Test
مقالات

افتادگی نوک بینی

افتادگی نوک بینی قبل از عمل و بعد از عمل

در این مقاله قصد داریم در مورد افرادی که از افتادگی نوک بینی خود قبل و یا بعد از رینوپلاستی شکایت می کنند صحبت کنیم و اطلاعاتی را در مورد هزینه ترمیم افتادگی بینی در اختیار کاربران سایت biniclinic قرار دهیم .

برای تشخیص این مشکل انگشت خود را بین دو ابرو قرار داده و به سمت پایین و نوک بینی بکشید اگر هر چه به نوک بینی نزدیکتر می شوید انگشتتان رو به پایین برود این یعنی افتادگی بینی دارید البته به صورت چشمی هم قابل فهم است زیرا نوک دماغ افتاده به لب ها نزدیک است .

درمان افتادگی نوک بینی

  1. اگر تاکنون جراحی بینی انجام نداده اید ولی نوک بینی افتاده ای دارید اولین اقدام مراجعه به مطب پزشک معتبر و باتجربه برای معاینه می باشد سپس اگر مشکل بینی فقط افتادگی نوک باشد جراح عمل تیپ پلاستی را پیشنهاد می کند .
  2. اگر بینی خود را جراحی کرده اید و مدتی پس از عمل متوجه افتادگی بینی خود شده اید باید به فکر جراحی ترمیمی بینی باشید زیرا فقط یک عمل ثانویه است که می تواند مشکلات جراحی قبلی را رفع کند .
    برای اطلاع از هزینه و قیمت ها برای هر دو روش درمانی با شماره ۰۹۱۲۰۷۴۶۷۱۲ تماس بگیرید.

چرا مدتی پس از عمل بینی نوک بینی دچار افتادگی می شود؟

در سالهای اولی که جراحی بینی در کشور محبوب شد بسیاری از کسانی که بینی خود را عمل کرده بودند به خصوص کسانی که بینی گوشتی داشتند با مشکل افتادگی بینی مواجه می شدند علت این مسئله در آن سالها این بود که جراح با تکنیک تراش و برش بینی را بسیار کوچک می کرد تا رضایت بیمار جلب شود .

افتادگی نوک بینی

این کوچک کردن زیاد بینی چند ماه پس از جراحی روی عملکرد بینی تاثیر منفی می گذاشت و از طرفی به دلیل ضعیف بودن غضروف نوک بینی هر چه از زمان عمل می گذشت بافت و پوست ضخیم منجر به پایین آمدن نوک بینی می شد گاهی حتی شاهد تغییر شکل بینی و بزرگ شدن بینی به دلیل فیبروز بینی بودیم .

اکنون اکثر جراحان حاذق از تکنیک پیوند غضروف استفاده می کنند تا با تقویت کردن غضروف نوک بینی به خصوص در بینی های گوشتی از پایین آمدن نوک بینی جلوگیری کنند. نکته دیگری که باید در مورد آن هشدار دهیم رعایت باید و نبایدهای دوران نقاهت است برای مثال شنا کردن ، مصرف دخانیات و عدم استفاده از چسب بینی می تواند در نتیجه نهایی عمل تاثیر بگذارد .

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن
× مشاوره و نوبت دهی آنلاین