ساختار بینی
ساختار بینی
علت آبریزش بینی هنگام سرماخوردگی
علت آبریزش بینی هنگام سرماخوردگی

عوامل تاثیرگذار بر شکل بینی

عوامل تاثیرگذار بر شکل بینی

عوامل تاثیرگذار بر شکل بینی

عوامل تاثیرگذار بر شکل بینی : تحقیقات جدید نشان می دهند که شکل و اندازه بینی ما به هوایی که نفس می کشیم ، بستگی دارد . 

تقریبا تمام بینی ها عمل تنفس ، خروپف ، بویایی و ایجاد اولین خط دفاعی در برابر حمله باکتری ها را انجام می دهند . اما تفاوت های واضح از طول بینی گرفته تا پهنا و بزرگی بینی فراوان است .

برای بیش از یک قرن، انسان شناسان گمانه زنی کرده اند و اینکه کدام یک از این تفاوت ها به خاطر اثرات محیطی ماست ، مورد بحث قرار گرفته است.

در حال حاضر، دانشمندان اثبات می کنند که اقلیم اجداد ما ، درجه حرارت ، رطوبت و آب و هوایی که در آن زندگی کرده اند ،یکی از عوامل تاثیرگذار بر شکل بینی و اندازه آن است .

شکل و اندازه بینی انسان به چه عواملی بستگی دارد؟

 • ژنتیک : دی ان ای و ژن های دریافتی از سوی والدین بر فرم شکل گیری بینی ایفای نقش می کند .
 • جنسیت : تحقیقات نیز نشان می دهد که مردان دارای بینی های بزرگتری نسبت به زنان هستند . تا بتوانند میزان اکسیژن بیشتری را که مورد نیاز بدن شان است ، دریافت کنند .
 • بیماری های تاثیر گذار بر شکل بینی : تمامی بیماری های بینی و سینوس دوران کودکی در صورتی که مزمن شوند می توانند بر شکل بینی اثر بگذارند. درمان مناسب کودکان از بد شکلی بینی جلوگیری می کند .
  عوامل تاثیرگذار بر شکل بینی

  عوامل تاثیرگذار بر شکل بینی

   

   

 • در مناطق گرمسیری که هوا گرم است و بنابراین رطوبت دارد، بسیار ضروری است که هیچ مانعی برای عبور جریان هوا به بینی وجود نداشته باشد . بنابراین باید سوراخ بینی باز ، پهن و بینی کوتاه باشد .
  چنین بینی برای مناطق سرد سیر مناسب نیست . زیرا اجازه ورود جریان هوای سرد به داخل بینی و تخریب پوشش مخاطی داخل بینی می شود .
 • در مناطق سردسیری بینی باید باریک و کشیده باشد با سوراخ های کوچک تا جریان هوای ورودی با بافت های داخل بینی ارتباط و اتصال بیشتری ایجاد کرده و گرمتر شود .

 

Please rate this article
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از