عمل زیبایی

۱۰ نکته ای که باید قبل از انجام بلفاروپلاستی یا جراحی پلک فوقانی بدانید!!!

۱- بلفاروپلاستی زیبایی پلک فوقانی چیست و منظور از بلفاروپلاستی “سفارشی” چیست؟

بلفاروپلاستی یکی از معمول ترین جراحی زیبایی در سراسر جهان می باشد. بلفاروپلاستی شامل برداشتن پوست پلک اضافی با جراحی و در صورت لزوم برداشتن چربی های اطراف چشم و یا کشیدن آن است. این هدف برای جوان سازی نواحی اطراف چشم و ایجاد ظاهری جوان و آرام در صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنجا که  اندازه ی هیچ دو چشم فردی یکسان نیست ، بنابراین هیچ دو عمل جراحی بلفاروپلاستی نیز نباید یکسان باشند.

بلفاروپلاستی سفارشی ،متناسب با خواسته های زیبایی و ویژگی های منحصر به فرد هر بیمار برای دستیابی به بهترین نتایج زیبایی لازم است.

این امر مستلزم آن است که جراح درک هنری خوبی از ظاهر زیبا داشته باشد ، توجه به تفاوت های قومی و جنسیتی ، دانش تخصصی در مورد معماری و عملکرد پلک و مهارت های پیشرفته جراحی برای برداشتن ، جابجایی و / یا سفت شدن پلک. چربی ، پوست و عضله.

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک فوقانی چیست و منظور از بلفاروپلاستی "سفارشی" چیست؟

۲- چه نتایجی را باید از جراحی انتظار داشته باشم و چه زمانی نتایج را می بینم؟

در حالی که نتایج متفاوت است ، شما باید انتظار داشته باشید که بعد از بلفاروپلاستی دارای چشم های روشن تر ، سفت و بازتری می شوید. نتایج می تواند ظریف اما تأثیرگذار باشد. شما باید بعد از جراحی، طبیعی و در عین حال هوشیارتر ، جوان تر و سرزنده تر به نظر برسید.

بلافاصله پس از جراحی باید متوجه تفاوت پلک های خود شوید. با این حال ، تورم و تغییر رنگ پس از جراحی در ابتدا ممکن است نتیجه نهایی شما را پنهان کند. در حالی که بسیاری از بیماران ۱ تا ۲ هفته پس از بلفاروپلاستی به کار خود بازگشتند ، ممکن است چندین هفته طول بکشد تا تورم شما کاملاً از بین برود. در حدود ۴ تا ۶ هفته پس از جراحی باید بتوانید نتایج نهایی خود را از جراحی زیبایی پلک مشاهده کنید.

۳- جراحی زیبایی پلک فوقانی شامل چه مواردی است و از چه نوع بیهوشی استفاده می شود؟

بلفاروپلاستی پلک فوقانی ، بسته به پیچیدگی آن ، می تواند در اتاق عمل یا مطب انجام شود. جراحی معمولاً با حداقل آرام بخشی یا با تزریق موضعی مواد بیهوشی انجام می شود.

قبل از عمل ، دکتر چین پلک را علامت گذاری می کند و مقدار پوست را با دقت اندازه گیری و ترسیم می کند. پس از تزریق مواد بی حسی موضعی ، وی سپس از یک چاقوی ظریف استفاده می کند تا پوست زائد را به طور دقیق از بین ببرد. او پوست را به اندازه کافی پاک می کند تا ظاهر طبیعی و جوانی را که می خواهید به شما بدهد ، اما نه به حدی که بسته شدن پلک به خطر بیفتد. پس از اطمینان از تقارن بین هر دو چشم ، سپس پوست را با بخیه می زنند.

