پرسش و پاسخ

 • آیا جراحی زیبایی بینی یک عمل ساده است؟

  نه. جراحی زیبایی بینی یک عمل چالش برانگیز است. این ناشی از چندین عامل است. اول ، بینی یک شکل سه بعدی پیچیده است که در وسط صورت قرار دارد. تغییرات ایجاد شده در حین جراحی بینی اغلب بسیار ناچیز است. اما این تغییرات می تواند تفاوت عمده ای در نحوه عملکرد بینی داشته باشد. از آنجا که این تغییرات کم است ، بنابراین حاشیه خطا نیز کم است.

  تورم و قرار دادن بی حسی موضعی در پوست باعث تحریف بینی در حین جراحی می شود و بسیاری از تغییرات ظریف ایجاد شده را پنهان می کند. جراحی زیبایی بینی نیز یک برنامه استاندارد یا ترتیب مراحل مشخص ندارد. پزشکان هر عمل را متناسب با نیاز بیمار تنظیم می کنند.

 • تفاوت بین عمل بینی طبیعی و ترمیمی چیست؟

  به طور کلی دو نوع عمل بینی را می توان معرفی نمود. عمل بینی طبیعی و عمل بینی ترمیمی.نوع اول جراحی بینی طبیعی است که به تغییر فرم و عملکرد بینی جهت زیبایی و بهبود ظاهر بینی میپردازد. نوع دوم جراحی ترمیمی است که به برطرف کردن آسیب های بینی میپردازد. جراحی ترمیمی همچنین نواقصی مانند مشکلات تنفسی را نیز انجام میدهد.

 • جراح قبل از عمل بینی چه سوالاتی را از شما خواهد پرسید؟

  سابقه پزشکی شما مهمترین سوالی که پزشک از شما خواهد پرسید، در مورد انگیزه شما برای عمل بینی و اهداف شما از جراحی بینی. پزشک همچنین در مورد سابقه پزشکی شما سوالاتی را می پرسد، از جمله سابقه انسداد بینی ، جراحی و هر دارویی که مصرف می کنید. اگر شما یک اختلال خونریزی مانند هموفیلی دارید ، ممکن است نتوانید جراحی زیبایی بینی را انجام دهید.

 • جراحی بینی چه تفاوتی با سپتوپلاستی دارد؟

  جراحی زیبایی بینی جراحی برای تغییر شکل بینی است. از آنجا که تنفس و شکل بینی به هم مرتبط هستند ، گاهی ممکن است جراحی زیبایی بینی انجام شود نه تنها برای تغییر نوع بینی بلکه برای بهبود تنفس از طریق بینی.

  اما سپتوپلاستی جراحی بینی برای بهبود تنفس از طریق صاف کردن دیواره داخل بینی است که مجاری بینی را به سمت راست و چپ تقسیم می کند (تیغه بینی). وقتی تیغه بینی کج باشد ، تنفس از طریق بینی را دشوار می کند. سپتوپلاستی اغلب با جراحی زیبایی بینی ترکیب می شود.

 • آیا لازم است در بیمارستان بمانم؟

  تقریباً همه کسانی که عمل بینی را انجام می دهند می توانند با خیال راحت همان روز پس از جراحی بینی بیمارستان را ترک کنند. در موارد نادر ، ممکن است یک شب در بیمارستان بمانید اگر به سختی با حالت تهوع روبرو هستید یا سایر مشکلات بهداشتی را دارید که باید کنترل شود.

 • دوره نقاهت چه مدت است؟

  برنامه ریزی کنید که یک هفته از کار، مدرسه یا سایر تعهدات خود مرخصی بگیرید. در هفته اول هر روز به تدریج احساس بهتری خواهید داشت. یک هفته پس از جراحی بینی ، افراد معمولاً احساس می کنند دوباره خودشان هستند.

  بعد از عمل بینی ، تورم ایجاد می شود. رفع ورم ممکن است ماهها طول بکشد ، اگرچه بیشتر افراد پس از گذشت دو ماه دیگر متوجه آن نمی شوند. افراد معمولاً پس از یک هفته به انجام بیشتر فعالیت ها برمی گردند و پس از دو تا چهار هفته همه فعالیت ها را از سر می گیرند.

