سلامت

پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی یا سوراخ کردن بینی به منظور  آویختن زیورآلات در غضروف یا پوست بینی انجام می شود و دارای انواع مختلف دائم ، چسبی و موقت می باشد .

پیرسینگ چیست؟

پیرسینگ (به انگلیسی piercing) در لغت به معنی سوراخ کردن به وسیله جسم نوک تیز می باشد و در واقع سوراخ کاری بدن به منظور استفاده از زیور آلات جهت زیبایی در نواحی مختلف بدن از گوش گرفته تا بینی ، لب ، زبان و ناف است و بازتابی از آداب و رسوم باستانی و معیارهای فرهنگی هر منطقه می باشد . 

مییتوانید از مقاله عمل بینی جهت کسب اطلاعات بیشتر استفادده کنید

 

انواع پیرسینگ بینی

  1. پیرسینگ بینی دائم :  سوراخ های دائمی توسط دکتر انجام شده و سپس جواهرات مختلف هم چون حلقه ، زنجیز و سنگ ها از سوراخ ایجاد شده عبور داده خواهد شد . 
  2. پیرسینگ بینی موقت : این نوع پیرسینگ بدون نیاز به سوراخ انجام می شود . در پیرسینگ بینی موقت از انواع حلقه ها استفاده می شود ، این حلقه ها بر روی خود دارای فضای باز کوچکی هستند و زمانی که آن ها را بر روی پره های بینی قرار می دهید به دلیل فضای باز کوچک تعبیه شده بر روی خود از بینی شـما نخواهند افتاد .
  3. پیرسینگ بینی چسبی : دراین مدل ها انواع مختلف سنگ قرار گرفته و می‌توانید بـه سادگی از انواع سنگ و نگین و فلز استفاده کنید و بـه سادگی بر روی محل مورد نیاز کـه اغلب بر روی پره بینی اسـت استفاده کنید . 

 

 

پیرسینگ بینی
پیرسینگ بینی

 

پیرسینگ در زیبایی از آن جمله کارهایی است که با وجود سادگی بسیار حساس است . در صورت وجود هر گونه آلودگی در وسایل ممکن است بیماری و غددی در محل پیرسینگ ایجاد شود که باعث تورم و ایجاد توده ی دردناک و چرکی می شود که برای خارج ساختن آنها علاوه بر استفاده از آنتیبوتیک با دوز های بالا اکثرا احتیاج به جراحی عمومی نیز برای خارج ساختن چرک نیز می شود . مورد دیگری که در پیرسینگ بسیار حائز اهمیت است سیستم عصبی پیچده ی انسان است که در تمامی بدن گسترده است در صورتی که فردی که این کار را انجام می دهد از این رشته ها و محل های حساس آشنایی نداشته باشد ممکن است با صدمه زدن به اعصاب موضعی اشکالاتی را در آنها به وجود بیاورد .

عوارض و خطرات پیرسینگ بینی

  • عفونت
  • نکروز
  • پس زدن : بدن ممکن است برخی از فلزات موجود در این حلقه ها یا زیورآلات را پس بزند، که ممکن است با تلاش بدن برای بیرون انداختن فلز از پوست، یا برعکس کشیدن آن به درون پوست همراه باشد.
حتما بخوانید
روش های جلوگیری از خروپف
برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
×