جراحی بینی با لیزر
جراحی بینی با لیزر
عمل بینی بازیگران
راز عمل بینی بازیگران و افراد مشهور
فعالیت جنسی و جراحی بینی

فعالیت جنسی و جراحی بینی

نکات مهم درباره فعالیت جنسی و جراحی بینی 

برای بسیاری از افرادی که اقدام به عمل جراحی زیبایی بینی می کنند، این سوال مطرح است که از چه زمانی پس از عمل جراحی بینی مجاز به فعالیت زناشویی هستند.

دو نکته ای که در این زمینه اهمیت دارند، یکی احتمال ضربه به بینی و دیگری افزایش فشار خون و در نتیجه احتمال افزایش تورم و یا خونریزی از بینی، به دلیل پارگی عروق ریز مخاط در حال ترمیم بینی است.

به همین دلیل در روز های اولیه پس جراحی بینی توصیه می شود از انجام فعالیت جنسی خودداری شود و این امر تا زمانی که زخم های داخل بینی به اندازه کافی ترمیم شوند و عروق بینی قوام مناسبی پیدا کنند، به تعویق بیافتد.

دوره محدودیت فعالیت جنسی به عقیده بیشتر صاحب نظران حدود سه هفته است و کمتر کسی به محدودیت بیش از این مدت اعتقاد دارد.

 

فعالیت جنسی و جراحی بینی

فعالیت جنسی و جراحی بینی

 

کلاً فعال شدن سیستم  پاراسمپاتیک در رابطه جنسی و پر خونی صورت و افزایش ضربان قلب تاثیر منفی در تورم صورت و نوک بینی دارد.

اما در بینی های گوشتی چهار هفته رعایت شود بهتر است و نحوه عمل رابطه جنسی نیز مهم است. از موقعیت های خاص مثل دمر یا پرون اجتناب ضروری است

البته همواره باید مواظب بود که به بینی ضربه ای وارد نشود، چون استخوان های بینی تا چند ماه پس از عمل بینی استحکام کافی ندارند و ضربه ممکن است سبب جا به جایی , شکستگی بینی یا تغییر شکل آنها شود، به نحوی که نیاز به انجام جراحی زیبایی مجدد برای بینی باشد.

 

 

لطفا به این مقاله رای دهید
[تعداد: 9    میانگین: 4.8/5]
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از