 • بعد از عمل بینی و مرخص شدن از بیمارستان چه باید کرد؟

  در چند روز اول بعد از بیهوشی ، ممکن است دچار افت حافظه ، کاهش سرعت واکنش و اختلال در هوشیاری شوید. بنابراین ترتیبی اتخاذ نمایید که یکی از اعضای خانواده یا دوست شما، یکی دو شب در کنار شما بماند تا زمان بهبودی ازعمل بینی در انجام کارهای شخصی به شما کمک کند.

 • توصیه های پزشک بعد از مرخص شدن چه خواهد بود؟

  • از انجام فعالیت های سنگین مانند ایروبیک و آهسته دویدن خودداری کنید.
  • در حالی که باند روی بینی خود دارید ، از دوش گرفتن پرهیز کنید.
  • بینی خود را باد نکنید.
  • برای جلوگیری از یبوست از غذاهای سرشار از فیبر مانند میوه ها و سبزیجات استفاده کنید. یبوست می تواند شما را تحت فشار قرار دهد و باعث فشار بر محل جراحی بینی شود.
  • از حالت های شدید چهره مانند لبخند زدن یا خندیدن پرهیز کنید.
  • دندان های خود را به آرامی مسواک بزنید تا حرکت لب بالایی شما محدود شود.
  • لباسی بپوشید که جلوی آن بسته شود. لباس هایی مانند پیراهن یا ژاکت را روی سر خود نکشید.

 • آیا خطرات در عمل بینی وجود دارد؟

  همه جراحی ها خطرات دارند. خوشبختانه خطرات جراحی زیبایی بینی اندک است و عوارض آن نادر است. پزشک قبل از عملبینی درمورد خطرات و مزایای جراحی با شما صحبت خواهد کرد.

 • آیا بیمه هزینه جراحی زیبایی بینی را پرداخت می کند؟

  بعضی اوقات بیمه هزینه جراحی زیبایی بینی را پرداخت می کند ، اما این به بیمه نامه بستگی دارد. قبل از تعیین وقت جراحی ، مطب پزشک به شما کمک می کند تا مجوز کتبی قبلی را از شرکت بیمه خود دریافت کنید. اگرچه این تضمین کننده پوشش بیمه ای نیست ، اما تنها راه تأیید این است که جراحی زیبایی بینی یک مزیت تحت پوشش است. بعضی اوقات بیمه هزینه بخشی از عمل بینی را پرداخت می کند ، اما قسمتهای دیگر آن را پرداخت نمی کند. در این موارد ، می توانید با دفتر بیمه تماس بگیرید تا اطلاعات کامل را دریافت کنید.

 • آیا جراحی زیبایی بینی دردناک است؟

  برای بیشتر مردم نیست. یک روز پس از جراحی ، بیشتر افراد میزان درد خود را بین ۰ تا ۴ از ۱۰ ارزیابی می کنند.

 • آیا دکتر بینی را باند پیچی می کند؟

  نه. باند پیچی می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. اما احتمالاً چند آتل نرم در بینی خود خواهید داشت. این آتل ها یک سوراخ در داخل خود دارند تا حداقل برای چند روز نفس کشیدن از طریق آنها امکان پذیر باشد. پزشکان در ویزیت یک هفته ای به راحتی این آتل ها را برمی دارند.

 • چه مدت کبودی بر اطراف محل جراحی می ماند؟

  کبودی غیرمعمول است. اگر کبودی جزئی دارید ، معمولاً یک هفته یا بیشتر طول می کشد.

 • چه ویژگی هایی را باید در جراح جستجو کنم؟

  جراحان پلاستیک ، جراحان پلاستیک صورت یا گوش و حلق و بینی (گوش و حلق و بینی) بیشترین جراحی های زیبایی بینی را انجام می دهند. آموزش و تأیید مجوز در یکی از این تخصص ها نقطه شروع خوبی است. شما به احتمال زیاد جراحی را می خواهید که اغلب جراحی زیبایی بینی انجام دهد.

  شما احتمالاً خواهان جراحی با شهرت خوب در بین بیماران و سایر پزشکان هستید. اگر جراح شما مقالات زیادی را در ادبیات پزشکی مربوط به جراحی بینی منتشر کرده است و از وی دعوت می شود در کنفرانس های آموزشی صحبت کند ، این معمولاً یکی از نشانه های تشخیص همتایان در جراحی بینی است.

  اطمینان حاصل کنید که جراحی شما در یک مرکز جراحی معتبر یا بیمارستان انجام خواهد شد. احتمالاً باید با جراح خود نیز احساس راحتی کنید. به دنبال جراحی بگردید که بتواند آنچه را که قرار است در حین جراحی شما اتفاق بیفتد را برای شما قابل درک کند.

