مقالات

عمل بینی طبیعی و فانتزی توسط بهترین جراح بینی در تهران دکتر حامد عباسی

جراحی زیبایی بینی جراحی است که باعث تغییر شکل بینی می شود. انگیزه عمل بینی ممکن است تغییر شکل بینی ، بهبود تنفس یا هر دو باشد.

قسمت فوقانی ساختار بینی استخوانی است و قسمت پایین آن غضروفی است. جراحی بینی می تواند باعث تغییر در قسمت استخوانی ، غضروفی ، پوست یا هر سه مورد شود. با جراح خود درمورد اینکه آیا جراحی زیبایی بینی برای شما مناسب است یا خیر صحبت کنید.

در این باره دکتر حامد عباسی متخصص جراحی زیبایی با ما صحبت میکنند:

هنگام برنامه ریزی جراحی بینی ، جراح سایر ویژگی های صورت ، پوست بینی و مواردی را که می خواهید تغییر دهید ، در نظر می گیرد. اگر شما خواهان جراحی بینی هستید ، جراح شما یک طرح سفارشی برای شما ایجاد می کند.

عمل بینی یکی از مهمترین تصمیماتی است که کسانی که می‌خواهند بینی خود را جراحی کنند باید بگیرند، که برای گرفتن این تصمیم باید اطلاعات زیادی در مورد عمل بینی داشته باشند تا بتوانند تصمیمات درستی را در این باره بگیرند؛

عمل بینی

عمل بینی برای چه منظوری انجام می شود ؟

جراحی زیبایی بینی می تواند اندازه ، شکل یا نسبت بینی شما را تغییر دهد. ممکن است برای ترمیم ناهنجاری های ناشی از آسیب ، اصلاح نقص مادرزادی یا بهبود برخی از مشکلات تنفسی جراحی بینی انجام شود.

عمل بینی چگونه انجام می‌شود ؟

عمل بینی به منظور رفع عیوب ظاهری و یا مشکلاتی مانند شکستگی ، پولیپ و غیره با دو تکنیک جراحی باز و بسته انجام می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

جراحی بینی برای تغییر شکل دادن به بینی با تغییر استخوان یا غضروف انجام میشود. هدف از انجام این عمل میتواند تغییر شکل بینی، بهبود تنفس و یا هر دو باشد. عمل بینی یکی از رایج ترین انواع جراحی پلاستیک است که برای فرم دادن به بینی های گوشتی از روش پلاسمای بینی انجام میشود

بینی دارای دو ساختار استخوانی در قسمت بالا و غضروفی در قسمت پایین است. رینوپلاستی یا جراحی بینی میتواند استخوان یا غضروف یا پوست بینی و یا هر سه مورد را تغییر دهد.

عمل بینی

جراحی بینی با رینوپلاستی در دو نوع انجام میشود، نوع اول جراحی بینی طبیعی است که به تغییر فرم و عملکرد بینی جهت زیبایی و بهبود ظاهر بینی میپردازد. نوع دوم جراحی ترمیمی است که به برطرف کردن آسیب های بینی میپردازد. جراحی ترمیمی همچنین نواقصی مانند مشکلات تنفسی را نیز انجام میدهد.

اگر تصمیم به جراحی بینی خود دارید با بهترین جراح بینی خود صحبت کنید که آیا جراحی زیبایی بینی برای شما مناسب میباشد و به چه تغییراتی در بینی خود میتوانید دست یابید. هنگام برنامه ریزی برای جراحی و مشاوره با پزشک، جراح سایر ویژگی های صورت ، پوست روی بینی و آنچه را که درنظر دارید در بینی خود، تغییر دهید را در نظر می گیرد. پس از مشاوره و معاینه با دکتر، جراح شما یک برنامه سفارشی مناسب شما، برایتان تهیه می کند.

عمل بینی

مراحل قبل از عمل بینی

قبل از تعیین زمان جراحی زیبایی بینی ، باید با جراح خود درمورد عوامل مهمی که برای جراحی بینی شما مناسب است صحبت کنید. این جلسه به طور کلی شامل موارد زیر است:

سابقه پزشکی شما مهمترین سوالی که پزشک از شما خواهد پرسید، در مورد انگیزه شما برای عمل بینی و اهداف شما از جراحی بینی. پزشک همچنین در مورد سابقه پزشکی شما سوالاتی را می پرسد، از جمله سابقه انسداد بینی ، جراحی و هر دارویی که مصرف می کنید. اگر شما یک اختلال خونریزی مانند هموفیلی دارید ، ممکن است نتوانید جراحی زیبایی بینی را انجام دهید.

