لوگو سایت دکتر حامد عباسی

همه چیز در رابطه با لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. افراد زیادی وجود دارند که برای رسیدن به چهره‌ای ایده آل اقدام به جراحی های گوناگون می‌کنند. سانترال لب یکی از انواع جراحی‌هایی به شمار می‌آید که در آن لب‌ها به سمت بالا کشیده می‌شوند. شاید تعجب کنید که‌ چگونه این اتفاق می‌افتد؟! خیلی ساده! فاصله لب بالا از بینی کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه لب فرمی زیبا به خود می‌گیرد. اگر وسعت ناحیه قرمز رنگ لب شما کم است، باز هم می‌توانند از این جراحی برای تغییر دادن فرم لب‌های خود استفاده کنید. چنانچه این جراحی صحیح انجام شود، مزایای زیادی را با خود به همراه خواهد داشت.

سانترال-لب

لیفت سانترال لب چیست ؟

زمانی که سن یک فرد بالا میپرود؛ نیروی جاذبه‌ای که در صورت او وجود دارد، باعث کشیده شدن بخش‌های مختلف در صورت خواهد شد. با این اتفاق قسمت قرمز رنگ لب‌‌ها به سمت داخل می‌رود و قسمت بی رنگ لب‌ها نمایان می‌شود‌. بنابراین شکل ظاهری نازکی به لب داده می‌شود.

افزون بر آن، با کشیده شدن لب‌ها، دندان‌ها نیز جلوه زیبای خود را از دست می‌دهند و دهان پیرتر نشان داده می‌شود. همین مشکلات باعث شده‌اند که افراد به لیفت سانترال لب رو بیاورند.

همان طور که گفته شد لیفت سانترال لب یا جراحی بالا کشیدن لب یک نوع عمل زیبایی است که به منظور کم کردن فاصله بین لب و بینی و یا بالا کشیدن گوشه لب ها انجام می شود.

این جراحی ممکن است با اهداف گوناگونی انجام شود. برخی از افراد از فرم لب خود ناراضی هستند و اقدام به انجام لیفت سانترال لب می‌کنند‌. برخی دیگر نیز برای جوانسازی یا پر حجم نشان دادن لب‌‌های خود این عمل جراحی را بر می‌گزینند. در هر صورت جراحی زیبایی لب ها باید زیر نظر یک جراح ماهر انجام شود تا نتایج خوبی را به بار بیاورد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای جراحی بالاکشیدن لب هستند؟

افرادی که کاندیدای این روش جراحی می باشند، ویژگی های زیر را دارند

 • افرادی که بین لب و بینی شان فاصله زیادی وجود دارد.
 • کسانی که دوست دارند هنگام خندیدن دندان هایشان بیشتر دیده شود.
 • کسانی که لب های باریکی دارند.
 • افرادی که گوشه لب هایشان افتاده است.

جراحی سانترال لب چگونه انجام می شود ؟

در این نوع از جراحی قسمتی کوچک از پوستی که میان لب و بینی قرار گرفته است، بربده می‌شود. در نهایت فضایی برای بالا رفتن لب به وجود می‌آید. میزان این فاصله با توجه به نظر بیکار قابل تغییر است. پزشک با توجه به شرایط چهره بیمار و اجزای آن، فاصله را تعیین خواهد کرد.

یکی از اصلی‌ترین کاربردهایی که‌ جراحی لیفت لب به صورت سانترال دارد، به وجود آوردن طرح لبخند جدید است. در این صورت دندان‌ها فضای بیشتری برای نمایان شدن پیدا می‌کنند و لبخند فرد جذاب‌تر می‌شود. علاوه بر این لیفت سانترال لب می‌تواند برای افرادی که فک ناهمگونی دارند مناسب باشد. دلیلش این است که لب فک را بهتر نمایش می‌دهد. پس مشکلات هم دیده نخواهد شد.

