لوگو سایت دکتر حامد عباسی

پروتز گونه و چانه

پروتز گونه و چانه ، برجسته سازی گونه و چانه

پروتز گونه و چانه نام جراحی زیبایی های برجسته سازی و اصلاح حالت دو عضو گونه و چانه می باشد .

پروتز گونه

می توان برای برجسته کردن و هارمونیک  کردن گونه ها از پروتز دائمی گونه استفاده کرد ، انواع مختلفی از پروتز گونه وجود دارد که شایع ترین آنها پورکس و سیلیکون است.
می توان با برش پلک تحتانی یا برش داخل دهان آنها را کارگزاری کرد و سپس در محل با استفاده از پیچ فیکس کرد .
این روش باعث می شود که گونه های شما هماهنگی و استحکام بیشتری داشته باشد . گاهی اوقات برای نشان دادن برجستگی گونه مقداری از قسمت های چاق زیر گونه برداشته می شود . در بعضی موارد ممکن است از سیلیکون پروتز نیز استفاده شود چون نسبت به موارد دیگر اهمیت بیشتری دارد .
دکتر عباسی در توصیه به پروتز گونه به بیماران مقداری سخت گیر است . دلیل آن هم احتمال عوارض ناخواسته آن است . عفونت ، غیر قرینه بودن و احتمال جابجایی با ضربه از مهمترین آنها است. یک جایگزین خوب ولی موقت برای پروتز گونه تزریق چربی است که بخصوص در خانم ها نتیجه خوبی دارد.
پروتز گونه و چانه
پروتز گونه و چانه

پروتز چانه

در مواردی که فک تحتانی در مقایسه با فک فوقانی موقعیت عقب تری دارد و چانه برجستگی کافی ندارد می توان از پروتز چانه استفاده کرد . این مساله بخصوص در مورد بیمارانی که تمایل به انجام رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی دارند و فک عقب رفته ای نیز دارند سبب هارمونیک تر شدن کل صورت و حصول نتیجه زیبایی شناختی قابل توجهی می شود .
می توان عمل جراحی رینوپلاستی و پروتز چانه را با هم انجام دهد . کارگزاری آن از طریق برش داخل دهان یا پوست زیر چانه است .
دکتر عباسی از نوع سیلیکونی آن استفاده می کند و به دلیل احتمال اندک عوارض این عمل را به کسانی که برای جراحی زیبایی مراجعه کرده اند ولی فک تحتانی کوتاهی  دارند توصیه می کند .
جراحی اصلاح چانه به صورت سرپایی و با یک آرام بخش وریدی انجام می شود . پس از کمی استراحت بعد از عمل جراحی می توانید مرخص شوید .
اما این نکته را در نظر داشته باشید در صورتی که مشکل از چانه باشد، جراح به انجام تغییرات روی چانه می پردازد .
گاهی مشکل باید در فک ها اصلاح شود . جراحی فک ، عملی است که برای اصلاح مشکلات مربوط به فک باید انجام شود . این جراحی می تواند توسط جراح پلاستیک یا جراح دندانپزشک انجام گیرد . 
دکتر حامد عباسی

دکتر حامد عباسی

دکتر حامد عباسی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی، از جراحان شناخته شده در عرصه جراحی پلاستیک بینی و صورت، فعالیت تخصصی دکتر عباسی از سال ۱۳۸۷ شروع شده است. اشتیاق ایشان به علم پزشکی و هنر و قرار گرفتن در کنار اساتید بزرگ و نام آشنا تلاش بی وقفه ایشان، مطالعات و جراحی های متعدد، حضور در سمینارها و کنگره های جراحی زیبایی در سراسر دنیا سبب شد در زمره جراحان صاحب نظر در این رشته قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...