جراحی پلک فوقانی شامل چه مواردی است و از چه نوع بیهوشی استفاده می شود؟

۴- آیا اگر جراحی با لیزر انجام شود ، نتایج متفاوتی خواهد داشت؟

نتایج بلفاروپلاستی شما به این که چه ابزار برش استفاده می شود بستگی نخواهد داشت ، بلکه به میزان مهارت جراح بستگی دارد. با فرض یکسان بودن سطح مهارت جراح ، نتایج شما یکسان خواهد بود. اینکه از کدام ابزار استفاده می شود ، به پیشنهاد وصلاح جراح بستگی دارد.

۵- آیا جراحی زیبایی پلک خطراتی دارد؟

جراحی زیبایی پلک مانند هر عمل جراحی خطراتی دارد. از عوارض جانبی جزئی همراه با بلفاروپلاستی می توان به تاری دید یا دو بینی ، تورم یا کبودی موقتی و برجستگی های ریز در طول برش اشاره کرد. با این حال ، اینها بخشی از روند طبیعی بهبودی پس از جراحی هستند و اغلب موقتی هستند زیرا معمولاً به خودی خود برطرف می شوند. خطرات جدی تر عبارتند از عدم تقارن ، خشکی چشم یا مشکل در بستن چشم می باشد .هرچه پزشک شما در جراحی پلک واجد شرایط و با تجربه تر باشد ، این خطر کمتر است.

چه نتایجی را باید از جراحی انتظار داشته باشم و چه زمانی نتایج را می بینم؟

۶- آیا بعد از جراحی قادر به دیدن خواهم بود؟

به دنبال بلفاروپلاستی ، به دلیل تورم جزئی قرنیه و استفاده از مواد روان کننده چشم ، ممکن است بینایی شما به طور موقت تار شود. با این وجود ، بینایی شما طی چند روز بهبود می یابد. بعد از جراحی هیچ وصله ای وجود نخواهد داشت که چشم شما را کاملاً بپوشاند.

۷- بهبودی برای جراحی زیبایی پلک چگونه است؟

روند بهبودی معمولاً گسترده نیست. ممکن است مقداری تورم و کبودی وجود داشته باشد ، اما بیشتر افراد درد زیادی را تجربه نمی کنند. استفاده از کیسه های یخ و بالا بردن سر می تواند به کاهش تورم و تسریع بهبودی کمک کند.

۸- آیا زخم های قابل توجهی روی پلک های من وجود دارد؟

از آنجا که بلفاروپلاستی پلک فوقانی فقط به برش های کوچکی که در چین طبیعی پلک ها انجام می شود ، بعد از عمل جراحی جای زخم ها  به سختی قابل مشاهده می شود. بیماران ممکن است بلافاصله پس از جراحی قرمزی در اطراف برش ها مشاهده کنند ، اما این به طور معمول در هفته ها و ماه های بعد از جراحی به سرعت محو می شود.

آیا زخم های قابل توجهی روی پلک های من وجود دارد؟

۹- آیا نتایج بلفاروپلاستی  ماندگار است؟

نتایج بلفاروپلاستی برای ماندگاری بالا طراحی شده است. با این وجود ، با گذشت زمان ، انعطاف پذیری پوست و کیفیت عضلات زیرین صورت شما در پاسخ به افزایش سن و سایر عوامل محیطی همچنان تغییر خواهد کرد.

۱۰- چه کسانی می توانند بلفاروپلاستی انجام دهند؟

رایج ترین کاندیدای بلفاروپلاستی پلک فوقانی مردان یا زنانی هستند که در صورت خود نشانه هایی از پیری مشاهده می کنند که باعث افتادگی پلک های فوقانی آنها می شود. برخی از نامزدهای جراحی بلفاروپلاستی از نظر ژنتیکی مستعد افتادگی پلک هایی هستند که باعث می شود خسته یا پیر به نظر برسند. به این ترتیب ، در هنگام عمل جراحی پلک ، سن مشخصی وجود ندارد. کاندیداهای ایده آل برای بلفاروپلاستی پلک فوقانی افراد غیر سیگاری هستند که از سلامت جسمی و روحی خوبی برخوردار هستند .

حتما بخوانید
تزریق ژل چانه

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
×