مقالات

بهترین راه درمان بینی های گوشتی و استخوانی

بهترین راه درمان بینی های گوشتی و استخوانی ،بهترین روش جراحی بینی گوشتی و استخوانی

بهترین راه درمان بینی های گوشتی و استخوانی : بینی انسان به طور کلی به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می شود . گاه بینی های استخوانی دچار ظاهر نامناسب هستند و احتیاج به عمل جراحی و ترمیم بینی دارند ، این موضوع در بینی های گوشتی کمی دشوار تر بوده و عمل بینی باید با دقت بیشتری صورت بگیرد .

در این مطلب قصد داریم راه های درمان بینی های استخوانی و گوشتی را بررسی نماییم .

جراحی بینی استخوانی با رینوپلاستی

این روش برای بینی های استخوانی که دچار قوز هستند مورد استفاده قرار می گیرد . وجود قوز بینی سبب می شود که بینی از نمای نیم رخ نا متناسب به نظر برسد و این موضوع برای بانوان کمی ناخوشایند تر است .

برای اصلاح قوز بینی می بایست غضروف و استخوان تشکیل دهنده پل بینی با ظرافت خاصی تراش داده شود . برداشتن پوست اضافی در افرادی که تنها مشکل قوز بینی دارند جایز نیست . پس از برداشتن قوز پوست ، قسمت پل بینی جمع تر می شود و انطباق پذیری ایجاد می نماید .

اگر بین محل اتصال پیشانی به بینی فرورفتگی غیر عادی دیده شود از گرافت رایدکس برای منطبق سازی استفاده می گردد .

گرافت رایدکس یک غضروف تراش داده شده است که از بینی خود فرد برداشته شده و در قسمت پل بینی یعنی میان دو چشم قرار داده می شود ، این قطعه برای ایجاد شیب طبیعی بهترین کمک است . 

زیبایی بینی با این روش برای بینی های استخوانی جوابگو است .

 

حتما بخوانید
برجسته کردن گونه
بهترین راه درمان بینی های گوشتی و استخوانی
بهترین راه درمان بینی های گوشتی و استخوانی

بهترین روش جراحی بینی گوشتی

به طور کلی اگر بینی پوست ضخیم و نوک پهن و افتاده داشته باشد بینی گوشتی خطاب می شود . برای شکل گیری بینی گوشتی می بایست روی بافت سخت عملیات خاصی صورت پذیرد .

در این نوع بینی اصولا هیچ دستکاری در پوست اتفاق نمی افتد . در صورت نازک شدن پوست رفع بدشکلی بسیار دشوار می شود .

جراحی بینی گوشتی به روش رینوپلاستی یکی از روش هایی است که برای درمان این نوع بینی توسط بهترین جراح بینی در نظر گرفته شده است . در بینی های گوشتی بافت غضروفی بسیار ضعیفتر است .

بنابراین در عمل جراحی برای این نوع بینی باید غضروف حفظ شده و و در صورت نیاز غضروف های کمکی به آن اضافه شود .

در صورت رعایت اصول جراحی ، احتمال بازگشت حالت این نوع بینی بسیار کم است ، بنابراین نگرانی در این بخش اغلب غیر قابل قبول است .

بهترین روش جراحی بینی گوشتی و استخوانی و جراحی های لازم را ما در مقاله جدا با عنوان تکنیک ها و روش های عمل رینوپلاستی پرداخته ایم ، در صورت تمایل می توانید این مقاله را مطالعه کنید .

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Nargess
Nargess

سلام دکتر بینی من خیلی کم قوز داره تقریبا استخونیه و میخوام پره هاش کوچیک بشه و قوز کمش برطرف بشه، هزینه چقدر میشه؟ تلگرام میشه عکس بفرستم؟

دکمه بازگشت به بالا
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
×