از عمل چه بینی های باید خودداری کرد؟
علل خونریزی بعد از عمل بینی چیست؟

از تاریخچه ی عمل بینی چقدر می دانید؟

تاریخچه ی عمل بینی

تاریخچه ی عمل بینی

آشنایی با تاریخچه ی عمل بینی

تاریخچه ی عمل بینی که اغلب تصور می شود پدیده ای مدرن است به ۴۰۰ سال پیش برمی گردد.

در کتابی به نام جراحی نقص ها از طریق کاشتن که مربوط به سال ۱۵۹۷ است می بینیم که به جراحی بینی افراد زخمی در جنگ می پردازند و در طی آن یک فلاپ پوست از بالای بازو را به بینی بیمار پیوند می زنند.

تاریخچه ی عمل بینی

تاریخچه ی عمل بینی

 

اولین کسی که در عصر مدرن تحت عمل جراحی بینی قرار گرفت ویلیام اسپرکلی، افسر جنگل بانان در شروود انگلستان بود. وی در سال ۱۹۱۷ در حین جنگ جهانی اول در اثر شلیک گلوله  بینی خود را از دست داد.

دکتر هارولد جیلیس جراح ارتش انگلستان و از پایه گذاران جراحی مدرن پلاستیک در جهان وی را تحت ترمیم با فلاپ پیشانی قرار داد،

تکنیکی که هم اکنون نیز عیناً توسط جراحان گوش و حلق و بینی استفاده می شود. بعد از چند ماه بینی وی کاملاً ترمیم شد. این اولین جراحی مدرن ثبت شده بینی در عصر مدرن است. در زیر عکس های قبل و بعد عمل بینی وی دیده می شود.

 

تاریخچه ی عمل بینی

تاریخچه ی عمل بینی

 

امروزه عمل زیبایی بینی یک جراحی پرطرفدار است و تاریخچه آن در کشور ایران به ۴۰ سال پبش برمی گردد.

تاریخچه عمل بینی در ایران

اولین جراحی بینی در ایران ۴۰ سال پیش صورت گرفت و اولین جراح بعد از آموزش در فرانسه و آمریکا آن را به دیگر همکاران خود در ایران آموزش داد.

امروزه این روش در ایران با استقبال زیادی روبه رو شده است و اغلب نوجوانان و جوانان تمایل به عمل زیبایی بینی خود دارند. برای این عمل نیاز به روانشناسی، زیبایی شناسی، مهارت و علم است تا نتیجه رضایت بخشی از عمل به دست آید.

 

 

لطفا به این مقاله رای دهید
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]