عمل زیباییمقالات

تیپ پلاستی

تیپ پلاستی بخشی از عمل های جراحی زیبایی گفته می شود که از دو واژه تیپ از نظر آناتومی که معنای آن نوک بینی و پلاستی به معنیِ نو سازی ایجاد شده است و همان طور که از اسم آن پیدا است بر روی قسمت زیرین بینی یا به عبارتی دیگر قسمت سر بینی آن انجام می شود. تیپ پلاستی باعث باز سازی کردن نوک بینی اشخاص می شود. نوک بینی هر چه کشیده تر و یا بزرگ تر باشد سبب تخت و یا کشیده تر نشان دادن صورت انسان ها میشود و در نهایت غیر مساوی نشان دادن شکل ظاهری افراد میشود.

به طور دقیق بینی به دو قسمت تقسیم بندی می شود که یکی از این نوع قسمت های بالایی همان قسمت استخوان بینی می باشد و قسمت دیگری آن سمت پایین است که آن هم شامل غضروف و پره های بینی و قسمت سر بینی است. اما اگر قسمت زیرین را هم به دو قسمت مساوی تقسیم کنیم آن هم شامل قسمت وسطی و تیپ بینی می باشد. تیپ بینی ایجاد شده از سر بینی ، دسته وسط و جز پره های بینی میباشد.

و همان طور که گفته شد عمل جراحی تیپ پلاستی نوک بینی در واقع نوعی عمل جراحی در عمل بینی به حساب می آید که بر روی بخش زیرینی آن یا سر بینی ، سوراخ های بینی و قسمت دسته وسط بینی انجام گرفته میشود.

هم چنان در این بخش از جراحی بینی با بهره گیری از این نوع عمل می توان غضروف های سر بینی ، ناحیه های آن و هم چنان سوراخ های بینی را کوچک کرد و یا این که سر بینی خود را بالا برد.

حتما بخوانید
لیفت بینی

این عمل جراحی را به دلیل غضروفی و دارای پوست بودن به آسانی و بدون بیهوشی و حتی بی حسی توسط پزشکان و متخصصان جراح انجام داد.

جراحی غضروف در تیپ پلاستی

این نوع جراحی بستگی به نوع بینی بیمار که باعث جا به جایی یا تغییر شکل دادن و یا این که در کاشت غضروف در فرد انجام می شود. در این نوع از عمل جراحی بینی هم از غضروف گوش و همین طور در قسمت غضروف کناره های بینی با توجه به وضعیت بیمار برای عمل پیوستگی مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

کوچک کردن ناحیه های بینی: بینی که دارای پره های بزرگ باشد قاعدتا شکل و ظاهر درست و خوبی را ندارد برای همین امکان این را دارد که کشیده تر به نظر برسد و در شکل و تغییر ظاهری هم نیز تاثیر به سزایی را بگذارد. این عمل جراحی در سمت کوچک کردن عرض بینی قرار گرفته می شود و به همین خاطر جراح بر در قسمت پوست عضله به صورت سطحی بر روی بینی کار می کند.

مزایای انجام این عمل

از مزیت های تیپ پلاستی که باعث این شده انگیزه بسیاری را از این نوع عمل جراحی در اشخاص اختصاص دهد و در این بخش از مزایای عمل جراحی تیپ پلاستی عبارت اند از:

کم شدن عوارض ها پس از این عمل ، به طور معمول افرادی که تحت بی هوشی قرار گرفته می شوند پس از این عمل هم دچار عارضه ها و مشکلاتی نیز خواهند شد اما با این روش عمل جراحی بیماری ها و عوارض ها نیز از بین خواهند رفت ، و با در دست داشتن این عمل بدون هیچ بی هوشی و با بهره گیری از ماده های بی حسی انجام گرفته می شود این مواد هیچ گونه عوارض و یا بوی بدی را در پی نخواهند داشت زیرا این نوع از ماده ها باکتری زدا می باشند، و با کم شدن و همین طور با از بین رفتن تیرگی ها و یا کبودی ها از مزیت های عمل جراحی تیپ پلاستی می باشد.

حتما بخوانید
زاویه سازی صورت

تیپ پلاستی بدون بیهوشی به چه صورت است؟

در این بخش از عمل جراحی تیپ پلاستی افرادان بسیاری هستند که قاقدام برای این نوع از عمل جراحی را دارند اما با این حال جرات انجام دادن آن را ندارند و به همین خاطر است که از انجام دادن آن عمل پرهیز می کنند. از طرفی دیگر بیمارانی نیز هستند که با توجه به شرایط خاصی که دارند چاره ای ندارند جز این که عمل جراحی را بدون بیهوشی انجام دهند. امروزه یکی از رایج ترین عمل های زیبایی عمل بینی می باشد که به شدت در بین مردم رایج شده است اما انجام بیهوشی استرس و ترس زیادی را در بین افراد ایجاد کرده است.

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
×