معاینه بدنی

 پزشک شما یک معاینه کامل بدنی ، از جمله آزمایش های گوناگون مانند آزمایش خون را انجام می دهد. وی همچنین ویژگی های صورت و داخل و خارج بینی شما را بررسی می کند.

معاینه فیزیکی به پزشک کمک می کند تا مشخص کند که چه تغییراتی باید ایجاد شود و ویژگی های جسمی شما مانند ضخامت پوست یا قدرت غضروف در انتهای بینی چگونه تأثیر می گذارد. معاینه فیزیکی نیز برای تعیین تأثیر جراحی زیبایی بینی بر تنفس شما بسیار مهم است.

عکس قبل از عمل بینی

 پزشک شما از زوایای مختلف از بینی شما عکس می گیرد. جراح شما ممکن است از نرم افزار رایانه ای برای دستکاری عکس ها استفاده کند تا به شما نشان دهد چه نوع نتایج ممکن است بر روی بینی شما اتفاق بیافتد. پزشک شما از این عکس ها برای ارزیابی قبل و بعد ، مرجع در حین جراحی و بررسی در طولانی مدت عمل بینی استفاده خواهد کرد.

بحث درباره انتظارات شما

 شما و پزشک باید در مورد انگیزه ها و انتظارات خود صحبت کنید. وی توضیح خواهد داد که جراحی زیبایی بینی چه کاری می تواند برای شما انجام دهد و چه نتیجه ای می تواند داشته باشد. طبیعی است که در مورد ظاهر خود کمی خودآگاه باشید ، اما بسیار مهم است که در مورد خواسته ها و اهداف خود برای جراحی با جراح خود صحبت نمایید.

اگر چانه کوچکی دارید ، جراح ممکن است در مورد انجام جراحی برای افزایش چانه با شما صحبت کند. این به این دلیل است که یک چانه کوچک احتمال دارد توهم بزرگتر شدن بینی را ایجاد می کند. در چنین شرایطی نیازی به جراحی چانه نیست ، اما ممکن است ظاهر صورت را بهتر متعادل کند.

عمل بینی

بعد از عمل بینی

پس از برنامه ریزی جراحی بینی ، باید در صورت انجام عمل جراحی بینی سرپایی ترتیبی اتخاد کنید تا شخصی شما را به خانه برساند.

در چند روز اول بعد از بیهوشی ، ممکن است دچار افت حافظه ، کاهش سرعت واکنش و اختلال در هوشیاری شوید. بنابراین ترتیبی اتخاذ نمایید که یکی از اعضای خانواده یا دوست شما، یکی دو شب در کنار شما بماند تا زمان بهبودی ازعمل بینی در انجام کارهای شخصی به شما کمک کند.

غذا و داروها

به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی از داروهای حاوی آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید. این داروها ممکن است خونریزی را افزایش دهند. فقط از داروهای مورد تایید یا تجویز شده توسط جراح بینی استفاده کنید. همچنین از داروهای گیاهی و مکمل های بدون نسخه خودداری کنید.

اگر سیگار می کشید ، سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن روند بهبودی بعد از جراحی بینی را کند می کند و احتمال ابتلای شما به عفونت را بیشتر می کند.

آنچه شما می توانید از عمل بینی انتظار داشته باشید

جراحی زیبایی بینی مراحل یکسان برای هر شخصی ندارد. هر عمل جراحی بینی منحصر به فرد و متناسب با آناتومی خاص و اهداف شخصی است که جراحی بینی را انجام می دهد.

در حین جراحی

جراحی زیبایی بینی به بی حسی موضعی همراه با آرام بخش یا بیهوشی عمومی بستگی دارد ، این بستگی به میزان پیچیده بودن جراحی و خواست جراح دارد. قبل از جراحی با پزشک خود مشورت کنید که کدام نوع بیهوشی مناسب شماست.

بی حسی موضعی همراه با آرام بخش

 این نوع بیهوشی معمولاً در عمل بینی سرپایی استفاده می شود. بیهوشی موضعی محدود به یک منطقه خاص از بدن شما است. پزشک داروی بی حسی را به بافت های بینی شما تزریق می کند و با داروی تزریق داخل وریدی (IV) شما را آرام می کند. این باعث می شود شما بی حس شوید اما کاملاً در خواب نیستید.

بیهوشی عمومی

دارو (بیهوشی) را با استنشاق یا از طریق یک لوله کوچک (خط IV) که در رگ دست ، گردن یا قفسه سینه قرار دارد دریافت می کنید. بیهوشی عمومی کل بدن شما را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث می شود در حین جراحی بینی بیهوش شوید. بیهوشی عمومی به لوله تنفسی نیاز دارد.

