لوگو سایت دکتر حامد عباسی

علل خونریزی بعد از عمل بینی چیست؟

علل خونریزی بعد از عمل بینی چیست؟

در این مطلب به سوال علل خونریزی بعد از عمل بینی چیست؟ پاسخ می دهیم .

افراد زیادی هستند که علاقه مند به انجام جراحی و عمل بینی می باشند . عمل جراحی نیز به مانند دیگر عمل ها می تواند گاهی عوارضی نیز در پی داشته باشد .

یکی از این عوارض که بسیار نادر است ، خونریزی پس از عمل می باشد . اگر می خواهید بدانید علت خونریزی پس از عمل رینوپلاستی چیست ، با ما همراه باشید .

علل خونریزی بعد از عمل بینی چیست؟

معمولاً پس از عمل بینی ، خونریزی از بینی اتفاق نمی افتد . این خونریزی عموماً در معدود موارد روی می دهد .

علل اصلی و طبیعی خونریزی پس از عمل بینی می تواند درد یا حالت تهوع پس از عمل باشد که بسیار کم اتفاق می افتد .

برای جلوگیری از این نوع خونریزی ها عمدتاً از داروهای مسکن و آرام بخش یا داروهای ضد تهوع استفاده می شود . اما اگر با استفاده از این داروها باز هم خونریزی متوقف نشود ، علل دیگری هستند که می توانند باعث بروز خونریزی پس از عمل بینی شوند . یکی از این موارد استعمال داروهایی است که خاصیت ضد انعقاد خون دارند .

مصرف چه داروهایی منجر به خونریزی پس از عمل بینی می شود ؟

داروهایی نظیر آسپرین ، ناپروکسن ، بروفن و … پیش از عمل جراحی می تواند باعث ایجاد خونریزی پس از عمل شوند .

 

علل خونریزی بعد از عمل بینی چیست؟
علل خونریزی بعد از عمل بینی چیست؟

 

کارهایی که باید پیش از عمل زیبایی بینی انجام داد

  • برای جلوگیری از بروز خونریزی پس از عمل ، بهتر است دو هفته پیش از عمل به توصیه های پزشک و جراح گوش فرا دهید و از استفاده از دارو های ضد انعقاد خون جلوگیری کنید .
  • همچنین کشیدن سیگار قبل از عمل بینی می تواند مشکل ساز باشد . از دو هفته قبل ترک کنید .
  • از ۸ ساعت پیش از عمل چیزی نخورید ، خوردن مواد خوراکی پیش از عمل می تواند در هنگام بیهوشی مشکل ساز شود و باعث برگشت مواد درون معده به سمت حلق شود و از این طریق راه تنفسی را سد کند .
  • از خوردن غذاهایی که حاوی ویتامین E هستند نیز پیش از عمل خودداری کنید. این غذاها نیز می توانند باعث بروز خونریزی پس از عمل شوند.
  • نکته دیگری که باید بدانید این است که : از استفاده از داروهای گیاهی به صورت سر خود اجتناب کنید ، چرا که برخی از این داروهای گیاهی خاصیت ضد انعقادی خون دارند و پس از عمل می توانند باعث خونریزی شوند . اگر هم از هر نوع داروی شیمیایی یا گیاهی خاصی استفاده می کنید ، این موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارید .

 

دکتر حامد عباسی

دکتر حامد عباسی

دکتر حامد عباسی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی، از جراحان شناخته شده در عرصه جراحی پلاستیک بینی و صورت، فعالیت تخصصی دکتر عباسی از سال ۱۳۸۷ شروع شده است. اشتیاق ایشان به علم پزشکی و هنر و قرار گرفتن در کنار اساتید بزرگ و نام آشنا تلاش بی وقفه ایشان، مطالعات و جراحی های متعدد، حضور در سمینارها و کنگره های جراحی زیبایی در سراسر دنیا سبب شد در زمره جراحان صاحب نظر در این رشته قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...