مقالات

اهمیت زدن چسب بینی

اهمیت زدن چسب بینی و تاثیراتی که روی فرم بینی دارد را در این مطلب بررسی می کنیم .

اهمیت زدن چسب بینی بعد از جراحی بینی سوالی است که تعداد زیادی از مراجعین دکتر حامد عباسی می پرسند .

در مورد نحوه زدن چسب و مدت زمانی که باید چسب روی بینی باشد نظر جراحان مختلف، متفاوت است .

بعضی از جراحان اهمیت زیادی به نحوه زدن چسب بینی بعد از عمل بینی می دهند و حتی بعضی معتقدند که برخی از عیوب به دلیل زدن ناصحیح چسب بعد از عمل پدید می آید ، یا اینکه عیوبی را که با عمل اصلاح نشده را می توان با چسب برطرف کرد.

طبق نظر دکتر حامد عباسی، زدن چسب بعد از جراحی بینی و بعد از برداشتن گچ بینی ، صرفا برای کاهش تورم بینی و به عنوان علامت هشداری است برای فرد و دیگران که ضربه ناخواسته ای به بینی وارد نشود.

 

اهمیت زدن چسب بینی
اهمیت زدن چسب بینی

نقش چسب زدن بینی در جلوگیری از افتادگی نوک بینی

در نوک بینی بیمار بعد از عمل بخیه های زیادی برای نگهداری فرم بینی به حالت سربالا وجود دارد که با  چسب  زدن به آنان کمک می شود تا به همان حالت سربالا فرم بگیرند و فشار زیادی روی آنها نباشد . یک سری چسب نیز برای پوست روی بینی می باشد که با زدن چسب روی قسمت بالای نوک بینی باعث می شود پوست بینی که جدا شده است دوباره به بینی چسبیده و فرم بگیرد .

مدت چسب زدن به بینی بعد از عمل

مدت زمانی که برای زدن چسب بینی توصیه می شود به عواملی بستگی دارد که مهمترین آن کیفیت پوست بیمار است. این زمان به طور معمول حدود دو ماه است . در افرادی که نحوه کار آنها یا محل زندگی آنها به گونه ای است که نمی توانند چسب را در این مدت استفاده کنند ، یک هفته بعد از برداشتن گچ می توانند چسب را هم بردارند ، به این افراد توصیه می شود شب ها چسب بزنند و صبح آن را بردارند .

با این کار به روند کاهش تورم بینی کمک می شود بدون اینکه در کار روزمره فرد تداخلی ایجاد شود .

البته در مورد چسب های بینی مسائل مختلفی را باید در نظر بگیرید مانند مارک چسب و نحوه زدن چسب بینی که ما در مقاله ای چسب توصیه شده برای بینی عمل شده را معرفی کرده ایم .

حتما بخوانید
آزمایشات لازم قبل از جراحی بینی
برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
×