جراحی زیبایی بینی ممکن است در داخل بینی یا از طریق یک برش کوچک خارجی در قسمت بینی ، بین سوراخ های بینی انجام شود. جراح شما به احتمال زیاد استخوان و غضروف های زیر پوست شما را تنظیم می کند.

جراح می تواند بسته به میزان نیاز به برداشت یا افزودن ، ساختار بینی و مواد موجود ، از چند طریق شکل استخوان بینی یا غضروف شما را تغییر دهد. برای تغییرات کوچک ، جراح ممکن است از غضروف های گرفته شده از عمق بینی یا گوش شما استفاده کند. برای تغییرات بزرگتر ، جراح می تواند از غضروف های دنده ، کاشت یا استخوان سایر قسمت های بدن شما استفاده کند. پس از ایجاد این تغییرات ، جراح پوست و بافت بینی را به عقب قرار داده و برش های بینی شما را بخیه می زند.

اگر دیواره بین دو طرف بینی (تیغه بینی) خم یا کج (منحرف) باشد ، جراح می تواند برای بهبود تنفس آن را نیز اصلاح کند.

بعد از عمل بینی، شما در یک اتاق بهبودی خواهید بود، جایی که کارکنان بازگشت شما به بیداری را کنترل می کنند. ممکن است همان روز آنجا را ترک کنید یا اگر سایر مشکلات بهداشتی دارید ، یک شب بمانید.

عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی

بعد از جراحی بینی برای کاهش خونریزی و تورم باید در رختخواب استراحت کنید و سرتان را بالاتر از سینه بلند کنید. بینی شما ممکن است به دلیل تورم یا به دلیل وجود آتل هایی که در داخل بینی قرار گرفته اند ، گرفتگی داشته باشد.

در بیشتر موارد، پانسمان داخلی یک تا هفت روز پس از جراحی بینی در جای خود باقی می ماند. پزشک همچنین برای محافظت و پشتیبانی از آتل بینی شما را چسب می زند. معمولاً حدود یک هفته در محل قرار دارد.

خونریزی جزئی و تخلیه مخاط و خون قدیمی برای چند روز پس از جراحی یا پس از برداشتن پانسمان معمول است. پزشک شما ممکن است قطره و قطعه کوچکی از گاز که با نوار چسب در محل خود نگه داشته شده است برای جذب و تخلیه مخاط در زیر بینی شما قرار دهد. گاز را طبق دستور پزشک عوض کنید. قطره چکان را محکم در برابر بینی قرار ندهید.

برای کاهش بیشتر احتمال خونریزی و تورم ، پزشک ممکن است از شما بخواهد که چندین هفته پس از جراحی اقدامات احتیاطی را دنبال کنید.

پزشک ممکن است از شما بخواهد:

 • از انجام فعالیت های سنگین مانند ایروبیک و آهسته دویدن خودداری کنید.
 • در حالی که باند روی بینی خود دارید ، از دوش گرفتن پرهیز کنید.
 • بینی خود را باد نکنید.
 • برای جلوگیری از یبوست از غذاهای سرشار از فیبر مانند میوه ها و سبزیجات استفاده کنید. یبوست می تواند شما را تحت فشار قرار دهد و باعث فشار بر محل جراحی بینی شود.
 • از حالت های شدید چهره مانند لبخند زدن یا خندیدن پرهیز کنید.
 • دندان های خود را به آرامی مسواک بزنید تا حرکت لب بالایی شما محدود شود.
 • لباسی بپوشید که جلوی آن بسته شود. لباس هایی مانند پیراهن یا ژاکت را روی سر خود نکشید.

علاوه بر این ، برای جلوگیری از فشار روی بینی ، حداقل چهار هفته بعد از عمل بینی ، عینک طبی یا عینک آفتابی را روی بینی خود قرار ندهید. می توانید از استراحت گونه استفاده کنید ، یا عینک را به پیشانی خود بچسبانید تا بینی شما خوب شود.

هنگام بیرون بودن از خانه از کرم ضد آفتاب SPF 30 مخصوصاً روی بینی خود استفاده کنید. آفتاب زیاد ممکن است باعث تغییر رنگ نامنظم دائمی در پوست بینی شما شود.

مقداری تورم موقتی یا تغییر رنگ پلک های سیاه و آبی می تواند به مدت دو تا سه هفته پس از جراحی بینی رخ دهد. رفع ورم بینی مدت زمان بیشتری طول می کشد. محدود کردن سدیم در رژیم غذایی به از بین رفتن سریعتر تورم کمک می کند. بعد از عمل بینی چیزی مانند بسته های یخ را روی بینی خود قرار ندهید.

