لوگو سایت دکتر حامد عباسی

عمل زیبایی بینی با نخ یا لیزر؟

عمل زیبایی بینی با نخ یا لیزر؟ لیفت بینی بدون جراحی به کمک این روش ها

عمل زیبایی بینی با نخ یا لیزر ،یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در کشور عمل بینی است .

یکی از انواع عمل های رایج بینی ، عمل زیبایی بینی با لیزر و یا با نخ است . در این مقاله سعی داریم تا روش های جراحی بینی با لیزر و روش زیبایی بینی با نخ را توضیح دهیم .

پس از خواندن این مطلب اگر تصمیم بگیرید از این روشها استفاده کنید ، بابت عوارض باید خیالتان راحت تر باشد چرا که لیزر و نخ هرگز مانند جراحی بینی نمی توانند مشکل ایجاد کنند اما در عوض تغییراتی که با این روشها حاصل می شود به اندازه جراحی مشهود نیست .

عمل بینی با لیزر

عمل زیبایی بینی با لیزر یک روش عمل بسیار مناسب برای زیبایی پوست بینی ، از بین بردن کلفتی بسیار زیاد و یا درست کردن ظاهر نامناسب بینی می باشد .

این عمل برای اصلاح و درمان بینی های گوشتی و یا انحراف بینی مناسب نمی باشد . در این نوع از عمل زیبایی بینی هیچ تغییر قابل ملاحظه ای بر روی استخوان و دیگر قسمت های بینی انجام نمی شود و هیچ گونه خونریزی و زخمی نیز وجود نخواهد داشت.

هدف اصلی این عمل زیبایی ، پوست بینی به ویژه نوک آن می باشد . در این روش با تاباندن لیزر به سطح بیرونی پوست ، بخش مورد نظر برای اصلاح تخریب و برآمدگی و مشکلات اصلاح و مجدداً پوشش داده خواهد شد .

در عمل زیبایی بینی با لیزر از لیزر دی اکسید کربن برای برداشتن لایه های کلفت پوستی با حداقل آسیب ناشی از حرارت استفاده می شود . این نوع از جراحی بینی بیشتر برای کسانی که بینی شان شکل خود را از دست داده و یا به دلیل بیماری چون سرطان یا یک سانحه ناگوار بد شکل شده ، مفید می باشد .

عمل بینی با لیزر در پوشش بیمه نمی باشد و هزینه های آن کمی زیاد خواهد بود . این نوع عمل به نحوه چشم گیری می تواند چهره افراد را زیبا کند به همین دلیل بازیگران و افراد مشهور از این روش برای جراح بینی استفاده می کنند .

 

عمل زیبایی بینی با نخ یا لیزر؟
عمل زیبایی بینی با نخ یا لیزر

 

عمل زیبایی بینی با نخ

یکی دیگر از انواع عمل های زیبایی بینی عمل با نخ و یا لیفت با نخ می باشد . در این نوع عمل جراحی نیاز به بیهوشی و اتاق عمل نیست و هدف از آن نیز بالا کشیدن نوک بینی است .

این نوع عمل ها به صورت بسته انجام می شود . در این روش با استفاده از نخ که از زیر پوست رد می شود نوک بینی به اسکلت استخوانی آن وصل شده و به سمت بالا کشیده می شود . این روش زیبایی به صورت موقت می باشد و ممکن است طی مدت زمان چند ماه به حالت قبل بازگردد .

مزایا و معایب لیفت بینی بدون جراحی

یکی از مزیت های این عمل زیبایی هزینه بسیار کم آن می باشد . علت هزینه کم آن نیز به علت عدم نیاز به اتاق عمل است .

از معایب این روش این است که برای هر مشکلی مناسب نمی باشد مثلا در این روش نمی توان بینی را کوچک کرد . در این روش تورم و کبودی بعد از عمل برای چند روز طبیعی است ولی اگر ادامه دار باشد می بایست حتما به پزشک معالج مراجعه شود .

در این نوع عمل زیبایی بینی بهتر است از نخ های جذب شونده استفاده شود و دلیل آن هم این است که از مواردی چون ایجاد عفونت ، چین خوردگی و یا فرورفتگی ، صدمات عصبی و پرش های عضلانی و احتمال پارگی نخ جلوگیری خواهد شد .

این روش درمانی بیشتر برای افرادی که دارای پوست ضخیم و در رده سنی بین ۲۴ تا ۴۵ می باشند توصیه می شود و برای افرادی با پوست نازک توصیه نمی شود .

علاوه بر عمل زیبایی بینی با نخ یا لیزر ،در روشی دیگر برای اصلاح ایرادات بینی از تزریق ژل و چربی به بینی استفاده می کنند که می تواند برخی از مشکلات مربوط به بینی را رفع کند . 

دکتر حامد عباسی

دکتر حامد عباسی

دکتر حامد عباسی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی، از جراحان شناخته شده در عرصه جراحی پلاستیک بینی و صورت، فعالیت تخصصی دکتر عباسی از سال ۱۳۸۷ شروع شده است. اشتیاق ایشان به علم پزشکی و هنر و قرار گرفتن در کنار اساتید بزرگ و نام آشنا تلاش بی وقفه ایشان، مطالعات و جراحی های متعدد، حضور در سمینارها و کنگره های جراحی زیبایی در سراسر دنیا سبب شد در زمره جراحان صاحب نظر در این رشته قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...