عمل بینی بدون جراحی بینی

آیا راهی هست که با آن بدون جراحی بینی ببیشتر بتوان شکل بینی را تغیر داد؟ و در صورت مثبت بودن پاسخ ، آیا این تغیرات ماندگار است؟

 

 

در بعضی از افراد ، عیب ها با تزریق مقداری ماده پرکننده کمتر دیده میشود. مثلا گاهی با پر کردن قسمت ریشه بینی ، میتوان مقدار قوز بینی را کاهش داد ، که قوز بینی صاف شود و یا در افرادی که ارتفاع نوک بینی کم باشد با مواد پرکننده میتوان ارتفاع نوک بینی را زیادتر و نوک بینی را تیزتر یا پهنتر کرد .

لازم به ذکر است که این روش که به اصطلاح رینوپلاستی بدون جراحی یا عمل بینی بدون جراحی نامیده میشود ، فقط در مواردی خاص و بیشتر در افرادی که نمیتوانند به دلایل مختلف ، از قبیل بیماریهایی که انجام جراحی را ممنوع میکنند ، یا کسانی که خواستار تغییری موقت در بینی هستند توصیه میشود .

این روش اگر چه در مواردی کمک کننده است ، اما به صورت دائم و ماندگار نیست و بسته به مواد پرکننده ، در هر دوره نه ماه تا یکساله نیاز به تمدید و تزریق مجدد دارند .

مواد پرکننده یا فیلرها میتوانند از انواع ژل های قابل تزریق و یا چربی استخراج شده از بدن بیمار باشند ، که نحوه تزریق و مقدار تزریق متفاوت میباشد .

زمان انتشار: جمعه 04 دي 1394 (2 سال قبل)
تعداد بازدید: ۷۸۳۸