بینی شما در طول زندگی تغییر می کند چه شما جراحی کنید و چه نکنید. به همین دلیل ، دشوار است بگویید چه زمانی “نتیجه نهایی” خود را بدست آورده اید. با این حال ، بیشتر تورم در طی یک سال از بین می رود.

عمل بینی

جراحی بینی طبیعی

در روش های جدید جراحی، بیشتر سعی بر این شده است که به جای حذف بافت های بینی، ساختار بینی تقویت و اصلاح میشود تا جایی که برای تنفس فرد مشکلی پیش نیاید. در عمل بینی ساختار اصلی بینی زیاد دستکاری نمیشود بلکه فقط ایرادات بینی برطرف میشود.

در این عمل روی بینی صاف است و یا انحنای کمی به بینی داده میشود و نوک بینی سربالا نیست. هر دو نوع بینی استخوانی و گوشتی میتوانند به صورت طبیعی جراحی شوند. هدف از این جراحی رفع نواقصی در بینی از جمله قوز، کجی، افتادگی بینی می‌باشد.

تناسب بینی با دیگر اجزای صورت در جراحی بینی طبیعی

برای اینکه جراحی بینی طبیعی باشد باید علاوه بر اینکه بینی ظاهر زیبایی داشته باشد تناسب بینی با دیگر اجزای صورت برقرار شده باشد .

جراح بینی کاملا با فواصل اجزای صورت در زنان و مردان آشنا می باشد و می تواند طبق اصول زیبایی شناسی طوری بینی را جراحی کند که نتیجه طبیعی باشد.

برای مثال می توان گفت پهنای پایه بینی باید برابر فاصله دو چشم باشد و پهنای قسمت استخوانی بالای بینی باید کمتر از پهنای پایه بینی باشد.

زیبایی بینی گوشتی بعد از عمل

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی، جراحی مجدد بینی است که با هدف اصلاح ایرادات و ساختار بینی که به دلیل آسیب به هم ریخته است انجام میشود. در این عمل ایرادات رفع میشود و ساختار بینی اصلاح میگردد. جراحی ترمیمی نیز میتواند برای کسانی که قبلا نیزعمل بینی را انجام داده ولی از نتایج جراحی خود راضی نیستند، انجام شود.

جراحی بینی ترمیمی، عملی بسیار حساس است. همانند هرعمل جراحی دیگر عمل بینی نیز امکان دارد در بار اول به نتیجه ی دلخواه نرسیم و مجددا احتیاج به عمل جراحی داشته باشیم که به آن جراحی بینی ترمیمی می گویند.

عمل بینی ترمیمی حدود ۵ الی ۱۰ درصد می باشد.اگر اصول جراحی بینی به درستی رعایت شود و مهارت های لازم روی آن انجام شود.عمل بینی ترمیمی فقط برای از بین بردن اشکالات ظاهریست .

در مواردی که اشکالات ظاهری و عملکردی شدیدی در بینی به وجود بیاید گاهی استفاده از غضروف لاله گوش یا دنده برای ترمیم لازم خواهد بود.

مشکلات بسیاری با عمل بینی ترمیمی بر طرف می شود مثل انحراف و کجی وسر بالایی نوک بینی و غیره.

چه زمانی باید جراحی بینی ترمیمی انجام بگیرد

هنوز هم بین جراحان بینی مختلف درباره جواب این سوال اختلاف نظرهایی وجود دارد. گاهی اوقات پیشنهاد می شود که حداقل ۱سال از انجام عمل بینی اول گذشته باشد و پس از آن برای عمل ترمیم بینی تصمیم گیری شود.

اما گاهی هم گفته شده که بعضی از نقایص بینی را قبل از یک سال می توان برطرف کرد.

ایراداتی مانند از بین بردن برآمدگی استخون کوچکی که جراح بینی فراموش کرده و بعد از اینکه از عمل بینی اول شش ماه گذشته باشد به راحتی عمل ترمیم بینی برای این امر صورت می گیرد. در هر صورت جراح بینی شما با معاینه می توان این تصمیم را بگیرد.

