جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی
جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی
بوتاکس
بوتاکس
فیلرها و پرکننده ها

فیلرها و پرکننده ها

فیلرها و پرکننده ها کاربرد بسیار زیادی در کلینیک های جراحی زیبایی دارند .

جهت رفع چین چروک های عمیق تر صورت که در حالت عدم انقباض صورت (حالت استاتیک) هم وجود دارند از پرکننده ها استفاده می شود . موارد استفاده دیگر آنها افزایش حجم لب ها و نیز اصلاح غیر جراحی اختلالات ظاهری بینی است . این مواد به دو دسته تقسیم می شوند :
  1.  چربی
  2.  ژل ها

چربی :

با برداشتن مقداری از چربی بدن از ناحیه شکم یا ران و سپس فرآوری آن و تزریق به نواحی مورد نظر می توان چین و چروک های صورت را اصلاح کرد . از چربی جهت برجسته کردن لب ها نیز می توان استفاده کرد .
حسن چربی استفاده از بافت طبیعی بیمار ، عدم احتمال واکنش بدن نسبت به آن و احتمال اندک عفونت آن است .
در عمل درصد قابل ملاحظه ای از سلول های چربی تزریق شده زنده نمی مانند و از بین می روند . بنابراین اصلاح باید با مقادیر بیش از حد تخمین زده شده انجام شود . تزریق چربی روشی موقتی است و بیمار ممکن است نیاز به چند بار تزریق داشته باشد .
فیلرها و پرکننده ها

فیلرها و پرکننده ها

ژل ها :

ژل ها انواع مختلفی دارند آنچه که امروزه بیشتر کاربرد دارد ژل اسید هیالورونیک است که بسته به میزان تراکم مولکولی برای چین های کم عمق تر و چین های عمیق ، خط خنده ، افزایش حجم لب و شکل دهی به بینی و افزایش حجم گونه قابل استفاده است .
یک مورد استفاده جالب از ژل ها در حیطه زیبایی بینی ، قابلیت استفاده از آنها در شکل دهی بینی در بیمارانی است که به دلیل شرایط خاص قادر به انجام عمل جراحی نیستند یا تمایلی به آن ندارند .
با استفاده از این مواد می توان تغییرات مطلوب در بینی ایجاد کرد که اثر آن بین ۹ ماه تا یک سال ماندگاری دارد . پس از این دوره ژل جذب شده و بینی به حالت اولیه خود برمی گردد .
با تزریق ژل می توان ریشه بینی را پر کرد . پشت بینی را صاف کرد برجستگی بینی را افزود و نیز در مواردی که شکستگی بینی سبب فرورفتگی یک طرفه استخوان بینی شده باشد نیز می توان با تزریق ژل فرورفتگی را پر کرد . این فرم دستکاری بینی را که در آن از ژل برای اصلاح موقت ایرادات بینی استفاده میشود را اصطلاحا رینوپلاستی بدون جراحی گویند .
Please rate this article
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از