عمل زیبایی

جراحی زیبایی لب ها، عمل زیبایی برای بهبود ظاهر لب

جراحی زیبایی لب، همانطور که از اسم آن مشخص است، یک عمل زیبایی است که برای بهبود ظاهر لب انجام می شود. بیشتر افرادی که تصمیم به انجام این نوع جراحی های زیبایی می گیرند، می خواهند لب هایی بزرگتر و پرتری داشته باشند (افزایش لب یا تقویت آن). اما جراحی لب نیز می توان برای کاهش اندازه یا تغییر شکل لب انجام شود، در حالی که به اصطلاح لیفت لب می تواند با پر کردن تنها لب فوقانی، ظاهر لب را بهبود بخشد.

چرا جراحی لب انجام می شود؟

جراحی لب برای بهتر جلوه دادن لب ها با افزایش یا کاهش اندازه لب ها، یا استفاده از نوع دیگری از اصلاحات با هدف زیبایی بیشتر لب ها انجام می شود. از یکسری روش ها می توان برای رسیدن به ظاهر لب مورد نظر استفاده کرد که  این روش ها می تواند شامل جراحی، بدون جراحی، دائمی یا موقتی باشد. جراحی لب همچنین می تواند همراه با سایر اقدامات جراحی زیبایی صورت انجام شود.

چرا جراحی زیبایی لب انجام می شود؟

روش

هر دو روش زیبایی لب یعنی جراحی لب و بدون جراحی لب با بی حسی موضعی انجام می شود. اما مدت زمان تغییر، هم قبل و هم بعد از مراقبت پس از آن، از یک روش به روش دیگر بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، افزایش لب با تزریق مواد پرکننده فقط چند دقیقه طول می کشد، در حالی که روش های جراحی می توانند یک ساعت یا بیشتر نیز طول بکشد.

برخی از رایج ترین روش های جراحی لب عبارتند از:

تزریق فیلر به لب

افزایش لب با فیلر شامل تزریق مواد مختلف پرکننده به منظور تقویت لب های نازک است. این یک روش نسبتاً سریع و ساده است اما نتایج آن فقط موقتی است. در نتیجه برای حفظ نتایج لازم است هر چند ماه یکبار تزریق انجام شود. متداول ترین مواد پرکننده، ژل کلاژن و اسید هیالورونیک است.

گزینه دیگر تزریق، اصطلاحاً انتقال چربی به لب است. انتقال چربی به جای تزریق مواد پرکننده که می تواند به صورت طبیعی یا مصنوعی باشد، شامل تزریق چربی خود بیمار به لب است. بنابراین، هیچ خطر واکنش های آلرژیک وجود ندارد. نتایج نیز در این تزریق دائمی نیستند اما ماندگاری آنها بسیار بیشتر از فیلر است.

لیفت لب

این روش برای لب فوقانی انجام می شود و با این کار، لبی  پر تر با ظاهری جوانتر ایجاد می شود. به طور معمول لیفت لب با ایجاد یک برش در سوراخ های بینی یا درست زیر خط بینی و کشیدن پوست به سمت بالا انجام می شود.

کاهش لب

بدیهی است که هدف از این جراحی زیبایی کاهش اندازه لب ها است. این کار با ایجاد برش هایی در داخل لب و برداشتن قسمت کوچکی از بافت درون آن انجام می شود. کاهش لب را می توان روی لب بالا یا پایین یا هر دو انجام داد.

نتایج

نتایج اعمال زیبایی بر روی لب به طور موقت یا دائمی انجام می شود، بسته به اینکه از کدام روش برای جراحی لب استفاده می شود. به عنوان مثال، در حالی که نتیجه بیشتر تزریق های پرکننده به لب تا ۶ ماه طول می کشد، در حالی که نتیجه تزریق چربی یا انتقال چربی می تواند چندین سال طول بکشد. نتایج نهایی نیز بستگی زیادی به روش انتخاب شده دارد و ممکن است از چندین هفته تا چندین ماه طول بکشد تا کاملاً نمایان شود.

