لوگو سایت دکتر حامد عباسی

چطور و کی بینی خود را عمل کنیم؟

چطور و کی بینی خود را عمل کنیم؟ بهترین زمان و سن برای جراحی زیبایی بینی

چطور و کی بینی خود را عمل کنیم؟ اگر شما هم این سوال را دارید پس این مطلب را از دست ندهید .

فرم بینی در زیبایی چهره نقش اساسی دارد . برخی افراد به صورت ژنتیکی و مادرزادی فرم بینی زیبایی دارند که با صورت آنها متناسب است .

انجام عمل بینی برای چه کسانی مناسب است ؟

کسانی که دارای بینی بزرگ ، انحراف دار یا بینی استخوانی هستند . بعضی افراد نیز به دلیل وجود مشکلات مختلف از قبیل مشکلات تنفسی ، انحراف تیغه بینی ، ضربه ناشی از تصادف ، مشاجره یا هر حادثه‌ای ناچار به انجام عمل بینی هستند .

برای انجام عمل بینی باید نکات قبل و بعد از عمل را رعایت کرد . همچنین در مورد شرایط مناسب عمل بینی نیز مشاوره کافی انجام داد .

زمان و شرایط مناسب برای انجام عمل بینی

پاسخ سوال چطور و کی بینی خود را عمل کنیم؟ را در این مطلب می توانید بیابید :

مناسب ترین سن برای انجام عمل زیبایی بینی بالای ۱۸ سالگی است . در سنین زیر ۱۸ سال انجام عمل بینی توصیه نمی‌شود و در صورت تمایل فرد یا اضطرار در عمل باید هدف از عمل مورد بررسی قرار گیرد .

در سنین قبل از ۱۸ سالگی به دلیل نابالغ بودن فرد و تغییرات حتمی در فرم چهره و استخوان بندی و امکان رشد اجزای صورت انجام عمل بینی درست نیست .

در همه فصول سال می‌توان عمل بینی را انجام داد البته عمل بینی در فصل سرما (زمستان) شرایطی دارد که قبلا توضیح داده ایم .

باید زمانی را برای این کار در نظر گرفت که شخص فرصت استراحت ۱۰ روزه داشته باشد . داشتن سلامت فیزیکی بسیار مهم است زیرا در صورت نداشتن سلامت جسمانی دوران نقاهت طولانی می‌شود . ازنظر روحی و فکری نیز باید سلامت فرد کامل باشد و دچار وسواس و یا افسردگی نباشد .

در کل شخص نباید انتظار داشته باشد بعد از انجام عمل زندگی او دگرگون شود . نوع پوست و ضخیم و نازک بودن آن نیز در جراحی بینی بسیار مؤثر است و معمولاً افراد با پوست‌های خیلی چرب نتیجه دلخواه خود را از عمل نمی‌گیرند .

چطور و کی بینی خود را عمل کنیم؟
چطور و کی بینی خود را عمل کنیم؟

 

توصیه‌های قبل از عمل بینی

 • قبل از اینکه به جراحی بینی اقدام کنید با پزشک خود درباره مواردی که به موفقیت آمیز بودن عمل کمک می‌کنند صحبت کنید و اطلاعات کسب کنید .
 • در صورتی که مبتلا به نوعی بیماری هستید و برای درمان دارو مصرف می‌کنید پزشک را آگاه کنید .
 • پزشک با انجام آزمایش خون و چکاپ کلی از بدن شما ، به بررسی وضعیت جسمانی شما می‌پردازد . این آزمایش‌ها برای پیشگیری از بروز بیماری های تنفسی ضروری است .
 • معمولاً جراحان قبل از عمل از زوایای مختلف بینی شما عکس می‌گیرند و با نرم افزارهای مربوطه فرم مورد انتظار بینی را به شما نشان می دهند ،با این کار می‌توانید طرح بینی خود را مشخص کنید .
 • دو هفته قبل از عمل برای جلوگیری از خونریزی از مصرف داروهای خاص و داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید .
 • سیگار کشیدن نیز موجب طولانی شدن دوران نقاهت و بهبود بعد از عمل می‌شود . پس از مصرف سیگار و سایر دخانیات قبل از عمل خودداری کنید .
 • همچنین با شخصی به عنوان همراه روز عمل هماهنگی لازم به عمل آورید چون در اثر بیهوشی به تنهایی نمی‌توانید از خود مراقبت کنید و نیاز به کمک دارید .

بایدها و نبایدها در عمل بینی

 • در گروه های سنی پایین محدودیت های ناشی از بلوغ مانع انجام عمل بینی می‌شود بنابراین بهتر است کودک یا نوجوان را از این عمل منصرف کرد .
 • برای انجام عمل بینی باید به پزشک ماهر و کارآزموده مراجعه کرد پس بدون انجام تحقیقات دست به این کار نزنید .

 

بهترین زمان و سن برای جراحی زیبایی بینی
بهترین زمان و سن برای جراحی زیبایی بینی

 

 • بسیاری از افراد تمایل دارند عملی توسط جراحی بینی بازیگران داشته باشند . به یاد داشته باشید عمل بینی شما با تلاش پزشک به بهترین نحو انجام خواهد شد اما گاهی به دلایل نداشتن ساختار مناسب بینی نتیجه دلخواه به دست نخواهد آمد .
 • قبل از عمل به بررسی بینی با سایر اجرای صورت بپردازید زیرا فرم چانه و گونه ها و پیشانی در شکل ظاهری بینی شما تأثیر فراوان دارد .
 • قبل از عمل سعی کنید موارد لازم برای استراحت بعد از عمل را فراهم کنید . این موارد شامل مواد غذایی ، کتاب و مجله و … برای سرگرمی ، مناسب سازی منزل و خصوصاً اتاقی که در آن استراحت خواهید کرد ، وسایل مناسب برای حمام ، داروهای مورد نیاز و … هستند .
 • سعی کنید از فشارهای عصبی قبل از عمل دوری کنید چون تأثیر مثبتی در نتیجه عمل نخواهد داشت .
دکتر حامد عباسی

دکتر حامد عباسی

دکتر حامد عباسی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی، از جراحان شناخته شده در عرصه جراحی پلاستیک بینی و صورت، فعالیت تخصصی دکتر عباسی از سال ۱۳۸۷ شروع شده است. اشتیاق ایشان به علم پزشکی و هنر و قرار گرفتن در کنار اساتید بزرگ و نام آشنا تلاش بی وقفه ایشان، مطالعات و جراحی های متعدد، حضور در سمینارها و کنگره های جراحی زیبایی در سراسر دنیا سبب شد در زمره جراحان صاحب نظر در این رشته قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...