بعضی از مشکلات بینی که نیاز به عمل دارد
بعضی از مشکلات بینی که نیاز به عمل دارد
هزینه های جراحی بینی چقدر است؟
بهترین راه درمان بینی های گوشتی و استخوانی

بهترین راه درمان بینی های گوشتی و استخوانی

بهترین راه درمان بینی های گوشتی و استخوانی را در این مطلب تشریح می کنیم .

بینی انسان به طور کلی به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می شود . گاه بینی های استخوانی دچار ظاهر نامناسب هستند و احتیاج به عمل جراحی و ترمیم بینی دارند ، این موضوع در بینی های گوشتی کمی دشوار تر بوده و عمل بینی باید با دقت بیشتری صورت بگیرد .

در این مطلب قصد داریم راه های درمان بینی های استخوانی و گوشتی را بررسی نماییم .

جراحی بینی استخوانی با رینوپلاستی

این روش برای بینی های استخوانی که دچار قوز هستند مورد استفاده قرار می گیرد . وجود قوز بینی سبب می شود که بینی از نمای نیمرخ نامتناسب به نظر برسد و این موضوع برای بانوان کمی ناخوشایندتر است .

برای اصلاح قوز بینی می بایست غضروف و استخوان تشکیل دهنده پل بینی با ظرافت خاصی تراش داده شود . برداشتن پوست اضافی در افرادی که تنها مشکل قوز بینی دارند جایز نیست . پس از برداشتن قوز پوست ، قسمت پل بینی جمع تر می شود و انطباق پذیری ایجاد می نماید .

اگر بین محل اتصال پیشانی به بینی فرورفتگی غیر عادی دیده شود از گرافت رایدکس برای منطبق سازی استفاده می گردد .

گرافت رایدکس یک غضروف تراش داده شده است که از بینی خود فرد برداشته شده و در قسمت پل بینی یعنی میان دو چشم قرار داده می شود ، این قطعه برای ایجاد شیب طبیعی بهترین کمک است . 

زیبایی بینی با این روش برای بینی های استخوانی جوابگو است .

 

بهترین راه درمان بینی های گوشتی و استخوانی

بهترین راه درمان بینی های گوشتی و استخوانی

بهترین روش جراحی بینی گوشتی

به طور کلی اگر بینی پوست ضخیم و نوک پهن و افتاده داشته باشد بینی گوشتی خطاب می شود . برای شکل گیری بینی گوشتی می بایست روی بافت سخت عملیات خاصی صورت پذیرد .

در این نوع بینی اصولا هیچ دستکاری در پوست اتفاق نمی افتد . در صورت نازک شدن پوست رفع بدشکلی بسیار دشوار می شود .

جراحی بینی  گوشتی به روش رینوپلاستی یکی از روش هایی است که برای درمان این نوع بینی در نظر گرفته شده است . در بینی های گوشتی بافت غضروفی بسیار ضعیفتر است .

بنابراین در عمل جراحی برای این نوع بینی باید غضروف حفظ شده و و در صورت نیاز غضروف های کمکی به آن اضافه شود .

در صورت رعایت اصول جراحی ، احتمال بازگشت حالت این نوع بینی بسیار کم است ، بنابراین نگرانی در این بخش اغلب غیر قابل قبول است .

بهترین راه درمان بینی های گوشتی و استخوانی و جراحی های لازم را ما در مقاله جدا با عنوان تکنیک ها و روش های عمل رینوپلاستی پرداخته ایم ، در صورت تمایل می توانید این مقاله را مطالعه کنید .

 

لطفا به این مقاله رای دهید
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]