نحوه درمان ورم بعد از عمل جراحی بینی
نحوه درمان ورم بعد از عمل جراحی بینی
از تاریخچه ی عمل بینی چقدر می دانید
از تاریخچه ی عمل بینی چقدر می دانید؟

از عمل چه بینی های باید خودداری کرد؟

از عمل چه بینی های باید خودداری کرد؟

از عمل چه بینی های باید خودداری کرد؟

از عمل چه بینی های باید خودداری کرد؟ کدام بینی را نباید عمل کرد ؟

از عمل چه بینی های باید خودداری کرد ؟ قبل از جراحی یکسری آزمایشات خون ، قلب و ریه گرفته می شود تا پزشک سلامت مراجعه کننده را برای انجام جراحی تایید کند.

امروزه جراحی بینی گسترش زیادی در بین افراد جامعه و به خصوص جوانان داشته است و افراد زیادی برای زیبایی بینی خود ، دست به این عمل می زنند .

قبل از عمل باید اطلاعات خود را در مورد جراحی بیماری تکمیل کنید تا بتوانید تصمیم درستی در این رابطه بگیرید . در زیر اطلاعاتی در مورد سن مناسب عمل بینی ، آزمایشات قبل از عمل برای سلامتی و نیز نکاتی در مورد عمل و بعد از ذکر خواهد شد تا در صورتی که این عمل برای شما مناسب نباشد زودتر متوجه شوید .

محدودیت سنی برای عمل بینی

معمولاً بهترین سن برای این عمل ، پس از توقف رشد بینی و ثابت شدن شکل ظاهری آن می باشد . این سن به طور کلی ۱۴ تا ۱۶ در خانم ها و ۱۶ تا ۱۸ در آقایان می باشد که گاهی ممکن است تا بیست سالگی نیز طول بکشد .

همچنین در مورد حداکثر سن برای جراحی بینی هیچ محدودیتی وجود ندارد اگرچه بهترین سن برای عمل نهایتاً تا ۴۵ سالگی می باشد ، همچنین توصیه شده است که بهتر است بعد از ۶۰ سالگی بجز عمل انحراف تیغه بینی بقیه عمل های بینی انجام نشود .

 

از عمل چه بینی های باید خودداری کرد؟

از عمل چه بینی های باید خودداری کرد؟

 

آزمایشات قبل از جراحی بینی

نکته مهم دیگر در رابطه با جراحی بینی ، سلامت بیمار قبل از عمل می باشد که باید با یک سری آزمایشات از آن مطمئن شد .

  • معاینه بدنی فردی که قصد عمل بینی دارد به جراح در تشخیص مناسب بودن جراحی کمک می کند .
  • آزمایش خون برای بررسی هموگلوبین خون نیز یکی از آزمایشات مهم قبل از عمل جراحی بینی می باشد .
  • در افرادی که مشکلات قلبی دارند یا استرس زیادی را تجربه می کنند ، انجام الکتروکاردیوگرافی نیز ضروری می باشد .
  • قبل از عمل بینی باید آزمایش بارداری نیز انجام شود تا از عدم بارداری فرد مطمئن شوند . عمل بینی در بارداری توصیه نمی شود و باید به بعد از تولد نوزاد موکول شود .
  • بررسی مشکلات ریه نیز برای جراحی بینی توصیه می شود تا اگر بیهوشی برای بیمار خطرناک باشد تشخیص داده شود . پس باید عکس برداری از قفسه سینه نیز قبل از عمل بینی انجام شود تا هرگونه سابقه بیماری ریه و یا دیگر مشکلات تنفسی که عمل را به خطر می اندازد تشخیص داده شود .
  • بررسی ادرار با آزمایشات مربوط به ادرار نیز مهم می باشد و در تشخیص عفونت های مجاری ادرار ، فشار خون و همچنین دیابت نیز کمک می کند تا در صورتی که این عمل برای شما مناسب نباشد سریعاً تشخیص داده شود .

پس از انجام آزمایشات لازم یکسری توصیه های قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی باید توسط مراجعه کننده رعایت شود تا عوارض جراحی به حداقل برسد . 

Please rate this article
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از