مقالات

سوالات متداول در جراحی ترمیمی بینی

سوالات متداول در جراحی ترمیمی بینی

سوالات متداول در جراحی ترمیمی بینی به کسانی که مردد هستند برای انجام مجدد عمل بینی ، کمک خواهد کرد .

همواره پیش از هر عمل جراحی سوالاتی شایع است که برای هر بیماری به وجود می آید . یکی از این عمل های جراحی ، عمل جراحی ترمیمی بینی است که خود سؤالات بسیاری را برای بیماران ایجاد می کند .

مخصوصاً به این دلیل که این افراد یک بار عمل بینی را انجام داده اند و در حال حاضر نیاز به عمل مجدد بینی و ترمیم نواقص عمل قبلی می باشند. در این مقاله می خواهیم به چند مورد از این سوالات متداول در جراحی ترمیمی بینی بپردازیم.

چه موقع باید عمل جراحی ترمیمی را انجام دهیم؟

خیلی از افراد همیشه سؤال می کنند ، چه موقع باید عمل جراحی ترمیمی بینی را انجام داد و یا چه افرادی نیاز به این عمل دارند؟

پاسخ این است که در بیش تر موارد عمل های بینی با موفقیت رو به رو هستند و آن چیزی که در این زمان می تواند فرد را مجاب به انجام عمل ترمیمی بینی بکند ، حساسیت های بیش از حد است .

اما در مواردی بیمار حتماً نیاز به عمل بینی مجدد پیدا می کند . برای مثال وقتی شما عمل اولیه بینی تان با موفقیت انجام گرفته اما پس از عمل ضربه شدیدی به صورت شما وارد شده و همه چیز را خراب می کند .

یا این که جراح فرد ماهر و متخصصی نبوده و باعث آسیب رسیدن به بینی شما شده است . اما معمولاً متخصصان بهترین زمان برای عمل ترمیمی بینی را حداقل یک سال پس از عمل اولیه می دانند پس بهتر است به این نظر توجه کرده و اصلاً با حساسیت های زیاد و عجله بسیار خودسرانه وارد عمل نشوید .

آیا جراحی ترمیمی بینی سخت تر از عمل رینوپلاستی اولیه است؟

شاید شنیده باشید که جراحی ترمیمی بینی کاری دشوار تر از جراحی اولیه زیبایی بینی است . اما دلیل این موضوع چیست؟ باید بگوییم که چندین دلیل برای این نظر وجود دارد .

اول این که پوست پس از هر بار عمل جراحی سخت تر و سفت تر می شود و این کار را دچار مشکل می کند . هم چنین در عمل ثانویه غضروف کافی برای انجام عمل ترمیمی بینی وجود ندارد و جراح باید از دیگر نقاط بدن غضروف برداشته و عمل را انجام دهد .

نکته دیگر این است که حساسیت های بیمار بالا رفته و همین مورد می تواند کار را دشوار کند . علاوه بر این ها معمولاً مهارت های یک جراح در عمل ترمیمی باید بالا تر باشد . پس سعی کنید پیش از عمل با متخصصان و جراحان بسیاری مشورت کرده و پس از انتخاب بهترین جراح اقدام به انجام عمل جراحی بکنید .

 

حتما بخوانید
مزوتراپی بینی چیست؟
سوالات متداول در جراحی ترمیمی بینی
سوالات متداول در جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی با کدام روش انجام می شود؟

همان طور که می دانید دو روش اصلی جراحی باز و جراحی بسته برای انجام عمل جراحی ترمیمی بینی مورد استفاده قرار می گیرد . بسیاری این سؤال را می پرسند که بهتر است از کدام یک از این روش ها استفاده کنیم و چه تفاوت هایی نسبت به هم دارند؟

معمولاً در عمل جراحی ترمیمی بینی که مشکلات جزئی و کم تر هستند از روش جراحی بسته استفاده می شود که در این روش برش ها از داخل بینی انجام شده و جای بخیه ها پس از عمل دیده نمی شود .

اما در مواردی که بینی بیمار نیاز به تغییرات اساسی تر داشته باشد ، باید از روش جراحی باز بینی استفاده شود . در این حالت برش ها از بیرون بینی انجام می شود . این که از کدام روش باید استفاده گردد ، کاملاً به وضعیت فعلی بیمار بستگی دارد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
×