اینجا بپرسید

پاسخ به پرسش شما بدون اطلاعات شخصی، در صفحه پرسش و پاسخ های سایت منتشر خواهد شد.

96 پاسخ
 1. سلام
  چند وقت بعد عمل بینی باید بصورت طاق باز و زیر سربلند خوابید??

 2. سلام خسته نباشید
  من ۱ ماه بینی پیش شما عمل کردم و میخواستم بپرسم تا چند وقت دود و دخانیات نباید مصرف بشه؟؟؟!

 3. سلام ،خسته نباشید،خانمی هستم ۴۲ ساله،ببخشید آقای دکتر سوال من در مورد گوش چپم هست،حدود یک سال پیش یک شبه شنوایی گوش چپم به شدت کاهش پیدا کرد،،به پزشک مراجعه کردم گفتند دچار سکته گوش شدید و درمانی نداره مگر اینکه از سمعک استفاده کنید،میخواستم بدونم واقعا همینطوره و سکته ی گوش درمانی نداره،ممنون از پاسخگوییتون،

 4. سلام اقای دکتر خسته نباشید،من یک ساله بینیمو عمل کردم و سمت چپ بینیم یه غضروف برامده وجود داره و باعث میشه بینیم کج دیده بشه و گاهی هم این برامدگی زیاد و گاهی کم میشه علتش چیه و ایا نیازی به ترمیم هست؟

 5. سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر عباسی
  من ۳۲ ساله هستم
  بینی به اصطلاح عقابی دارم و دوسال قبل در تصادف بینی ام دچار شکستگی شد و دکترم گفت بعد شش ماه قابل جراحی میباشد وبنابراین بینی ام همانطور جوش خورد طوریکه در قسمت بالای بینی بیرون زدگی استخوان البته خیلی جزیی مشهود است و تا حدودی بینی ام به یک سمت انحراف دارد اما چون از عمل ترس دارم بخاطرعوارضش که برخی ها حس بویایی رو از دست میدن و برخی نیز آبریزش رو حس نمیکنن و تو تنفس مشکل دارنو نیز دکتر قابل اعتمادی پیدا نکردم ،برای همین جراحی نکرده ام
  میخاستم بدونم ایا میشه عکسی بفرستم و ببینم بعد عمل چطوری خواهد بود
  و اینکه اون عوارض رو نداشته باشم
  با تشکر

 6. سلام جناب دکتر
  من بینی استخوانی دارم میخام زیبایی عمل کنم 2بار شکسته قوز داره.میخواستم هزینشو بپرسم من همسرم 7سال پیش پیشه شما عمل کرده واقعا راضی هستیم ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام بر شما هزینه جراحی بینی بین 9 تا 12 میلون میباشد لطفا جهت معاینه و مشاوره به مطب مراجعه بفرمایید

 7. سلام و درود
  آقای دکتر من 7 سال پیش عمل کردم ولی دفرمه شده
  نوک بینیم افتاده و به قول دکتره نسج زیر پوستی دراومده و دکترم میگه چون پوست بینی کلفته نمیشه کاریش کرد نوکش رو بالا میبرم راحت نفس میکشم
  آیا میشود دوباره عمل کنم ؟

 8. سلام و عرض ادب آقای دکتر
  8 سال پیش بینیمو عمل کردم اما دفرمه شده نوکش افتاده است و دکترم هربار میگفت ورم داره و آمپول کورتون هفته ای یکبار تزریق میشد . وقتی نوک بینیمو بالاتر میگیرم راحت تر نفس میکشم دکتر بهم گفت نسج در آروده و پوست بینی کلفته و عمل نمیشه میخواستم راهنماییم کنید و اگر قابل ترمیم چقدره هزینه عمل ؟ آیا درست شدنیه یا نه ؟ عکسمو میشه بفرستم ؟

  1. سلام لطفا در صورت تمایل عکس خودرا به شماره قرار داده شده در تماس با ما ارسال بفرمایید

 9. سلام من ۱۷ سالمه و بینیم تا حدودی غضروفیه و نوک بینیم کمی افتادگی داره میخواستم بدونم سنم برای عمل مناسب هست یا نه و هزینه عمل چقدر میشه؟

دیدگاه‌ها بسته‌اند.