علت چرب شدن بینی
علت چرب شدن بینی
تزریق ژل به لب
تزریق ژل به لب
کندن موی بینی

کندن موی بینی

کندن موی بینی می تواند اثرات بدی برای سلامتی شما داشته باشد و ما در این مطلب به این موضوع می پردازیم . 

موهای بینی وظیفه جذب ذرات بزرگتر هوا را بر عهده دارند به عبارت دیگر می توان گفت موی بینی شبیه فیلتر هوای خانه عمل می کند .

گرد و خاک ، میکروب ها ، ویروس و سایر عواملی که به همراه هوا داخل بینی می شود توسط موی دماغ ما فیلتر شده و با کمک عطسه از بینی خارج می شود . 

 چرا باید به فکر کندن موی بینی بیفتیم ؟

ظاهر ناخوشایندی که موی بلند بینی به وجود می آورد ، اصلی ترین دلیل اصلاح موی بینی است از طرفی گاهی این موها حس گرفتگی بینی را برای فرد ایجاد می کنند . از این رو اقدام به کندن آن می کنند . 

شیوه های از بین بردن موهای بینی

حذف موی بینی به دو روش کلی تقسیم بندی می شود :

۱- روش کوتاه کردن موی بینی 

  • استفاده از قیچی مخصوص بینی : فرق این قیچی با قیچی معمولی در نوک گرد آن است . دقت کنید استفاده از قیچی معمولی به دلیل نوک تیز آن ممکن است به بافت داخل بینی آسیب برساند .
  • استفاده از موزن دستی : وسیله ای راحت ، ساده و بدون نیاز به باتری که امکان استفاده در هر جا را میسر می کند .
  • استفاده از موزن چرخشی : تکنولوژی باعث راحتی است پس خوشحال باشید و از این ابزار استفاده کنید . بسته به نوع، این وسیله از منبع باتری یا برق تغذیه می شود .

۲- روش کندن موی بینی

  • استفاده از موچین : این روش بسیار دردناک است زیرا موهای بینی دانه به دانه از ریشه کنده می شوند . البته این روش هم طرفداران خود را دارد .
  • استفاده از موم یا وکس : در این روش نیز مانند روش قبل مو از ریشه کنده می شود اما نه یک به یک بلکه یکجا . درد خواهید داشت اما خیالتان تا مدتی طولانی از بابت موی دماغتان راحت است . 

کندن موی بینی

کندن موی بینی

کندن موی بینی ممنوع

این جمله مدتی است که ذهن برخی ها را درگیر کرده و به دنبال دلیل آن هستند . ما روش هایی که می توانید موی بینی خود را اصلاح کنید به شما معرفی کردیم و گفتیم روش های کندن مو اگرچه با درد همراه است اما به دلیل اثر طولانی مدت محبوب است . 

مثلث مرگ یا مثلث خطرناک صورت را می شناسید؟ ناحیه ای که که عفونت در آن ممکن است بسیار خطرناک باشد و کندن موی بینی می تواند منجر به عفونت در این ناحیه شود . 

زمانی که موی بینی از ریشه کنده شود پیاز آن صدمه می‌بیند و میکروب های همراه با هوای وارد شده به بینی ، در پیاز مو تجمع می کند . این اتفاق ممکن است منجر به جوش های چرکی و عفونت های شدید شود . 

پس توصیه می کنیم از روش های کوتاه کردن موی بینی استفاده کنید .

Please rate this article
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از