جراحی بینی و بارداری
جراحی بینی و بارداری
جراحی فک
جراحی فک

گرفتگی سوراخ بینی بعد از عمل

گرفتگی سوراخ بینی بعد از عمل

گرفتگی سوراخ بینی بعد از عمل

گرفتگی سوراخ بینی بعد از عمل یکی از شایع‌ترین عوارض پس از انجام جراحی بینی می باشد .

قصد داریم علت گرفتگی بینی و انسداد مجاری تنفسی بعد از عمل را بررسی کنیم و مشخص کنیم در چه صورتی این موضوع نگران کننده می شود . 

علت گرفتگی سوراخ بینی بعد از عمل

 1. ورم و التهاب های طبیعی پس از عمل : پس از جراحی بینی پوشش مخاطی داخل بینی نسبت به آسیب‌ها و دستکاری های ناشی از انجام عمل جراحی به مدت چند هفته تا چند ماه ورم می کند .
  بعضی به اشتباه فکر می کنند این مشکل به دلیل باریک شدن مسیر عبور هوا است در صورتی که حتی اگر این مسیر عریض تر یا بازتر شده باشد ، تورم اجازه تنفس راحت را نمی دهد .
  اگر شما با نحوه درمان ورم بینی بعد از عمل جراحی بینی آشنایی داشته باشید ، سریع تر به بهبودی دست می یابید .
 2.  وجود لخته های خون در حفره بینی : بینی شما در طی عمل مورد جراحی قرار گرفته و برش ها و بخیه هایی را نیز شامل می شود ، پس وجود خون چیز عجیبی نیست .
  پزشک شما به فکر به این مسئله قطره یا اسپری شستشو بینی برای شما تجویز می کند تا بتوانید حفره بینی خود را از لخته های خون پاک کنید .
  در معدود مواردی ممکن است فرد دچار خونریزی پس از جراحی بینی شود و این مسئله تنفس فرد را دچار اختلال کند ، در صورت مواجه با این مشکل به پزشک خود مراجعه کنید .
 3.  باقی ماندن انحراف بینی پس از جراحی : گاهی پزشکان به دلایل مختلف از جمله نداشتن مهارت و تجربه کافی ، جراحی بینی را به درستی انجام نمی دهند و انحراف بینی را برطرف نمی کنند . در چنین صورتی حتی با گذشت چند ماه از جراحی مشکل گرفتگی بینی رفع نخواهد شد و باید مورد جراحی ترمیمی بینی قرار بگیرید .

  گرفتگی سوراخ بینی بعد از عمل

  گرفتگی سوراخ بینی بعد از عمل

   

 4. وجود ترشحات زیاد در بینی : بیشتر مواقع پس از جراحی ، داخل بینی از آناتومی طبیعی برخوردار است و فضای سمت راست و چپ بینی به طور نرمال باز است .
  اما باز هم مشکل گرفتگی بینی وجود دارد . گاهی بیمار از وجود ترشحات زیاد داخل بینی رنج می برد . در این صورت به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید و در مورد سلامت عملکرد سینوس ها و نداشتن آلرژی مورد بررسی قرار بگیرید .عفونت سینوس ها و یا داشتن آلرژی سیستم تنفسی شما را دچار مشکل می کند و بینی کیپ شده شما را عذاب خواهد داد .
Please rate this article
[تعداد: 6    میانگین: 4/5]
avatar
  اشتراک در  
اطلاع از