بینی نسبت به پیشانی به طور کامل اندازه گیری می شود. تمام این اندازه گیری ها در جراحی و شکل بینی تاثیر بسزایی دارد و باعث می شود که بینی به آن شکل دلخواه مدنظر برسد.

سن جراحی بینی

سن خاصی برای جراحی بینی وجود ندارد بهتر است صبر کنید تا سن ۲۲ برسید چون در آن زمان رشد بینی کامل شده و دیگر رشد نمیکند اگر زودتر از این زمان جراحی کنید ممکن بینی رشد کند و فرم مدنظر بعد از مدتی از بین برود. پس بهتر است صبرکنید بعد از ۲۲ سالگی که سن رشد بینی تمام شده است.

عواملی که باعث افتادگی نوک بینی می شود

عوامل زیادی در افتادگی نوک بینی تاثیرگذار هستند:

  1. بر اثر تصادف با هر نوع جسمی که باعث آسیب زدن به بینی شود.
  2. عواملی مثل ارثی بودن یا ژنتیکی
  3. بر اثر بالا رفتن سن ممکن است در بعضی افراد باعث افتادگی نوک بینی شود.

روش دیگر برای رفع افتادگی نوک بینی

روش های دیگری به جز جراحی نوک بینی وجود دارد مثل لیفت، تزریق ژل یا بالا کشیدن بینی با نخ ولی این کار ها دائمی نیستند و بعد از گذشت ۶ ماه به حالت اول برمی گردند. تنها راه دائمی فقط و فقط جراحی است.

حتما بخوانید
جراحی بینی خوکی

نتیجه گیری

افرادی که فقط از نوک بینی خود راضی نیستند این جراحی را انجام دهند و همین طور خوبی این حراجی این است که دکتر این تغییرات را از داخل بینی روی استخوان و غضروف انجام می دهند و بخیه ها را از داخل می زند و از بیرون اصلا معلوم نیستند. اشخاصی که بینی استخوانی و غضروفی قوی دارند می توانند به نتیجه دلخواه خود برسند و همین طور افرادی که بینی گوشتی و نوک بینی افتاده ای دارند برای این اشخاص جراحی سخت تر است بدلیل پهن بودن پره های بینی و غضروف ضعیف، این نوع بینی نیاز به تکنیک خاص و دقت بالایی دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
×