عکس-قبل-و-بعد-سانترال-لب

انواع جراحی لیفت سانترال لب

این جراحی روش های مختلفی دارد که عبارتند از:

لیفت سانترال لب بالا

لیفت سانترال لب بالا نوعی از جراحی است که در آن لب‌های بالایی به سمت بینی کشیده می‌شود. اگر این روش به همراه استفاده از ژل لب انجام شود، جوانسازی لب کامل‌تر از قبل خواهد شد. لیفت سانترال لب‌های بالا جذابیت ظاهری زیادی را به یک فرد خواهد داد. به علاوه این که علائم پیری دهان را نیز از بین خواهد برد.

البته پزشک شما با توجه به شرایط چهره شما تصمیم می‌گیرد که چقدر لب را بالا بکشد. نظر بیمار نیز در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از بیماران به طور همزمان هم لیفت بالای لب را انجام می‌دهند و هم به سانترال کردن لب پایینی خود می‌پردازند. در این صورت لب‌هایی جوان با ظاهری زیبا و درخشان خواهید داشت.

مزایای لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب باعث می‌شود که ظاهر یک فرد جوان بشود. بیرون کشیده شدن ناحیه قرمز لب نیز به دنبال انجام این جراحی اتفاق می‌افتد. با بیرون کشیده شدن این ناحیه لب‌ها برجسته‌تر و رنگی‌تر دیده خواهند شد. پس اتفاقات مثبتی در چهره خواهد افتاد. این جراحی عوارض چندانی هم ندارد.

از دیگر مزایای انجام این جراحی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • کاهش نیاز لب به تزریق ژل یا فیلر
 • افزایش ناحیه نمایش دادن دندان‌ها
 • بهبود چین و چروک‌های به وجود آمده در لب
 • بهبود فرم قسمت‌های گوشه‌ای لب
 • بهبود تعادل در چهره افراد

اقدامات قبل از جراحی سانترال لب

میزان ماندگاری جراحی لیفت سانترال لب بالا خواهد رفت درصورتی که شما به نکات مراقبتی قبل از جراحی و بعد از آن توجه داشته باشید. برخی از اقداماتی که قبل از عمل باید انجام شوند، عبارتند از:

 • برنامه ریزی‌های خود را به گونه‌ای پیش ببرید که تا ۲۴ ساعت قبل از عمل به خوبی استراحت کنید. عدم استراحت کافی موجب عدم آمادگی کافی برای جراحی خواهد شد.
 • تا شش ساعت قبل از این که بیهوشی عمومی شما آغاز شوید، چیزی نخورید. بهتر است از نوشیدنی‌ها نیز استفاده نشود.
 • در هفته‌ای که قرار است جراحی لیفت سانترال لب را انجام دهید باید از مصرف هر گونه دخانیات پرهیز کنید. سیگار کشیدن یا مصرف مواد نیکوتین دار می‌تواند بر روی بیهوشی شما تاثیرات نامطلوبی بگذارد. پس یک یا دو هفته قبل از عمل نیکوتین را ترک کنید.
 • بهتر است قبل از انجام عمل از مصرف آسپرین یا داروهایی که خون را رقیق می‌کنند پرهیز نمایید. در این صورت میزان عوارض جراحی به حداقل می‌رسد.
 • نوشیدن الکل نیز می‌تواند فرآیند بیهوشی را مختل کند. از نوشیدن نوشیدنی‌های الکل دار تا یک هفته قبل از عمل خودداری نمایید تا به نتایج مطلوبی برسید.

لیفت سانترال لب
لیفت سانترال لب

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سانترال لب

مراقبت های لازم بعد از عمل لیفت سانترال لب عبارت اند از :

 • به توصیه و نکات پزشک به خوبی گوش کرده و به آن ها عمل کنید.
 • بلافاصله پس از عمل به استراحت بپردازید و از روز بعد می توانید به انجام کارهای روزانه خود مشغول شوید.
 • تا یک هفته پس از عمل هنگام خوابیدن زیر سر خود 3 الی 4 بالش بگذارید
 • تا چهار روز بعد از عمل بالاکشیدن لب از خم شدن و یا کشش بدن خودداری کنید.
 • به مدت دو روز غذاهای نرم و آبکی که نیاز به جویدن ندارند بخورید.
 • از خوردن غذای داغ و شور بپرهیزید.
 • تا زمان بهبودی کامل دهان خود را زیاد باز نکنید.
 • استفاده از سیگار و الکل تا دو هفته بعد از جراحی ممنوع می باشد.