۷ موردی که شما نیاز دارید درباره جراحی بینی بدانید

 • رینوپلاستی می تواند نگرانی های عملکردی و همچنین زیبایی شناختی در رابطه با بینی را برطرف کند. بنابراین وقتی تصمیم به عمل جراحی گرفته شد بسیار ضروری است که اگر عملکرد بینی شما اختلالاتی دارد، جراح را مطلع کرده و مورد توجه قرار گیرد.
 • انتخاب بهترین جراح بینی. هم جراحان گوش و حلق و بینی و هم جراحان پلاستیک می توانند عمل جراحی زیبایی بینی را انجام دهند. نکته مهم این است که در مورد مطالبی که پزشک در مورد آن ها با شما صحبت می کند موافق و راضی باشید.
 • درد بینی شما مدتی طول می کشد تا آرام شود و شکل نهایی خود را پیدا کند. به طور کلی تورم بینی در روش رینوپلاستی باز نسبت به رینوپلاستی بسته بیشتر است. با این حال، تکنیک رینوپلاستی باز، کنترل و دید بیشتری در مورد تمام اجزای بینی برای جراح ایجاد می کند و نتیجه ای بهینه و قابل پیش بینی تر و بهتری به بینی فرد می دهد.
 • در یک جراحی زیبایی بینی، به دلیل جدا شدن پوست از منبع اصلی رشته عصبی، بینی شما در دوره بعد از عمل بی حس خواهد شد. ولی نگران نباشید، بیشتر افراد گزارش داده اند که طی ۱۲ ماه این حس به حالت عادی برگشته است.
 • در اوایل دوره بعد از عمل، یافتن لکه مداوم در بینی یا ترشح خون قدیمی از معابر نازوفارنژال به هیچ وجه غیرمعمول نیست. پس از مدتی این مشکلات رفع خواهند شد.
 • تنفس و همچنین احساس بویایی ممکن است در اوایل دوره بعد از عمل تحت تأثیر قرار گیرد. پس از مدتی نیز این مشکلات رفع خواهند شد.
 • تورم بر شکل بینی تأثیر می گذارد. در اوایل دوره بعد از عمل، این اتفاق موضوعی ثابت و مداوم است. با کم شدن تورم و ورم، افراد متوجه شکل بینی خود در زمان های مختلف روز می شوند. به طور کلی ، تورم تا سه ماه از بین می رود. ولی نتیجه نهایی جراحی بینی، بعد از ۱۲ ماه خود را نشان می دهد.

قبل و بعد عمل بینی

مزایای عمل بینی :

معمولاً عمل دماغ توسط افرادی اتفاق می‌ افتد که از شکل بینی خود رضایت ندارند یا تمایل دارند که بینی خود را جراحی نمایند تا بتوانند در اجتماع حاضر شوند . البته دسته دیگری نیز برای برطرف نمودن معایب بینی و صورت خود عمل می کنند .

برخی از بارزترین فواید جراحی زیبایی بینی را می توان به وضوح در صورت مشاهده کرد. از نظر زیبایی ، جراحی زیبایی بینی مزایای بسیاری را برای بیماران دارای بینی های کج ، بزرگ و خیلی کوچک فراهم می کند.

از مزیت‌های بسیار مهم در این جراحی که توسط متخصصین حلق و بینی و یا جراحان پلاستیک اتفاق می‌افتد برای اصلاح مشکلات تنفسی و یا آسیب و نواقص مادرزادی است .

البته نمی‌توان از ویژگی‌ های مهم جراحی بینی گذشت . این عامل نیز از ویژگی‌ها و مزایای بارز جراحی بینی به‌ حساب می‌آید. از دیگر مزیت‌ های عمل زیبایی بینی می‌توان به افزایش اعتماد به‌ نفس در میان مردم اشاره نمود . بسیاری از افراد بنا بر نواقصی که در بینی خود مشاهده می‌نمایند کمتر در اجتماع حضور می‌یابند .

از این رو کمتر در میان مسائل و تنش‌ های اجتماعی قرار می‌گیرند و این موضوع باعث عدم پیشرفت اجتماعی آنها می‌شود . با یک عمل زیبایی بر روی بینی می‌توان این مشکل بزرگ را برطرف نمود .

در حقیقت دلایل زیادی برای مزایای عمل بینی وجود دارد. به طور کلی ، بیشتر اقدامات برای بهبود شکل ظاهری از طریق تغییر شکل یا تغییر اندازه بینی و یا کاهش مسئله ناشی از ناهنجاری ساختاری یا آسیب انجام می شود. 

رینوپلاستی نه تنها می تواند ظاهر و عملکرد بینی را تقویت کند بلکه می تواند اعتماد به نفس را بهبود بخشد و نارضایتی از ظاهر بینی را در شما از ببرد..

