عمل زیبایی

جراحی بینی خوکی

جراحی بینی خوکی : سربالا بودن بیش از حد بینی

دماغ خوکی یکی از مشکلات بعد از جراحی زیبایی بینی می باشد که باعث کاهش اعتماد به نفس بسیاری از افراد شده است به همین منظور جراحی بینی خوکی برای اصلاح سربالا بودن بیش از حد بینی انجام می شود.

بینی خوکی چیست؟

به طور کلی عمل بینی به دو شکل طبیعی و فانتزی انجام می شود که در جراحی بینی طبیعی تنها عیوب بینی مانند قوز بینی ، انحراف تیغه بینی و غیره اصلاح می شود. اما در جراحی بینی فانتزی علاوه بر اصلاح عیوب با ایجاد تغییراتی نوک بینی سربالا می شود. حال در این میان برخی از پزشکان با برداشتن بیش از حد غضروف بینی باعث می شوند تا نوک بینی بیش از حد بالا رفته و ظاهر بینی غیرطبیعی شود که در اصلاح به آن بینی خوکی می گویند.

چه زمانی برای عمل دماغ خوکی مناسب است؟

برای انتخاب زمان مناسب برای عمل دماغ خوکی دو نکته را در نظر داشته باشید. از طرفی باید ورم ناشی از عمل بینی اولیه بهبود یافته و پوست بینی شل شود. از طرفی دیگر نباید آنقدر صبر کنید تا پوست بینی جمع شود چون در این شرایط اعمال تغییرات دشوارتر خواهد شد.

جراحی بینی خوکی
جراحی بینی خوکی

 

جراحی بینی خوکی چگونه انجام می شود؟

اگر بینی شخصی به صورت خوکی شده باشد و از این مسئله راضی نباشد، می تواند با کمک عمل ترمیمی بینی را با هدف از بین بردن شکل خوکی بینی انجام دهد. هنگام جراحی بینی، برای ترمیم بینی از غضروف های گوش یا دنده استفاده می شود، به این صورت که غضروف ها به بخش هایی که کوچک شده اند، پیوند می دهند، که باعث میشود غضروف هایی از بینی که ضعیف شده اند، قوی و مستحکم شوند. در عمل بینی خوکی ممکن است که مشکل تنفسی فرد با هیچ عمل ترمیمی اصلاح نشود.

جراحی ترمیمی بینی، به دلیل این که هدف آن بهبود شکل ظاهری بینی است و مجددا روی بینی، عمل صورت می گیرد، عمل بسیار حساسی است و نیاز به مهارت و دقت بالا جراح دارد. بنابراین بهتر است قبل از عمل، در انتخاب جراح خود بسیار دقت و توجه کنید.

عمل دماغ خوکی با دو روش زیر انجام می شود :

۱ _ استفاده از گرافت بزرگ کننده :

در این روش از غضروف دنده و یا تیغه بینی در میان سوراخ های بینی برای بلندتر کردن نوک بینی استفاده می شود. در برخی از عمل های ترمیمی از غضروف گوش نیز استفاده می شود اما غضروف گوش به دلیل نداشتن استحکام کافی برای نگه داشتن نوک بینی مناسب نمی باشد. گرافت بزرگ کننده به تیغه فعلی متصل می شود علاوه بر گهن کردن نوک بینی ساختار محکمی را ایجاد می کند. به این ترتیب فرم بینی از حالت خوکی خارج می شود.

۲ _ استفاده از گرافت اسپریدر :

یکی دیگر از روش های اصلاح سربالا بودن بیش از حد بینی استفاده از گرافت اسپریدر می باشد. گرافت اسپریدر بلندتر از گرافت بزرگ کننده است به همین دلیل ساختار بهتری برای چرخش نوک بینی ایجاد می کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
نازنین
نازنین

سلام آقای دکتر من تقریبا ۶ ماه که بینیم عمل کردم اما بینیم به حالت خوکی شکل که من اصلا دوست ندارم خواستم ببینم چیکار باید بکنم الان میتونم بیام پیش شما عمل ترمیمی انجام بدم؟

دکمه بازگشت به بالا
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
×