نتایج اعمال زیبایی بر روی لب به طور موقت یا دائمی انجام می شود

عوارض جانبی و عوارض احتمالی

هر دو روش های جراحی و غیر جراحی لب بسیار بی خطر هستند و عوارض آن بسیار غیر معمول است. متأسفانه، در هر روشی، فرقی نمی کند که به وسیله جراحی یا بدون جراحی انجام شود، احتمال بروز عوارض در آن ها وجود دارد. این عوارض ممکن است شامل عفونت، واکنشرهای آلرژیک، واکنش به بیهوشی، زخم و آسیب بافتی باشد.

بسته به این که از چه روشی استفاده شده باشد، ممکن است کمی تورم، کبودی، قرمزی و خونریزی (از محل تزریق) داشته باشید. اما این موارد عوارض جانبی طبیعی هستند و معمولاً ظرف چند روز برطرف می شوند.

آیا جراحی زیبایی لب ها برای شما مناسب است؟

به دلیل نازک بودن یا ضخامت بیش از حد لب، یا به هر دلیل دیگری، اگر از ظاهر لب های خود ناراضی هستید، جراحی لب ها می تواند به شما در دستیابی به اندازه و یا شکل دلخواه لب کمک کند. به آن چه که از نتایج این عمل انتظار دارید، فکر کنید و در مورد گزینه های موجود از جمله روش مناسب برای جراحی لب با توجه به اندازه و شکل لب ها و انتظارات شما از عمل، با جراح خود صحبت کنید.

یافتن جراح مناسب برای جراحی لب

ساده ترین و راحت ترین راه برای پیدا کردن بهترین جراح برای جراحی لب، از طریق جستجو در گوگل است. احتمالاً لازم است برای کسب اطلاعات بیشتر از جمله قیمت با جراح یا کلینیک تماس بگیرید، اما آن ها معمولاً عکس های قبل و بعد از جراحی  را با هدف نشان دادن کیفیت کار، اطلاعاتی درباره روشزهایی که انجام می دهند، موفقیت، توصیفات بیماران قبلی و غیره را به شما ارائه می دهند. که می تواند هنگام تصمیم گیری شما برای تعیین وقت مشاوره بسیار مفید باشد.

این شما هستید که تصمیم می گیرید کجا و در چه کلینیکی جراحی را انجام دهید اما بهتر است که تصمیم خود را با پزشک عمومی خود در میان بگذارید تا مطمئن شوید که هیچ دلیل بهداشتی یا پزشکی برای روش احتمالی که برای جراحی وجود ندارد. همچنین، پزشک عمومی ممکن است به شما در یافتن جراح ماهر یا مشاوره در مورد مواردی که باید هنگام انتخاب جراح برای جراحی لب در نظر بگیرید، کمک کند.

سوالات و مواردی که باید هنگام انتخاب جراح برای جراحی لب به آن توجه کرد

سوالات و مواردی که می توانید در هنگام مشاوره از پزشک بگیرید، شامل موارد زیر است :

  • آیا پزشک با روش انتخابی شما برای جراحی لب موافق است یا خیر؟
  • سطح تجربه پزشک چقدر است؟
  • پزشک کدام روش را توصیه می کند و چرا؟
  • سطح رضایت بیماران دیگر چقدر بوده است؟
  • عوارض احتمالی جراحی چیست؟
  • آیا در صورت بروز هرگونه عارضه ای می توانید مراقبت و درمان داشته باشید؟
  • اگر از نتیجه راضی نباشید چه اتفاقی می افتد؟

اطمینان از درک روش های جراحی، شکل ظاهری لب پس از عمل نیز برای شما و جراح از اهمیت اساسی برخوردار است. همچنین جراح باید خطرات و عوارض احتمالی هر روش را برای شما توضیح دهد و همچنین به شما بگوید که دقیقاً چه هزینه ای برای شما دارد و در صورت وجود هرگونه هزینه اضافی، باید از آن ها مطلع شوید.

حتما بخوانید
جراحی بینی گوشتی
برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
×