جراحی زیبایی بینی میتواند:

 • اندازه بینی را افزایش یا کاهش دهد؛
 • به سوراخ بینی شکل جدیدی بدهد؛
 • نوک بینی را کاهش دهد؛
 • پل بینی را کاهش دهد؛
 • تعادل و هماهنگی بین سایر ویژگی های صورت را تقویت کند؛
 • در زیبایی شناسی کلی صورت تأثیر مثبتی داشته باشد؛
 • مشکلات مرتبط با سپتوم
 • بهبود اعتماد به نفس
 • مشکلات سینوس – احساس گرفتگی مداوم ، دشواری در تنفس و سردردهای شدید همگی مربوط به مسائل سینوسی است که می تواند با جراحی بینی برطرف شود.
 • یک قوز یا برجستگی را از روی بینی بر می دارد.

بینی گوشتی

برخی از ویژگی های یک جراح ماهر بینی

 • داشتن توانایی زیاد در جراحی بینی؛
 • دانش ریاضی داشته باشد؛
 • اطلاعات کافی در مورد علم زیبایی شناختی داشته باشد؛
 • از قوه ی تجسم سازی برخوردار باشد تا بتواند بینی را بعد عمل تجسم کند؛
 • باید صبور باشد و تنانی اطلاعات مهم قبل و بعد از جراحی را به بیمار اطلاع دهد؛
 • در تمامی جلسات به سوالات بیمار پاسخ دهد؛
 • اعتماد بیمار را جلب کند چرا که اعتماد به جراح، رضایت از عمل بینی را به همراه دارد؛
 • سلامتی و رضایت بیمار را در اولویت کار خود قرار میدهد؛
 • جلسات مراجعه برای بعد عمل را برای بیمار مشخص کند؛
 • اطلاعاتی در مورد سابقه بیماری و داروهایی که مصرف میکند و حساسیت های دارویی و غذایی، جمع آوری کند؛
 • آزمایشات مورد نیاز برای جراحی را برای بیمار تجویز کند.

عمل بینی در دو روش

تکنیک های عمل بینی عبارت اند از :

به صورت کلی جراحی بینی با دو تکنیک باز و بسته انجام می شود که هر کدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. پزشک با در نظر گرفتن عواملی مانند شرایط بیمار و هدف از جراحی یکی از این تکنیک ها را انتخاب می کند.

جراحی بینی باز و مزایا :

در این روش برای پزشک برای دسترسی کامل به ساختمان بینی از برش هایی استفاده می کند که امکان بلند کردن پوست بینی را فراهم کند.

 • پزشک می تواند با اندازه گیری دقیق تغییرات میلی متری را ایجاد کند.
 • امکان دسترسی به تمامی غضروف ها و بافت های بینی وجود دارد.
 • پیوند غضرف به راحتی انجام می شود.

جراحی بینی بسته و مزایا :

از این روش در مواقعی که تنها به تغییرات جزئی نیاز است استفاده شده و برخلاف روش باز تمامی برش ها در داخل بینی ایجاد می شود.

 • مدت زمان عمل کاهش می یابد.
 • از بیحسی کمتری استفاده می شود.
 • خبری از جای زخم و بخیه بر روی بینی نخواهد بود.
 • عوارض جانبی کاهش یافته و دوران نقاهت نیز کوتاه تر می شود.

جراحی بینی

آیا عمل بینی عوارض دارد؟

عمل بینی نیز مانند تمامی جراحی های زیبایی دارای عوارض جانبی مانند تورم ، کبودی ، درد و غیره می باشد که پس از گذراندن دوران نقاهت به صورت کامل از بین می رود البته تکنیک جراحی و مهارت پزشک در کاهش و یا افزایش این عوارض موثر است.

توجه : باید دقت داشته باشید هر نوع جراحی زیبایی دارای معایب و مزایایی هستند اما انتخاب جراح با تجربه و همچنین رعایت نکات مهمی که جراح قبل و بعد از عمل از شما میخواهد انجام دهید میتواند در نتیجه عمل تاثیر زیادی داشته باشد. شما علاوه بر تحقیق از بیماران جراح میتوانید نمونه کارهای انجام شده پزشک را مشاهده کنید و تصمیم نهایی خود را بگیرد

شما جهت مشاهده نمونه کارهای دکتر حامد عباسی میتوانید به بخش گالری در سایت و یا ( اینستاگرام دکتر حامد عباسی ) مراجعه نموده و آن ها را مشاهده نمایید.

سوالات متداول

جراحی بینی چه تفاوتی با سپتوپلاستی دارد؟

جراحی زیبایی بینی جراحی برای تغییر شکل بینی است. از آنجا که تنفس و شکل بینی به هم مرتبط هستند ، گاهی ممکن است جراحی زیبایی بینی انجام شود نه تنها برای تغییر نوع بینی بلکه برای بهبود تنفس از طریق بینی.