عوارض سانترال لب

همه ما می‌دانیم که تمامی جراحی‌های زیبایی یک سری عوارض را با خود به همراه دارند.‌ جراحی لیفت سانترال لب نیز از این قاعده کلی جدا نیست. برخی از عواض این جراحی عبارتند از:

 • پوست شما پس از انجام این جراحی بخیه دارد. بنابراین ممکن است احساس خارش یا سوزش در ناحیه بخیه خورده به وجود بیاید.
 • از دیگر عوارض موقتی این جراحی وجود کبودی بین لب و بینی است. این کبودی‌ها و خونریزی‌ها پس از مدتی به طور کامل از بین می‌روند.
 • دردهای بعد از جراحی نیز عوارضی طبیعی و غیر ماندگار هستند.
 • اگر سابقه بیماری‌های اسکار و کلوئید دارید باید بعد از عمل انتظار زخم شدن قسمت میانی بینی و لب‌ها را داشته باشید.
 • سردرد و سرگیجه از دیگر عوارضی هستند که این جراحی با خود به همراه دارد.
 • اگر به مراقبت‌های بهداشتی بعد از عمل توجهی نشود، امکان عفونت کردن بخیه‌ها وجود دارد. پس به این مراقبت‌ها اهمیت بدهید.

شما می توانید لیفت سانترال لب را به صورت همزمان با عمل بینی انجام دهید.

هزینه لیفت سانترال لب در ۱۴۰۱

شاید دغدغه شما نیز میزان هزینه‌هایی باشند که لیفت سانترال لب دارد. عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند در معین کردن این هزینه‌ها نقشی موثر ایفا کنند. 

نوع جراحی که انجام می‌شود، موقعیت محلی کلینیک، میزان هزینه‌هایی که پزشک از شما اتخاذ می‌کند، میزان تجربه و تخصص پزشک و داروهایی که حین عمل یا بعد از عمل مصرف می‌شوند می‌توانند هزینه‌های نهایی لیفت سانترال را متحول کنند.

بهترین کاری که شما می‌توانید برای کاهش این هزینه‌ها انجام دهید این است که بهترین پزشک را پیدا کنید. با انتخاب بهترین پزشک میزان هزینه‌ها نیز تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که هزینه انجام این جراحی به میزان استقامت و شرایط بدنی شما هم ربط دارد. ضعیف بودن یا نبودن بدن شما و همچنین نوع جراحی که انتظار دارید می‌تواند هزینه‌ها را کاهش یا افزایش دهد.

سخن پایانی

ما در این مطلب در مورد لیفت سانترال لب، مزایا و چگونگی انجام این جراحی با شما صحبت کردیم. امروزه این جراحی با هدف جوانسازی لب و افزایش قیمت نهایی لبخند انجام می‌دهند. در این جراحی پوست بین بینی و لب برداشته شده و لب به سمت بالا می‌رود. در نتیجه ظاهری ایده آل به دست می‌آید. هزینه‌های انجام جراحی بالا کشیدن لب می تواند تحت تاثیر عوامل مختلف متغیر باشد. با انتخاب بهترین پزشک می‌توانید این هزینه‌ها را به حداقل برسانید.

دکتر حامد عباسی

حامد عباسی

دکتر حامد عباسی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی، از جراحان شناخته شده در عرصه جراحی پلاستیک بینی و صورت، فعالیت تخصصی دکتر عباسی از سال ۱۳۸۷ شروع شده است. اشتیاق ایشان به علم پزشکی و هنر و قرار گرفتن در کنار اساتید بزرگ و نام آشنا تلاش بی وقفه ایشان، مطالعات و جراحی های متعدد، حضور در سمینارها و کنگره های جراحی زیبایی در سراسر دنیا سبب شد در زمره جراحان صاحب نظر در این رشته قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...