Test
مقالات

شل شدن بینی پس از عمل

شل شدن بینی پس از عمل

در این مقاله قصد داریم به موضوع شل شدن بینی پس از عمل بپردازیم و دلایل آن را بررسی کنیم . یکی از نگرانی های افراد قبل از جراحی بینی موضوع شل شدن و افتادگی بینی در میانسالی می باشد که باید گفت در حالت عادی و برای کسانی که حتی جراحی بینی هم انجام نداده اند در دوره میانسالی بینی شل و افتاده می شود .

البته این اتفاق فقط مختص بینی نیست ، پوست صورت ، گونه ها ، چانه ، پیشانی و ابرو هم با بالا رفتن سن دچار تغییر شده و علائم پیری را از خود نشان می دهند اما دلیل این اتفاق چیست؟ کاهش خونرسانی به پوست ،جاذبه زمین، کاهش کلاژن و خاصیت ارتجاعی پوست و بالا رفتن سن از مهمترین دلایل چین و چروک پوست ، افتادگی گونه ها ، شل شدن بینی و پیدایش غبغب می باشد و این روند طبیعی افزایش سن است .

پس اگر می خواهید عمل بینی انجام دهید ولی نگران شل شدن بینی پس از عمل زیبایی هستید باید بدانید که چه با عمل و چه بدون عمل همه مردم در سنین بالا شلی و افتادگی بینی در کنار سایر اعضای صورت را تجربه می کنند اما کسانی که جراحی زیبایی انجام داده باشند دکتر عباسی این اطمینان را می دهد که نوک بینی شان نسبت به کسانی که جراحی نداشته اند بیشتر رو به بالا باشد و کمتر دچار شلی شود .

یکی از بیشترین درخواست های مراجعه کنندگان برای عمل بینی ، نوک بینی رو به بالاست که برای بینی های استخوانی به دلیل داشتن غضروف و استخوان قوی این مدل بینی قابل اجراست و اما برای کسانی که بینی گوشتی دارند و می خواهند پس از جراحی نوک بینی رو به بالایی داشته باشند دکتر عباسی مدل های نیمه فانتزی را پیشنهاد می دهند زیرا بینی های گوشتی از استخوان و غضروف ضعیفی برخوردار هستند و باید یک جراح با تجربه به کمک تکنیک پیوند غضروف نوک بینی را به سمت بالا فرم و تراش دهد . 

شل شدن بینی پس از عمل

البته گاهی افتادگی نوک بینی مدت اندکی پس از جراحی خود را نشان می دهد که این به دلیل وجود مشکل در تکنیک جراح و شل شدن بافت های نگهدارنده نوک بینی است . یک جراح ماهر و با تجربه هرگز با درخواست بیمار مبنی بر قوس زیاد بینی و بالا بردن بیش از حد نوک بینی موافقت نمی کند چراکه این وظیفه پزشک است بیمار را از عواقب کوچک کردن بیش از حد بینی و تخریب بافت و ساختار بینی آگاه کند .

اگر بیمار خواستار نوک بینی روبه بالا است مشکلی نیست ولی این زاویه باید در حد استاندارد باشد از طرفی برخی بینی ها مثل بینی های گوشتی اگر نوک بینی دستکاری شود به احتمال زیاد مدتی پس از عمل دچار افتادگی می شود پس چاره چیست؟ همانطور که قبلا اشاره کردیم دکتر عباسی در این موارد از تکنیک پیوند غضروف (که معمولا از تیغه وسط بینی برداشته می شود) برای استحکام بخشیدن به نوک بینی و تقویت آن استفاده می کند .

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها

نوشته های مشابه

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن
× مشاوره و نوبت دهی آنلاین