اما سپتوپلاستی جراحی بینی برای بهبود تنفس از طریق صاف کردن دیواره داخل بینی است که مجاری بینی را به سمت راست و چپ تقسیم می کند (تیغه بینی). وقتی تیغه بینی کج باشد ، تنفس از طریق بینی را دشوار می کند. سپتوپلاستی اغلب با جراحی زیبایی بینی ترکیب می شود.

آیا جراحی زیبایی بینی یک عمل ساده است؟

نه. جراحی زیبایی بینی یک عمل چالش برانگیز است. این ناشی از چندین عامل است. اول ، بینی یک شکل سه بعدی پیچیده است که در وسط صورت قرار دارد. تغییرات ایجاد شده در حین جراحی بینی اغلب بسیار ناچیز است. اما این تغییرات می تواند تفاوت عمده ای در نحوه عملکرد بینی داشته باشد. از آنجا که این تغییرات کم است ، بنابراین حاشیه خطا نیز کم است.

تورم و قرار دادن بی حسی موضعی در پوست باعث تحریف بینی در حین جراحی می شود و بسیاری از تغییرات ظریف ایجاد شده را پنهان می کند. جراحی زیبایی بینی نیز یک برنامه استاندارد یا ترتیب مراحل مشخص ندارد. پزشکان هر عمل را متناسب با نیاز بیمار تنظیم می کنند.

آیا لازم است در بیمارستان بمانم؟

تقریباً همه کسانی که عمل بینی را انجام می دهند می توانند با خیال راحت همان روز پس از جراحی بینی بیمارستان را ترک کنند. در موارد نادر ، ممکن است یک شب در بیمارستان بمانید اگر به سختی با حالت تهوع روبرو هستید یا سایر مشکلات بهداشتی را دارید که باید کنترل شود.

دوره نقاهت چه مدت است؟

برنامه ریزی کنید که یک هفته از کار، مدرسه یا سایر تعهدات خود مرخصی بگیرید. در هفته اول هر روز به تدریج احساس بهتری خواهید داشت. یک هفته پس از جراحی بینی ، افراد معمولاً احساس می کنند دوباره خودشان هستند.

بعد از عمل بینی ، تورم ایجاد می شود. رفع ورم ممکن است ماهها طول بکشد ، اگرچه بیشتر افراد پس از گذشت دو ماه دیگر متوجه آن نمی شوند. افراد معمولاً پس از یک هفته به انجام بیشتر فعالیت ها برمی گردند و پس از دو تا چهار هفته همه فعالیت ها را از سر می گیرند.

آیا خطرات وجود دارد؟

همه جراحی ها خطرات دارند. خوشبختانه خطرات جراحی زیبایی بینی اندک است و عوارض آن نادر است. پزشک قبل از عملبینی درمورد خطرات و مزایای جراحی با شما صحبت خواهد کرد.

آیا بیمه هزینه جراحی زیبایی بینی را پرداخت می کند؟

بعضی اوقات بیمه هزینه جراحی زیبایی بینی را پرداخت می کند ، اما این به بیمه نامه بستگی دارد. قبل از تعیین وقت جراحی ، مطب پزشک به شما کمک می کند تا مجوز کتبی قبلی را از شرکت بیمه خود دریافت کنید. اگرچه این تضمین کننده پوشش بیمه ای نیست ، اما تنها راه تأیید این است که جراحی زیبایی بینی یک مزیت تحت پوشش است. بعضی اوقات بیمه هزینه بخشی از عمل بینی را پرداخت می کند ، اما قسمتهای دیگر آن را پرداخت نمی کند. در این موارد ، می توانید با دفتر بیمه تماس بگیرید تا اطلاعات کامل را دریافت کنید.

هزینه عمل بینی چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی بینی به عوامل مختلفی از جمله پیچیدگی جراحی ، آموزش و تجربه جراح و جغرافیا بستگی دارد.

آیا می توانم ببینم بینی من بعد از جراحی بینی چه شکلی است؟

بله. قبل از مشاوره ، پزشک شما از چندین نمای صورت شما به صورت استاندارد عکس می گیرد. با استفاده از این عکس ها می توانید تصور کنید که بینی شما بعد از جراحی بینی چه شکلی می شود.

آیا جراحی زیبایی بینی دردناک است؟

برای بیشتر مردم نیست. یک روز پس از جراحی ، بیشتر افراد میزان درد خود را بین ۰ تا ۴ از ۱۰ ارزیابی می کنند.

