لوگو سایت دکتر حامد عباسی

عمل بینی در چه فصلی بهتر است؟

عمل بینی در چه فصلی بهتر است؟ بهترین فصل برای عمل بینی

آیا میدانید عمل بینی در چه فصلی بهتر است ؟ چیزی به عنوان بهترین فصل برای جراحی بینی وجود ندارد. افرادی که آلرژی فصلی دارند، بهتر است در فصلی که آلرژی شان عود می کند، عمل نکنند. 

شایعات قبل از عمل

بسیاری از بیماران از اطرافیان خود می شنوند که عمل بینی در فصل سرما یا زمستان می تواند بر نتیجه خوب عمل بینی تاثیر بگذارد.

عمل بینی در فصل بهار بخاطر آلرژی می تواند نتیجه جراحی را دستخوش تغییر نماید.

عمل بینی در تابستان خوب نیست چون هوا گرم است و باعث بدتر شدن ورم بینی می شود.

موارد بالا پایه علمی ندارند و اگر قرار باشد موارد بالا رعایت شود اصلا نباید عمل بینی انجام گیرد.

 

عمل بینی در چه فصلی بهتر است
عمل بینی در چه فصلی بهتر است

 

عمل بینی در چه فصلی بهتر است : واقعیت این است که برای جراحی بینی فصل خاصی توصیه نمی شود . در حقیقت بهترین فصل برای جراحی بینی زمانی است که شما بتوانید یک هفته از محل کار یا دانشگاه مرخصی بگیرید و برای جراحی بینی وقت بگذارید.

 نکات مهم 

  • اگر افراد قصد عمل بینی خود را  دارند زمانی را انتخاب کنند که با خیال آسوده بنا به توصیه پزشک به مدت 1 تا 2 هفته بعد از جراحی بتوانند استراحت کنند، و از رفت و آمد به بیرون از خانه پرهیز کنند
  • تغییرات دمایی هوا به شدت بر روی پوست بینی تأثیر می گذارد و هوای سرد و گرم موجب انقباض یا انبساط رگ خونی در پوست بینی بعد از عمل می شود
  • باید در سرما و گرمای بیش از حد هوا از بینی به شدت محافظت کرد و از زدن عینک، شنا و استحمام تا مدت یک هفته بعد از عمل خودداری کنید.
  • اگر فرد دچار آلرژی فصلی یا سالیانه است نیز باید به مدت 2 ماه قبل و بعد از عمل از داروهای ضد حساسیت استفاده کند.

 

 

Rate this post
دکتر حامد عباسی

حامد عباسی

دکتر حامد عباسی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، از جراحان شناخته شده در عرصه جراحی پلاستیک بینی و صورت، فعالیت تخصصی دکتر عباسی از سال ۱۳۸۷ شروع شده است. اشتیاق ایشان به علم پزشکی و هنر و قرار گرفتن در کنار اساتید بزرگ و نام آشنا تلاش بی وقفه ایشان، مطالعات و جراحی های متعدد، حضور در سمینارها و کنگره های جراحی زیبایی در سراسر دنیا سبب شد در زمره جراحان صاحب نظر در این رشته قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...