مقالات

از عمل چه بینی های باید خودداری کرد؟

از عمل چه بینی های باید خودداری کرد؟ کدام بینی را نباید عمل کرد ؟

از عمل چه بینی های باید خودداری کرد ؟ قبل از جراحی یکسری آزمایشات خون ، قلب و ریه گرفته می شود تا پزشک سلامت مراجعه کننده را برای انجام جراحی تایید کند.

امروزه جراحی بینی گسترش زیادی در بین افراد جامعه و به خصوص جوانان داشته است و افراد زیادی برای زیبایی بینی خود ، دست به این عمل می زنند .

قبل از عمل باید اطلاعات خود را در مورد جراحی بیماری تکمیل کنید تا بتوانید تصمیم درستی در این رابطه بگیرید . در زیر اطلاعاتی در مورد سن مناسب عمل بینی ، آزمایشات قبل از عمل برای سلامتی و نیز نکاتی در مورد عمل و بعد از ذکر خواهد شد تا در صورتی که این عمل برای شما مناسب نباشد زودتر متوجه شوید .

محدودیت سنی برای عمل بینی

معمولاً بهترین سن برای این عمل ، پس از توقف رشد بینی و ثابت شدن شکل ظاهری آن می باشد . این سن به طور کلی ۱۴ تا ۱۶ در خانم ها و ۱۶ تا ۱۸ در آقایان می باشد که گاهی ممکن است تا بیست سالگی نیز طول بکشد .

همچنین در مورد حداکثر سن برای جراحی بینی هیچ محدودیتی وجود ندارد اگرچه بهترین سن برای عمل نهایتاً تا ۴۵ سالگی می باشد ، همچنین توصیه شده است که بهتر است بعد از ۶۰ سالگی بجز عمل انحراف تیغه بینی بقیه عمل های بینی انجام نشود .

 

از عمل چه بینی های باید خودداری کرد؟
از عمل چه بینی های باید خودداری کرد؟

 

آزمایشات قبل از جراحی بینی

نکته مهم دیگر در رابطه با جراحی بینی ، سلامت بیمار قبل از عمل می باشد که باید با یک سری آزمایشات از آن مطمئن شد .

  • معاینه بدنی فردی که قصد عمل بینی دارد به جراح در تشخیص مناسب بودن جراحی کمک می کند .
  • آزمایش خون برای بررسی هموگلوبین خون نیز یکی از آزمایشات مهم قبل از عمل جراحی بینی می باشد .
  • در افرادی که مشکلات قلبی دارند یا استرس زیادی را تجربه می کنند ، انجام الکتروکاردیوگرافی نیز ضروری می باشد .
  • قبل از عمل بینی باید آزمایش بارداری نیز انجام شود تا از عدم بارداری فرد مطمئن شوند . عمل بینی در بارداری توصیه نمی شود و باید به بعد از تولد نوزاد موکول شود .
  • بررسی مشکلات ریه نیز برای جراحی بینی توصیه می شود تا اگر بیهوشی برای بیمار خطرناک باشد تشخیص داده شود . پس باید عکس برداری از قفسه سینه نیز قبل از عمل بینی انجام شود تا هرگونه سابقه بیماری ریه و یا دیگر مشکلات تنفسی که عمل را به خطر می اندازد تشخیص داده شود .
  • بررسی ادرار با آزمایشات مربوط به ادرار نیز مهم می باشد و در تشخیص عفونت های مجاری ادرار ، فشار خون و همچنین دیابت نیز کمک می کند تا در صورتی که این عمل برای شما مناسب نباشد سریعاً تشخیص داده شود .

پس از انجام آزمایشات لازم یکسری توصیه های قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی باید توسط مراجعه کننده رعایت شود تا عوارض جراحی به حداقل برسد . 

حتما بخوانید
انتخاب بهترین جراح بینی چقدر از ریسک عمل می کاهد؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
×