بینی ام را بسته خواهی کرد؟

نه. بسته بندی می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. اما احتمالاً چند آتل نرم در بینی خود خواهید داشت. این آتل ها یک سوراخ در داخل خود دارند تا حداقل برای چند روز نفس کشیدن از طریق آنها امکان پذیر باشد. پزشکان در ویزیت یک هفته ای به راحتی این آتل ها را برمی دارند.

چه مدت کبود می شوم؟

کبودی غیرمعمول است. اگر کبودی جزئی دارید ، معمولاً یک هفته یا بیشتر طول می کشد.

عمل بینی

چه چیزهایی را باید در جراح جستجو کنم؟

جراحان پلاستیک ، جراحان پلاستیک صورت یا گوش و حلق و بینی (گوش و حلق و بینی) بیشترین جراحی های زیبایی بینی را انجام می دهند. آموزش و تأیید مجوز در یکی از این تخصص ها نقطه شروع خوبی است. شما به احتمال زیاد جراحی را می خواهید که اغلب جراحی زیبایی بینی انجام دهد.

شما احتمالاً خواهان جراحی با شهرت خوب در بین بیماران و سایر پزشکان هستید. اگر جراح شما مقالات زیادی را در ادبیات پزشکی مربوط به جراحی بینی منتشر کرده است و از وی دعوت می شود در کنفرانس های آموزشی صحبت کند ، این معمولاً یکی از نشانه های تشخیص همتایان در جراحی بینی است.

اطمینان حاصل کنید که جراحی شما در یک مرکز جراحی معتبر یا بیمارستان انجام خواهد شد. احتمالاً باید با جراح خود نیز احساس راحتی کنید. به دنبال جراحی بگردید که بتواند آنچه را که قرار است در حین جراحی شما اتفاق بیفتد را برای شما قابل درک کند.

حتما بخوانید
جای بخیه و زخم (اسکار) بعد از عمل بینی

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
11 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
ابراهیم
ابراهیم

سلام آقای دکتر من فقط جلوی بینی میخوام عمل کنم شرایطش چیه

محمد حسین
محمد حسین

سلام من ورزش رزمی انجام میدم که بخاطر ضربه بینی من شکسته شده و همچنین از قبل دچار انحراف بینی بودم که باعث شده ظاهر بینی من بدتر شود. ایا نیاز به جراحی زیبایی بینی است یا عمل شکستگی بینی؟

biniclinic2000
biniclinic2000

سلام وقت شما بخیر. با توجه به شکستگی بینی و داشتن انحراف بینی لطفا جهت بررسی کامل به مطب تشریف بیاورید

ali sam
ali sam

سلام وقت بخیر. بهترین فصل برای عمل بینی کدام فصل است؟

biniclinic2000
biniclinic2000
Reply to  ali sam

سلام فصل معین و مشخصی وجود ندارد اما شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ( عمل زیبایی بینی در چه فصلی بهتر است؟ ) در سایت مراجعه کنید. با تشکر

Saeid.
Saeid.

سلام: عمل بینی دارم. میشه بفرمایید چگونه .

مهسا عباسی
مهسا عباسی

سلام وقت بخیر
من از شکل و ظاهر بینی خودم راضی نیستم اما نمیخوام بدون مشورت شما قدام به عمل کنم . آیا مشاوره رایگان دارید و

heydarii
heydarii

سلام خسته نباشید اقای دکتر
شما برای جراحی زیبایی بینی دفتر چه تامین اجتماعی قبول میکند

biniclinic2000
biniclinic2000
Reply to  heydarii

درود خیر جراحی زیبایی شامل بیمه نمیشه

taqaviii
taqaviii

با سلام خدمت اقای دکتر عباسی…
بنده مرداد ۹۶ خدمت شما عمل کردم و مراقبت هم کردم و واقعا از عملم هم راضی بودم ممنون از شما…
حدودا هفت ماه بعد از عملم ی ضربه از پهلو به قسمت نوک بینیم خورد که محکم نبود ولی تا چند ساعت بعد از عمل حالت عطسه مانند در بینیم ایجاد کرد
ممکنه این ضربه باعث انحراف یا کجی یا تغیر شکل ظاهری بینیم بشه؟
چه مدت بعد از ضربه آثارش رو نشون میده؟
خیلی این مساله منو نگران کرده ممنون از پاسخ گوییتون

biniclinic2000
biniclinic2000
Reply to  taqaviii

درود بر شما.اگه ضربه به بینی جراحی شده باعث تغییر شکل بینی بشه،ممکنه این تغییر شکل تا زمان خوابیدن ورم قابل دیدن نباشه،حداکثر دو سه ماه بعد از ضربه تغییر احتمالی قابل دیدن هست

دکمه بازگشت به بالا
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
×